Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak sprzedawać za pomocą smartfona? – nowe szaty usługi Click Shop

Jak sprzedawać za pomocą smartfona? – nowe szaty usługi Click Shop

Posiadając sklep internetowy musisz być przygotowany na sytuacje wymagające natychmiastowej reakcji. Szybkość działania i odpowiednie zasoby są kluczowymi elementami, dzięki którym twoja działalność może zostać doceniona przez klientów. home.pl jako pierwsza firma hostingowa w Polsce wdrożyła do obsługi platformy e-commerce responsywny panel administracyjny, który idealnie dostosowuje się do różnych typów urządzeń. Dzięki tej zmianie użytkownicy sklepów na platformie Click Shop mogą teraz prowadzić sprzedaż i konfigurować asortyment nie tylko za pomocą komputerów stacjonarnych.

Wdrożenie panelu w wersji responsywnej jest odpowiedzią na zmieniające się przyzwyczajenia użytkowników, aktywnych praktycznie całą dobę. Panel RWD to także dostosowanie sklepów do najnowszych trendów technologicznych gdzie, jak pokazują liczne raporty, przyszłość Internetu należy do technologii i urządzeń mobilnych. Zaproponowane przez home.pl rozwiązanie pozwala na bezproblemową administrację zapleczem sklepu nie tylko za pośrednictwem tradycyjnego komputera PC, ale także poprzez smartfon oraz tablet.

Aktywacja nowego panelu jest bardzo prosta – przy pierwszym logowaniu do zaplecza sklep zaproponuje przełączenie, co można potwierdzić przyciskiem „Włącz nowy panel”. Warto przy tym zaznaczyć, że obie wersje (poprzedni oraz nowy panel) działają równolegle, a przełączenie między nimi będzie możliwe w dowolnym momencie.

Panel oparty na technologii RWD (Responsive Web Design) zawiera dokładnie takie same funkcje, aczkolwiek w odróżnieniu od poprzedniej wersji jest bardziej intuicyjny i szybszy w działaniu.

Pierwszym z elementów, który na pewno rzuci się w oczy zaraz po włączeniu nowego panelu jest wygląd pulpitu. Elementy, które dotychczas łatwo było przeoczyć (jak np. informacje o aktywności w sklepie) są teraz dużo czytelniejsze i prezentowane w zdecydowanie atrakcyjniejszej formie.

panel-clickshop

Zaprojektowana od nowa kolorystyka ma za zadanie ułatwić administratorom Click Shopa nawigację. Łagodne dla wzroku, stonowane barwy wraz z mniejszą ilością tekstu pozwalają na szybszą orientację i efektywniejsze działanie.

produkty-clickshop-rwd

Jedną ze zmian jest połączenie dotychczasowych sekcji ‘Produkty’ oraz ‘Magazyn’ – od teraz zarządzanie całością asortymentu odbywa się z poziomu menu ‘Produkty’. Skutkuje to lepszą dostępnością opcji konfiguracyjnych przy modyfikacji asortymentu. Modyfikacjom poddane zostały także opcje dostępne dla tzw. multiakcji (czyli operacji, które możemy wykonać równolegle na kilku pozycjach). Od teraz hurtowa zmiana cen, dostępności czy nawet wyłączenie produktu sprowadza się do 3 kliknięć.

hurtowa-zmana-cen-clickshop

Poprawiono również przejrzystość zawartych informacji w oknie edycji produktu. Poszczególne sekcje są teraz jeszcze lepiej widoczne, a rozłożenie elementów jest bardziej intuicyjne. Dzięki tym zmianom uzyskanie informacji o ilości zdjęć w galerii produktu, produktach powiązanych, wariantach czy atrybutach jest dużo szybsze.

edycja-produktu-clickshop

Przed zmianami nie uchronił się nawet edytor treści. Wiele dodatkowych funkcji (np. emotikony) oraz poprawki w kwestii dodawania filmów z serwisu Youtube z pewnością zostaną docenione przez użytkowników, którzy wiedzą, że atrakcyjny i przyciągający wzrok opis produktu to bardzo ważny aspekt prowadzenia sprzedaży online.

edycja-produktu-clickshop

Zmiany w położeniu modułów na stronie są teraz łatwiejsze do zaplanowania. Wyraźne ikony i przyciski do szybkiej konfiguracji pozwolą na uzyskanie wymarzonych efektów w ciągu kilku chwil. Dużo łatwiejsze jest teraz także projektowanie układu dla poszczególnych sekcji sklepu (np. inne dla Strony głównej, inne dla Karty produktu), a to za sprawą m.in. zwiększenia widoczności tych właśnie sekcji.

nowy-panel-rwd-clickshop

Nowy panel RWD to dopiero początek zmian związanych z dostosowywaniem usługi Click Shop do dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce. Już niebawem przedstawimy kolejne usprawnienia oraz nowe funkcjonalności, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę sklepów, a ich właścicielom pozwolą na jeszcze lepsze dotarcie do nowych Klientów. Tymczasem zachęcamy wszystkich właścicieli sklepów Click Shop do aktywacji nowego panelu, a tych, którzy jeszcze nie posiadają własnego e-sklepu, zapraszamy do rejestracji.

[button color=”green” size=”normal” width=”normal” url=”https://home.pl/sklepy-internetowe-new” target=”_blank” text=”Zarejestruj sklep Clickshop za darmo na 14 dni”]
TAGI: / / / /