E-biznes

Rezerwacja wizyt przez Internet. Ułatwienie dla kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy

Lekarz, prawnik, kosmetyczka, fryzjer…wbrew pozorom, te zawody mają ze sobą wiele wspólnego. Oprócz pracy w stałym kontakcie z innymi, konieczne jest także radzenie sobie z umawianiem wizyt, oddzwanianiem do pacjentów/klientów, a następnie ustawianiem zadań współpracownikom. Niczym praca managera – jednak w przypadku tych zawodów, te drobne zadania mogą zakłócać pracę. Dlatego przygotowaliśmy narzędzie do wykonywania tych wszystkich czynności przez Internet.

System Wizyta to rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą działalność usługową i stale borykają się z wątpliwościami – czy przerwać spotkanie, aby odebrać telefon nowego klienta. Jeśli tak się stanie, osoba, która przyszła do gabinetu czy salonu może poczuć się zignorowania. Natomiast nieodebranie telefonu kończy się często tym, że zniecierpliwiony klient dzwoni do konkurencji. Rezerwacja miejsca przez Internet w dogodnym miejscu i czasie to sposób na uniknięcie odwołanych wizyt, a pozostanie nadal w kontakcie z klientem.

wizyta1212

Branże, w których system Wizyta będzie najbardziej pomocny:

 • fizjoterapia,
 • stomatologia,
 • kluby tańca i fitness,
 • kosmetologia,
 • fryzjerstwo,
 • manicure,
 • kancelarie prawne,
 • mechanicy,
 • ośrodki wypoczynkowe,
 • wypożyczalnie sprzętu (wodnego, budowlanego, drogowego, ogrodniczego).

Jak działa Wizyta?

To rozbudowany system rezerwacji i umawiania wizyt. Można korzystać z niego na dwa sposoby: wewnątrz firmy – aby wydzielać i nadzorować zadań dla pracowników i na zewnątrz – jako miejsce, w którym klienci sprawdzają wolne terminy i umawiają się na spotkanie.

Przeniesienie swojego biznesu do systemu rezerwacji to kilka kroków:

 1. Wybierasz pakiet, który najbardziej pasuje do Twojej działalności  – TUTAJ przeczytasz o funkcjach.
 2. W panelu dodajesz nazwę Twoich usług i ich ceny. Wpisujesz dane pracowników.
 3. Podajesz dni i godziny pracy. Włączasz dodawanie usług o konkretnych godzinach.
 4. Do swojej strony www załączasz stale aktualizujący się kalendarz i już możesz oczekiwać pierwszych rezerwacji.

Dla pracowników i właścicieli:

To lepsza organizacja. Można sprawdzić, o której godzinie każda z osób rozpoczyna pracę i jakimi sprawami czy usługami ma się zająć w ciągu dnia. Gdy powstają luki – błyskawicznie umówisz klientów, którzy prosili o szybszy termin. Gdy w zakładzie jest kilka stanowisk np. fryzjerskich lub biurek np. gdy są praktykanci – łatwiej rozplanujesz dostępność sprzętu.

Bardzo przydatna funkcja: Właściciel jak i osoby zatrudnione mają dostęp do Wizyty w telefonie. Pracownik po dłuższej nieobecności sprawdzi, o której godzinie musi się zjawić w firmie. Natomiast fizjoterapeuta lub instruktor tańca dowiedzą się, jakie zajęcia mają następnego dnia i dzięki temu lepiej się do nich przygotują.

wizyta fryzjer

Masz pogląd na wszystkie rezerwacje. Widzisz, jaki pracownik odpowiada za usługę, ile ma potrwać, jak nazywa się klient i o której godzinie rozpoczyna się zabieg lub wizyta.

Jesteś właścicielem sali, na której ćwiczenia sportowe lub taneczne prowadzi kilka osób? Mając dostęp do programu kontrolujesz, co dzieje się w budynku, gdy Cię nie ma. Widzą to także pracownicy – łatwiej im zaproponować nowe zajęcia, gdy widzą rezerwacje na najbliższy miesiąc lub dwa.

Ułatwienia dla pacjentów i klientów:

Gdy udostępnisz kalendarz z systemu Wizyta na swojej stronie internetowej, zobaczą go Twoi klienci. I już od razu, sami wybiorą dogodny termin. Nie muszą dzwonić do salonu i sprawdzać, czy kosmetyczka lub fryzjer znajdzie dla nich czas. Mają dostęp do wolnych terminów. Tutaj widać oszczędność czasu i pieniędzy – zarówno dla zakładu/gabinetu/kancelarii jak i klientów.

Zainteresowani umówią się na wizytę, nawet wtedy, gdy nie ma Cię w pracy. Lub, gdy w pracy jesteś, ale ktoś właśnie znajduje się w Twoim gabinecie. Dzięki temu nie rozpraszają Cię telefony, skupiasz się na pracy. Ponadto przed każdą wizytą klient otrzyma SMS i email przypominający o spotkaniu. To kolejny sposób na to, aby zmniejszyć liczbę odwołanych wizyt.

FireShot Screen Capture #2107 - 'homewizyta_pl - Szczegóły klienta' - bloghome_homewizyta_pl_client_108

W panelu właściciela/pracownika sprawdzisz historię wizyt każdego klienta. Gdy klient będzie chciał złożyć reklamację – zweryfikujesz, jaka usługa była wykonana i który z pracowników się tym zajmował.

W systemie wizyta masz zawsze aktualny kalendarz dostępny przez Internet dla Ciebie, pracowników i klientów. Osoby zapisujące się na konsultacje czy zabieg skorzystają z automatycznego wyszukiwania pierwszego wolnego terminu. Zaplanujesz grafik dla pracowników. Nawet na kilka miesięcy do przodu.

W module recepcja widzisz, jakie zadania mają pracownicy o określonej godzinie. Sprawniej dopasujesz wizyty poza kolejnością np. gdy pacjent przychodzi z bólem zęba lub gdy jeszcze tego samego dnia, chce skorzystać z usług fizjoterapeuty czy fryzjera.

button-oferta