Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak sprawdzić zajętą przestrzeń na koncie Google? Dane o mailach, zdjęciach i plikach już bezpośrednio w aplikacji Gmail

Jak sprawdzić zajętą przestrzeń na koncie Google? Dane o mailach, zdjęciach i plikach już bezpośrednio w aplikacji Gmail

Ten artykuł przeczytasz w: 2 minut(y)

Jeśli jesteś użytkownikiem darmowego lub biznesowego Gmaila, z pewnością kojarzysz pasek zajętości przestrzeni przez dane przechowywane na koncie Google. Producent rozszerzył tę informację i wprowadził ważną zmianę. Poznaj szczegóły poniżej.

Jak działa wspólna przestrzeń na koncie Google?

Do tej pory szczegółowe dane dotyczące zajętego miejsca na koncie Google były dostępne jedynie po zalogowaniu się na konto w przeglądarce. Aplikacja Gmail przekazywała jedynie ogólną informację o zajęciu przestrzeni przez maile, pliki i zdjęcia łącznie.

Przypomnimy, że w ramach jednego konta Google, pomimo posiadania danych w różnych aplikacjach, przestrzeń w chmurze była wspólna. W tym przypadku są to: maile z załącznikami w Gmail, pliki na usłudze Dysk Google i zdjęcia oraz filmy ulokowane w aplikacji Zdjęcia Google.

Jak sprawdzić zajętą przestrzeń w Gmail?

Szczegółowe doprecyzowanie danych o wykorzystanym miejscu bardzo dobrze było widoczne w samych aplikacjach Google Drive i Zdjęć Google. Od teraz mobilna wersja Gmaila również wyświetli jasne informacje.

Jak sprawdzić zajętą przestrzeń w aplikacji Gmail?

Jeśli korzystasz z poczty Google, to z pewnością używasz mobilnej aplikacji Gmail, której nowe usprawnienie właśnie dotyczy. Aby kontrolować swoją przestrzeń w chmurze wykonaj dwa proste kroki:

  • Otwórz mobilną aplikację Gmail i stuknij w ikonę swojego awatara w lewym górnym rogu ekranu, a następnie dotknij ikonę chmurki w środkowej części okienka.
Jak sprawdzić ilość zajętej przestrzeni  w chmurze Google?
  • W następnym kroku zobaczysz pasek zajętej przestrzeni, którego kolory odpowiadają danym z konkretnego źródła: poczty Gmail, Google Drive i Zdjęć Google. Jeśli będziesz potrzebował dodatkowej przestrzeni na swoim koncie, kliknij „Zwolnij miejsce” w dolnej części okna.
Usprawnienie kontroli zajętego miejsca w aplikacji Gmail.

Do tej pory szczegóły dotyczące zajętego miejsca w Gmailu były dostępne po przejściu do sekcji Zarządzania kontem Google i odnalezieniu odpowiednich ustawień. Trzeba przyznać, że wprowadzenie nowej i krótkiej ścieżki jest zmianą na lepsze.

Prowadząc firmę, również możesz używać Gmaila, jako wygodnej biznesowej poczty. Teraz kupując nowe licencje Google Workspace w home.pl, zyskujesz rabat -60% nawet dla 20 pracowników! Sprawdź szczegóły, klikając w poniższy przycisk.