Zarządzając ważnymi dokumentami w firmie lub domu musisz zadbać o bezpieczeństwo. Nikt nie chciałby przypadkowo utracić faktur do rozliczenia z Urzędem Skarbowym lub umów z kontrahentami. Jeżeli uważasz powyższe stwierdzenie za banalne – również tak uważamy, jest ono banalne. Ale…
… jak pokazują badania oraz nasze doświadczenie – bardzo dużo firm dalej bazuje wyłącznie na kopiach zapasowych wykonanych na fizycznych, nietrwałych nośnikach. Dodając do naszej oferty homebackup ułatwiliśmy naszym klientom pracę dzięki zawsze dostępnej, w pełni konfigurowanej kopii danych, przechowywanej w chmurze. Dzisiaj, po ponad 2 miesiącach od premiery przedstawiamy homebackup w wersji 4.0, a wraz z nim szereg usprawnień.
Lista zmian w ostatniej aktualizacji homebackup jest bardzo długa, gdyż platforma przeszła zmiany zarówno w warstwie wizualnej, jak i programistycznej. Z jakich udogodnień korzystają obecni użytkownicy?
1. Zmieniony interfejs do zarządzania kontem oraz kopiami zapasowymi – UI (ang. user interface) poddano solidnemu liftingowi, a wszystkie opcje są bardziej czytelne. Utworzenie harmonogramu kopii to zaledwie kilka kliknięć myszką. Szczegółowe ustawienia zostały przeniesione do osobnej ikony (koła zębatego).


2. homebackup w wersji na MAC OS – Wystarczy na etapie dodawania komputera na koncie homebackup pobrać aplikację dla MAC OS i zainstalować ją na swoim urządzeniu.

3. Obsługa dysków sieciowych – twój komputer podpięty jest pod zewnętrzny dysk w sieci firmowej? Możesz na nim zapisać własną kopię. Przy konfiguracji harmonogramu wybierz stosowną lokalizację backupu.

4. Ulepszona praca aplikacji działającej w tle – jak wykazały nasze testy, nowa wersja jest bardziej przyjazna dla systemu operacyjnego. W przypadku Windowsa 8.1 testowa operacja wykonywania kopii o rozmiarze 50 MB wymagała zużycia 60 MB pamięci RAM (w szczytowym momencie było to 100 MB) i przez około 2-3 sekundy zwiększyła zużycie procesora z kilku do ponad 30%. Skok nie zmniejszył jednak komfortu pracy. WAŻNE – zużycie procesora może być różne dla danego typu procesora.

5. Konfiguracja ścieżki backupu i dodawanie folderów/plików bezpośrednio w konsoli zarządzania – nowa funkcjonalność interfejsu homebackup przyśpiesza tworzenie ścieżek do zapisywania kopii oraz wyznaczania katalogów, dla których będzie wykonywany backup. Lokacja zapisywana jest automatycznie w danym planie kopii zapasowej.

Powyższe zmiany to oczywiście tylko przedsmak tego, co czeka użytkowników homebackup w przyszłości. Masz ciekawy pomysł na kopię zapasową? Podziel się z nim na naszym forum.
—
home.pl wspiera rozwój firm w Internecie
home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.
#wspieramyrozwójfirm