Dla firm

Nowa wersja homebackup – przedstawiamy 5 najważniejszych zmian

Zarządzając ważnymi dokumentami w firmie lub domu musisz zadbać o bezpieczeństwo. Nikt nie chciałby przypadkowo utracić faktur do rozliczenia z Urzędem Skarbowym lub umów z kontrahentami. Jeżeli uważasz powyższe stwierdzenie za banalne – również tak uważamy, jest ono banalne. Ale…

… jak pokazują badania oraz nasze doświadczenie –  bardzo dużo firm dalej bazuje wyłącznie na kopiach zapasowych wykonanych na fizycznych, nietrwałych nośnikach. Dodając do naszej oferty homebackup ułatwiliśmy naszym klientom pracę dzięki zawsze dostępnej, w pełni konfigurowanej kopii danych, przechowywanej w chmurze. Dzisiaj, po ponad 2 miesiącach od premiery przedstawiamy homebackup w wersji 4.0, a wraz z nim szereg usprawnień.

Lista zmian w ostatniej aktualizacji homebackup jest bardzo długa, gdyż platforma przeszła zmiany zarówno w  warstwie wizualnej, jak i programistycznej. Z jakich udogodnień korzystają obecni użytkownicy?

1. Zmieniony interfejs do zarządzania kontem oraz kopiami zapasowymi – UI (ang. user interface) poddano solidnemu liftingowi, a wszystkie opcje są bardziej czytelne. Utworzenie harmonogramu kopii to zaledwie kilka kliknięć myszką. Szczegółowe ustawienia zostały przeniesione do osobnej ikony (koła zębatego).

Odświeżony interfejs - kliknij na nazwie komputera i skonfiguruj w 3 krokach własny backup!
Odświeżony interfejs – kliknij na nazwie komputera i skonfiguruj w 3 krokach własny backup!

 

Łatwiejsze zarządzanie harmonogramem kopii zapasowych.
Łatwiejsze zarządzanie harmonogramem kopii zapasowych.

2. homebackup w wersji na MAC OS – Wystarczy na etapie dodawania komputera na koncie homebackup pobrać aplikację dla MAC OS i zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Wersja na MAC już dostępna. Dodatkowo wsparcie dla Microsoft SQL i Microsoft Exchange.
Wersja na MAC już dostępna. Dodatkowo wsparcie dla Microsoft SQL i Microsoft Exchange.

3. Obsługa dysków sieciowych – twój komputer podpięty jest pod zewnętrzny dysk w sieci firmowej? Możesz na nim zapisać własną kopię. Przy konfiguracji harmonogramu wybierz stosowną lokalizację backupu.

Zapis na dysk sieciowy? Kliknij i wybierz folder do zapisu. Gotowe.
Zapis na dysk sieciowy? Kliknij i wybierz folder do zapisu. Gotowe.

4. Ulepszona praca aplikacji działającej w tle – jak wykazały nasze testy, nowa wersja jest bardziej przyjazna dla systemu operacyjnego. W przypadku Windowsa 8.1 testowa operacja wykonywania kopii o rozmiarze 50 MB wymagała zużycia 60 MB pamięci RAM (w szczytowym momencie było to 100 MB) i przez około 2-3 sekundy zwiększyła zużycie procesora z kilku do ponad 30%. Skok nie zmniejszył jednak komfortu pracy. WAŻNE – zużycie procesora może być różne dla danego typu procesora.

Mniejsze zużycie zasobów przez homebackup - pracuj spokojnie, kopia tworzy się bez spowolnień systemu.
Mniejsze zużycie zasobów przez homebackup – pracuj spokojnie, kopia tworzy się bez spowolnień systemu.

5. Konfiguracja ścieżki backupu i dodawanie folderów/plików bezpośrednio w konsoli zarządzania – nowa funkcjonalność interfejsu homebackup przyśpiesza tworzenie ścieżek do zapisywania kopii oraz wyznaczania katalogów, dla których będzie wykonywany backup. Lokacja zapisywana jest automatycznie w danym planie kopii zapasowej.

Zawartość Twojego dysku w przeglądarce to ułatwienie przy tworzeniu kopii zapasowych.
Zawartość Twojego dysku w przeglądarce to ułatwienie przy tworzeniu kopii zapasowych.

Powyższe zmiany to oczywiście tylko przedsmak tego, co czeka użytkowników homebackup w przyszłości. Masz ciekawy pomysł na kopię zapasową? Podziel się z nim na naszym forum.

forum-button

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm

Dodaj komentarz