E-biznes

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem biznesu w Internecie? [część 1]

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem biznesu w Internecie? Masz świetny pomysł na nowy biznes, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwszym krokiem do startu i wdrożenia swojego pomysłu w życie jest założenie własnej działalności gospodarczej. Nie wiesz, jak to zrobić? Poniżej przedstawię wam krótki poradnik na temat pierwszych kroków z własną firmą.

Krok 1 – nazwa
Rozpoczęcie działalności wcale nie odbywa się w momencie jej otworzenia. Początków należy szukać dużo wcześniej. Zastanówmy się jednak od czego zacząć, jeśli mamy już pomysł na naszą firmę i chcielibyśmy wykonać kolejny krok. Tutaj pojawia się to, czym później będziesz sygnować swoją markę oraz dzięki czemu klienci będą Cię znać i do Ciebie wracać: NAZWA FIRMY!

Pewnie powiesz, że nazwa firma jest mało istotna – najważniejsze jest to, co sobą reprezentuje firma. Po części tak. Ale zastanówmy się chwilę. Otwierasz firmę zajmującą się handlem i nazywasz ją: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jan Kowalski. A teraz wykonaj jeden, sto, tysiąc telefonów do swoich klientów przedstawiając się w ten sposób. Jak myślisz – ilu z nich zapamięta nazwę Twojej firmy?

A ilu z nich pamięta nazwy takie jak Facebook, Google czy Allegro? Większość dzisiejszych gigantów internetowych rozpoczynała swoją historię w przysłowiowym garażu. Postaraj się, aby nazwa Twojej firmy była krótka, chwytliwa i łatwo zapadała w pamięć.

Jeśli masz już wybraną nazwę, zastanów się również nad jej odpowiednikiem w świecie internetowym. Dobry adres internetowy zwiększa znaczącą Twój rynek docelowy i pozwala w łatwy sposób odnaleźć firmę osobom, które rzeczywiście potrzebują Twoich usług.

W drugiej części przedstawię kolejny etap założenia działalności gospodarczej – wypełnienie wniosku w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie: CEiDG).