Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Darmowe licencje G Suite: Google wycofuje usługę

Darmowe licencje G Suite: Google wycofuje usługę

Google niedawno udostępniło informację o tym, że darmowe biznesowe licencje G Suite Legacy zostaną wycofane. Sprawdź w tym artykule, do kiedy darmowy G Suite będzie działał i przed jakim wyborem stoi wiele firm.

Kiedy darmowy G Suite Legacy zostanie wycofany?

G Suite Legacy został wprowadzony w 2006 roku jako pakiet biurowych aplikacji dla małych i średnich firm z możliwością używania własnej domeny w Gmailu.

Google podaje, że użytkownicy darmowych licencji G Suite będą z nich korzystać do końca czerwca 2022 roku. Dokładnie 1 lipca G Suite przestanie funkcjonować, a użytkownicy chcący dalej korzystać z narzędzi Google, przejdą na licencje Google Workspace. Administratorzy otrzymali maila od Google ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi migracji.

Jakie opcje mają firmy z darmowym G Suitem?

Wiele organizacji stoi przed wyborem: przeniesienie chmurowego środowiska pracy na inną platformę lub migracja z G Suite Legacy do Google Workspace. W zależności od liczby pracowników i potrzeb konkretnych firm, Google proponuje różne pakiety:

Licencje różnią się między sobą nie tylko pojemnością przeznaczoną na pliki i maile, dlatego zapoznaj się ze szczegółowymi parametrami firmowych licencji Google Workspace.

Jeśli chcesz uzyskać pomoc dotyczącą migracji z Legacy do Google Workspace, skorzystaj ze wsparcia specjalistów home.pl pod numerem 91 432 55 72.

Przeczytaj również: Google Workspace – czym jest i jak wygląda następca G Suite?

Dokument od Google.