Bezpieczeństwo

Sophos – jeden z najlepiej ocenianych antywirusów już w ofercie home.pl!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Do rodziny antywirusów home.pl dołącza jeden z najlepiej ocenianych dostawców rozwiązań cybersecurity – Sophos! Jego rozwiązania są szeroko znane i doceniane przez użytkowników z całego świata, a niezależne testy efektywności i bezpieczeństwa plasują go wysoko w czołówce liderów rynku bezpieczeństwa IT. Produkty Intercept X i Intercept X Advanced to wiele nowych możliwości tj. miesięczny okres rozliczeniowy licencji oraz zarządzanie ochroną komputerów użytkowników organizacji z jednej konsoli administracyjnej. Czym wyróżnia się Sophos? Jakie są różnice między pakietami?

Czym jest Sophos?

Firma Sophos dostarcza na rynek niezawodne oprogramowanie antywirusowe, łączące sztuczną inteligencję z automatycznym uczeniem się nowo pojawiających się zagrożeń. Zaawansowana technologia zapewnia skuteczną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, exploitami czy wirusami. Dodatkowo dostawca oprogramowania udostępnia konsolę Sophos Central, które pozwala w sposób intuicyjny zarządzać bezpieczeństwem organizacji z jednego, prostego kokpitu. Sophos dostarcza całą gamę produktów antywirusowych, dostosowanych pod różne potrzebny klientów, m.in. serię Sophos Intercept X.

Co oferuje Sophos?

Rozwiązania Sophos w skuteczny sposób zabezpieczają komputery użytkowników oraz organizacje przed wieloma rodzajami zagrożeń. Do najważniejszych funkcji, wspólnych dla całej rodziny produktów Sophos Intercept X należą:

Konsola administracyjna Sophos Central

Konsola administracyjna Sophos Central to intuicyjna i bazująca na chmurze platforma służąca do zarządzania wszystkimi produktami marki Sophos. Wystarczy, że pobierzesz instalator, dzięki któremu skonfigurujesz wszystkie produkty w jednym miejscu.

Konsola administracyjna Sophos

Efektywna ochrona oparta na sztucznej inteligencji

Dzięki zaawansowanej technologii do walki z cyberzagrożeniami Intercept X buduje skuteczną ochronę przeciwko pojawiającym się incydentom. Samouczący się algorytm pozwala na wczesne wykrywanie zagrożeń.

Skuteczna ochrona przed ransomware

Dzięki technologii CryptoGuard zastosowanej w zaporach Intercept X, oprogramowanie blokuje wszelkie znane typy ransomware. Z uwagi na analizę zachowań kodu ransomware, jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia ochrony przed tego typu zagrożeniami.

Efektywna wykrywanie luk w systemie – ochrona przed exploit

Oprogramowanie antywirusowe Sophos skutecznie blokuje exploity i techniki wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania czy kradzieży danych uwierzytelniających. Pozwala to na skuteczną walkę z ataki typu zero-day.

Usuwanie złośliwego oprogramowania

Zapora Intercept X oferuje najlepszy w branży moduł usuwania złośliwego oprogramowania. Podczas gdy większość programów antywirusowych po prostu usuwa groźne pliki, Sophos Clean oferuje funkcję usunięcia złośliwego kodu oraz wprowadzonych szkodliwych zmian w kluczach rejestru.

Synchronizacja bezpieczeństwa sieci organizacji

Rozwiązanie Synchronized Security upraszcza i ujednolica bezpieczeństwo użytkowników, dzięki realizowanej w czasie rzeczywistym wymianie danych między urządzeniami końcowymi a zaporą sieciową. W ten sposób zapewnia lepszą ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz skraca czas reakcji na incydenty.

Jakie pakiety Sophos zostały wprowadzone do oferty home.pl?

Do rodziny oprogramowania antywirusowego home.pl dołączyły 3 nowe produkty, zwiększające bezpieczeństwo użytkowników:

Jakie są różnice między pakietem Intercept X i Intercept X Advanced?

Sophos Intercept X to doskonałe narzędzie antywirusowe, które zwiększa bezpieczeństwo zarówno użytkowników prywatnych, jak i organizacji. Zapewnia wykrywanie złośliwego oprogramowania, a dzięki funkcji szybkiej nauki szybko reaguje na nowe zagrożenia pojawiające się w sieci. Zawiera zaawansowaną technologię, która w skuteczny sposób chroni twój komputer przed takimi zagrożeniami, jak ransomware, exploit, phishing etc.

Czym różnią się pakiety Sophos Intercept X i Sophos Intercept X Advanced? Sprawdź porównanie:

Sophos - porównanie pakietów antywirusowych

Dlaczego warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań bezpieczeństwa?

Z roku na rok w sieci pojawia się coraz więcej specjalistycznie przygotowywanych pułapek, które czyhają na użytkowników Internetu. Przybierają wiele form – od zaszyfrowania danych przez przejęcia loginów i kont administratorskich, po kradzieże pieniędzy i wieloterabajtowych baz danych. Użytkownicy nie są bezbronni w walce z cyberprzestępcami. Jednym z narzędzi, które w skuteczny sposób zwiększą twoje bezpieczeństwo jest skuteczne oprogramowanie antywirusowe od renomowanego dostawcy.

Dodaj komentarz