Marketing

Aplikacje facebookowe z życia wzięte

Autorem tekstu jest Michał Makowski z firmy click apps, z którą współpracujemy w zakresie aplikacji na Facebooka.

Potrzeba obecności firm na Facebooku jest bezdyskusyjna. Większość firm już tutaj jest, więc by się wyróżnić, należy poszukiwać nowych rozwiązań marketingowych. Jednym z nich jest zastosowanie aplikacji facebookowych, które rozwiną dotychczasowe możliwości fanpage’a. Zaprezentujemy jak zrobić to z pomysłem.

Aplikacje szablonowe do użycia na fanpage’ach to narzędzia, których trudność obsługi można porównać do umiejętności, jakich wymaga obsługa skrzynki e-mail. Panel aplikacji poprowadzi nas krok po kroku. Zaczynając od instalacji, przez dostosowanie i uruchomienie, po skuteczne podpowiedzi dotyczące promocji oraz wykorzystania pozyskanych danych użytkowników i fanów. Jedynym wyzwaniem, jakie stawiają przed swoimi użytkownikami jest koncepcja ich wykorzystania w swoim biznesie. Dlatego, dla inspiracji, podpowiadamy jak zrobić to z pomysłem.

Smak fanpage’a

Każdy restaurator chce chwalić się tym, co ma najlepsze. Jak wiadomo, w restauracji jest to wyśmienita kuchnia, wypełniona niepowtarzalnymi smakami. Jak jednak pokazać i oddać jakość potraw na Facebooku? Już podpowiadamy. Najlepszym do tego rozwiązaniem jest przygotowanie w formie aplikacji „click press” multimedialnego menu. Zawarcie w nim przywołujących najlepsze skojarzenia zdjęć oraz opisów „takich, że palce lizać”. Jak wykonać taką aplikację? Wystarczy wgrać do jej systemu odpowiednio przygotowany plik PDF. Fani od tego momentu będą mogli, strona po stronie, przeglądać efektowną kartę dań, a nawet zamówić jedno z nich.

menu-click-apps-facebook

Link do aplikacji click press

Daj rabat!

Problem, z którym boryka się wielu administratorów fanpage’y to odpowiedź na bardzo proste pytanie. Brzmi ono: Jak stworzyć z fanów realnych klientów? Same zachęty do zakupu w promocyjnej cenie, czy sugerowanie wysokiej jakości produktów w postach nie zadziałają. Nawet informowanie o zbliżających się wyprzedaży nie skłoni śledzących markę osób do odwiedzenia sklepu lub lokalu gastronomicznego. Co w takim razie można zrobić? Z pomocą przychodzi funkcjonalna aplikacja „click discount”, do tworzenia kodów rabatowych. Dzięki niej niskim kosztem można przygotować własny program lojalnościowy skierowany do fanów. Uzyskujemy wtedy proste narzędzie do mierzenia skuteczności mediów społecznościowych w kreowaniu sprzedaży. Ponadto możemy zachęcić do polubienia fanpage’a osoby spoza grona dotychczasowych lajkowiczów. Do podjęcia takiej decyzji zachęcą ich obecni użytkownicy, którzy za dodatkową zniżkę zaproszą swoich znajomych. Dodatkowo aplikacja przypomni o uzyskanej zniżce poprzez wiadomość przesłaną na adres mailowy.

rabaty-click-apps-facebook-aplikacja

Link do aplikacji click discount

Fanie, zgłoś się!

Tylko dzięki aplikacji możemy pozyskać adresy e-mail oraz inne informacje o naszych fanach. Ludzie coraz częściej wykorzystują Facebooka jako pierwsze miejsce, w którym szukają informacji o firmie. Nie inaczej jest też z kontaktem z danym przedsiębiorstwem. Fanpage staje się, więc czymś w rodzaju help desku lub wirtualnej infolinii, na której można zapytać o konkretną ofertę. Aby ułatwić taką komunikację z fanami warto zastosować aplikację „click gate”, która jest formularzem zgłoszeniowym.

