home.pl spełnia marzenia

Fundacja Hospicyjna jest gdańską organizacją pożytku publicznego, promującą idee hospicyjne w całym społeczeństwie. W tym roku prowadząc akcję pod hasłem Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka objęła pomocą ponad 300 podopiecznych. home.pl, które przyłączyło się do całej akcji spełniło marzenia 30 dzieci.

Przedsięwzięcia Fundacji mają różnorodny charakter i bardzo szeroki zasięg oddziaływania. Jednym z podstawowych założeń organizacji jest pomoc materialna i merytoryczna ponad 100 ośrodków hospicyjnych z całej Polski oraz wspieranie postaw wolontariackich.

Istotą wielu aktywności Fundacji jest edukacja, skupiona na ukazaniu roli opieki paliatywno-hospicyjnej w życiu nowoczesnego społeczeństwa. Wielkie kampanie społeczne, konferencje i szkolenia, Biblioteka Fundacji Hospicyjnej oraz kwartalnik „Hospicjum to też Życie” sprawiają, że Polacy coraz lepiej oswajają się z tematyką końca życia, choroby przewlekłej i terminalnej, wreszcie z możliwościami uczestnictwa w opiece paliatywnej.

Istniejący przy Fundacji Fundusz Dzieci Osieroconych otacza opieką najmłodszych, których najbliżsi odeszli pod opieką hospicjum.
W ramach Fundacji działa również gdański oddział Akademii Walki z Rakiem, będący ważnym miejscem dla osób poszukujących wsparcia w walce z chorobą nowotworową.

Praktycznie od początku swojego istnienia Fundacja prowadzi ogólnopolski portal hospicyjny www.hospicja.pl – główne źródło informacji dla pacjentów i ich bliskich o opiece paliatywnej.

Fundacja od 8 lat zajmuje się ponadto dziećmi w ramach programu Fundusz Dzieci Osieroconych. Pomagając dzieciom, które straciły bliską osobę pod opieką hospicjum, czy to mamę, tatę czy też rodzeństwo. W ramach Funduszu Dzieci Osieroconych wspiera dzieci na polu edukacyjnym, poprzez refundowanie zajęć językowych, związanych z ich pasją czy też korepetycje.

Zachęcamy Was serdecznie do przyłączenia się do działań Fundacji Hospicyjnej oraz śledzenia informacji na temat kolejnych wydarzeń na stronie www.fundacjahospicyjna.pl

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm