Zastanawiasz się nad rozpoczęciem biznesu w Internecie? [część 1]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem biznesu w Internecie? Masz świetny pomysł na nowy biznes, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwszym krokiem do startu i wdrożenia swojego pomysłu w życie jest założenie własnej działalności gospodarczej. Nie wiesz, jak to zrobić? Poniżej przedstawię wam krótki poradnik na temat pierwszych kroków z własną firmą.

Krok 1 – nazwa
Rozpoczęcie działalności wcale nie odbywa się w momencie jej otworzenia. Początków należy szukać dużo wcześniej. Zastanówmy się jednak od czego zacząć, jeśli mamy już pomysł na naszą firmę i chcielibyśmy wykonać kolejny krok. Tutaj pojawia się to, czym później będziesz sygnować swoją markę oraz dzięki czemu klienci będą Cię znać i do Ciebie wracać: NAZWA FIRMY!

Pewnie powiesz, że nazwa firma jest mało istotna – najważniejsze jest to, co sobą reprezentuje firma. Po części tak. Ale zastanówmy się chwilę. Otwierasz firmę zajmującą się handlem i nazywasz ją: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jan Kowalski. A teraz wykonaj jeden, sto, tysiąc telefonów do swoich klientów przedstawiając się w ten sposób. Jak myślisz – ilu z nich zapamięta nazwę Twojej firmy?

A ilu z nich pamięta nazwy takie jak Facebook, Google czy Allegro? Większość dzisiejszych gigantów internetowych rozpoczynała swoją historię w przysłowiowym garażu. Postaraj się, aby nazwa Twojej firmy była krótka, chwytliwa i łatwo zapadała w pamięć.

Jeśli masz już wybraną nazwę, zastanów się również nad jej odpowiednikiem w świecie internetowym. Dobry adres internetowy zwiększa znaczącą Twój rynek docelowy i pozwala w łatwy sposób odnaleźć firmę osobom, które rzeczywiście potrzebują Twoich usług.

W drugiej części przedstawię kolejny etap założenia działalności gospodarczej – wypełnienie wniosku w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie: CEiDG).

Komentarzy

  1. Mariusz Czapla Odpowiedz

    Nazwa jest bardzo istotna i oczywiście zgadzam się z tym,że powinna być łatwa, chwytliwa i łatwo wpadać w ucho, ale poza tym podjąłbym jeszcze jedną kwestię, moim zdaniem zasadniczą, a mianowicie to, iż nazwa jest zależna od formy prawnej naszej działalności, i nie należy o tym zapominać. Kilka wskazówek można znaleźć tutaj http://nazwadlafirmy.com/nazwa-firmy-ze-wzgledu-na-forme-prawna-dzialalnosci-gospodarczej/. należy zwrócić na to uwagę i poświecić chwile, aby uniknąć popełnienia błędu w uzupełnianiu wniosku 🙂 I przy okazji zaoszczędzić mi czytania takich kwiatków we wnioskach 😉

  2. Mateusz Maj Odpowiedz

    Tworzenie nazwy wcale nie jest takie szybkie i proste, dlatego lepiej poświęcić na to trochę więcej czasu. I odpowiednio się do tego przygotować. Mozna poczytac w internecie, dużo jest artykułów na ten temat. Tutaj można znaleźć taki, który traktuje o cechach dobrej nazwy i prawnych aspektach tworzenia nazwy, co według mnie jest bardzo ważne. Polecam podejść do sprawy profesjonalnie.

Dodaj komentarz