Dla firm

Office 365 w firmie – od czego zacząć?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Obecnie korzystanie z elektronicznych narzędzi biurowych to konieczne must have każdej, nawet najmniejszej organizacji. Do najpopularniejszych i najszerzej znanych narzędzi należą aplikacje Word, Excel, Power Point oraz skrzynka Outlook. Od kilku lat firmy z całego świata coraz więcej środków inwestują w rozwiązania chmurowe, umożliwiające pracę na dowolnym urządzeniu. Taką usługą jest m.in. Office 365, który jest następcą Microsoft Office. Jak szybko i sprawnie przejść z tradycyjnego oprogramowania offline do chmury pełnej nowych możliwości?

Wdrożenie Office 365 – od czego zacząć?

Wdrożenie Office 365 w firmie warto rozpocząć od skonfigurowania każdemu członkowi organizacji indywidualnego konta połączonego z adresem e-mail w firmowej domenie, skrzynką e-mailową Outlook oraz pozostałymi usługami pakietu. Dzięki tak przeprowadzonej konfiguracji za pomocą jednego logowania każdy użytkownik będzie miał dostęp do całego pakietu Office 365.

Przestrzeń dyskowa w chmurze

Office 365 oferuje każdemu użytkownikowi 1TB przestrzeni na dysku chmurowym OneDrive. Pozwala to na komfortowe przeglądanie, przechowywanie oraz współdzielenie dokumentów oraz plików w formie elektronicznej. Pakiet Office 365 umożliwia również stworzenie Intranetu, czyli wewnętrznej przestrzeni tylko do użytku przez użytkowników organizacji.

Jak używać Office 365? – korzystanie z narzędzi pakietu

Oprócz doskonale znanych z podstawowej wersji Office narzędzi Office 365 zapewnia dodatkowe funkcjonalności i narzędzia dostosowane do potrzeb biznesowych, które wspierają codzienną pracę. Narzędzie SharePoint służy do tworzenia bibliotek dokumentów, które mogą być następnie przeglądane i udostępniane członkom organizacji. Dysk OneDrive to przestrzeń wirtualna służąca do przechowywania plików w chmurze. Aplikacja Teams to zaawansowany komunikator wraz z opcją wideokonferencji i organizer firmowy w jednym. Korzystając z SharePoint jak i z Teams użytkownicy mogą korzystać z funkcjonalności tworzenia, współdzielenia i edytowania dokumentów bez konieczności wymiany wiadomości email z nową wersją załączników.

Czy Office 365 jest bezpieczny?

Korzystając z narzędzi biurowych użytkownicy muszą być pewni co do bezpieczeństwa wykorzystywanych dokumentów oraz aplikacji. W tym aspekcie niezwykle przydatne mogą okazać się programy do szyfrowania dokumentów oraz komunikacji e-mail – Rights Management Services oraz Azure Information Protection. Dzięki częstym aktualizacjom Microsoft chroni użytkowników swojego oprogramowania oraz zapewnia bezpieczeństwo.

Jak zorganizować i zaplanować wdrożenie Office 365 w firmie?

W sytuacji gdy potrzebujesz efektywnych narzędzi biurowych, ale brakuje Ci czasu lub umiejętności wdrożenia ich w swojej firmie, skorzystaj z pomocy ekspertów home.pl. Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb i w krótkim czasie korzystaj z pełnej funkcjonalności oraz korzyści jakie daje Office 365.

Prowadząc mały lub średni biznes wybierz wersję podstawową konfiguracji, dzięki której:

  • zostaną utworzone listy użytkowników oraz ich hasła
  • zostaną przypisanie licencje dla użytkowników oraz nadanie im uprawnień
  • Przypiszesz własną domeny

Kiedy natomiast potrzebujesz usług dodatkowych, wybierz wersję zaawansowaną, dzięki której oprócz usług z pakietu podstawowego otrzymasz:

  • Migrację poczty z serwera home.pl
  • Konfiguracja tzw. hybrydy czyli środowiska na serwerze home.pl i Exchange Online jednocześnie

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy z wdrożeniem Office 365, skontaktuj się z ekspertami home.pl poprzez dedykowaną infolinię: +48 91 432 55 72 lub poprzez formularz kontaktowy dostępny pod adresem https://pomoc.home.pl/formularz-kontaktowy.

Dodaj komentarz