Dzięki niej zintegruje się „gorącą” komunikację z klientami na Facebooku w jeden kanał. Ponadto za jej pomocą pozyskuje się adres mailowy danego klienta, przy pomocy którego będzie można później stale informować daną osobę o zmianach, czy też promocjach mających miejsce w firmie. Pamiętajmy: Praca i środki włożone w działania na Facebooku powinny przynieść trwałą wartość i dane.

kontakt-aplikacja-click-apps-facebook

Link do aplikacji click gate

Firma od kuchni

Media społecznościowe to potężne narzędzie, którego moc zaklęta jest w rekomendacjach i obrazie. Aby odpowiednio wykorzystać potencjał tego drugiego zjawiska, należy podejść do niego z otwartą głową. Tylko czy codzienne dodawanie postów obrazkowych to zadowalające rozwiązanie na potrzeby dzisiejszych odbiorców

pyta Michał Blak, CEO click apps.

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam, jednak jeśli szukacie alternatywnego rozwiązania to ono istnieje. Jest nim firmowy fotoblog zainstalowany na Facebooku, a zintegrowany z obecnie coraz bardziej popularną platformą społecznościową – Instagram. Za pomocą aplikacji „click insta” pokazuje się co w firmie jest najciekawsze, jak odbierają ją klienci lub jak prowadzi działania z zakresu CSR, np. wspiera młodzieżowy zespół piłkarski. Oznacza to, że jest idealnym narzędziem do prowadzenia PRu na Facebooku.

foto-blog-aplikacja-facebook-click-apps

Link do aplikacji click insta

Przez nagrodę do serca

Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie szerokiego zainteresowania marką są konkursy na Facebooku. Jego realizacja standardowo wymaga dużych budżetów, specjalistycznej wiedzy oraz nietuzinkowego pomysłu. W przypadku aplikacji konkursowych dostarczanych przez click apps z tych trzech elementów wymagany jest tylko jeden – pomysł. Pozostałymi nie trzeba się przejmować. Stąd też, gdy się go posiada, to sukces, w postaci szybko rosnącej wartości licznika osób lubiących, jest na wyciągnięcie ręki. Nie pozostaje wtedy już nic innego jak jedną z nich – np. „click competition” – zainstalować na swojej stronie fanowskiej.

konkurs-aplikacja-click-apps-facebook

Link do aplikacji click competition

Kurs na prawo

Jaka jest różnica między konkursem za pomocą aplikacji a konkursem w postach na tablicy? Konkursy na tablicy możemy przeprowadzić błyskawicznie, ale przy ich pomocy przyciągamy głównie łowców nagród. Dzięki aplikacji natomiast mamy gwarancję przeprowadzenia konkursu zgodnie z prawem serwisu, nie narażając się na utratę fanpage’a.

Aplikacja dostarcza również regulamin i jasno określone zasady, co uchroni nas przed ewentualnymi roszczeniami uczestników i spełnia restrykcyjne warunki Głównego Inspektora Ochrony Danych osobowych w Polsce. Aplikacja dostarczy nam danych e-mail, a co za tym idzie, pozwoli na przeprowadzanie legalnych i skutecznych e-mailingów. Wreszcie na każdym etapie konkursu będziemy mieli dostęp do przejrzystych raportów i statystyk przeprowadzanej promocji.

Profesjonalizm w prowadzeniu biznesu wymusza sposób działania w mediach społecznościowych, które dzisiaj są jednym z podstawowych narzędzi marketingowych. Stąd też, aby osiągać zadowalające wyniki, a także wyróżnić się na tle konkurencji warto rozważyć wsparcie obecności na Facebooku oraz oferty firmy za pomocą aplikacji.

Aplikacje click apps w home.pl

Dla klientów home.pl obowiązuje specjalny okres testowy (2 miesiące za darmo) dla pakietów Professional lub Enterprise. Dla bardziej wymagających dostępny jest pakiet Agency na miesiąc – również bezpłatnie.

[button color=”green” size=”normal” width=”normal” url=”https://home.pl/dodatki/clickapps” target=”_blank” text=”Dowiedz się więcej o aplikacjach click apps w home.pl”]

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm

Komentarze

Dodaj komentarz