MENU

Hosting
Kategoria

690

Jak wyłączyć automatyczną aktualizację WordPressa?

Hosting

16 stycznia 2017

Aktualizacja aplikacji na serwerze jest bardzo ważnym elementem, zwiększającym bezpieczeństwo. Tym bardziej, jeśli chodzi o WordPressa, który jest CMSem z opcją automatycznej aktualizacji. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy administrator strony internetowej chce mieć wszystko pod kontrolą, a wykonywanie ręcznej aktualizacji jest procesem planowanym.

(więcej…)

Przeczytaj artykuł

1458

Strona WWW z WordPress tylko z certyfikatem SSL już w 2017 roku

Hosting

8 grudnia 2016

Autorzy WordPressa opublikowali 1 grudnia wiadomość, w której wspomnieli, iż w 2017 roku aplikację do tworzenia stron czekają spore zmiany. Jedną z nich jest pełne wsparcie dla szyfrowanego połączenia https, które musi być dostępne na serwerze, na którym instalujemy WP. Oznacza to, że w przeciągu 12 miesięcy posiadanie certyfikatu SSL dla własnej domeny będzie niezbędne jeżeli nasza strona internetowa jest oparta na tym rozwiązaniu CMS. (więcej…)

Przeczytaj artykuł

625

Nowe statystyki serwera w home.pl

Hosting, Inne

3 listopada 2016

Słupki, procenty…kto z nas nie lubi liczb, zwłaszcza tych, które dotyczą wyświetleń naszej strony www? Dzięki nowemu narzędziu na platformie home.pl każdy abonent z usługą hostingową lub sklepem internetowym otrzyma dostęp do dokładnych i estetycznych statystyk serwera.

Nowy moduł statystyk jest już dostępny po zalogowaniu się w panelu administracyjnego hostingu pod adresem https://panel.home.pl – po kliknięciu na nazwę serwera pojawi się przycisk „Pokaż nowe statystyki”.

Statystyki WWW - przycisk

Jeżeli Twoim głównym loginem jest nazwa domeny, przejdź do zakładki Usługi i wybierz z listy „Hosting”, kliknij następnie na nazwę serwera i przycisk „Konfiguracja usługi”.

Zalety nowych statystyk w home.pl

Nowa, przejrzysta szata graficzna. Moduł zawiera nowy sposób wyświetlania wykresów, dzięki czemu wszystkie dane dostępne są na jednym ekranie i wyglądają estetycznie. Statystyki z danego dnia można sprawdzić na jednym wykresie w systemie „godzina po godzinie”.

przegladarki-stats

Statystyki użytych przeglądarek

Szybkie działanie z dodatkową wyszukiwarką wyświetleń plików. Klienci mogą szybko sprawdzić liczbę wyświetleń danych plików (np. graficznych, dokumentów), a także liczbę komunikatów typu 404 i innych.

filesearch1

Wyszukiwarka plików

Geolokalizacja wizyt. Dzięki mapce świata można sprawdzić, z których krajów mamy najwięcej odwiedzin. Jest to przydatne zwłaszcza dla sklepów internetowych, działających na międzynarodową skalę.

geolokalizacja-www

Z jakich krajów odwiedzają nasra stronę użytkownicy?

Wygodny dostęp do przedziałów czasowych oraz logów WWW. Każdy miesiąc statystyk można wyświetlić oddzielnie, dzięki czemu dane są przejrzyste i łatwiejsze do przeanalizowana. Dodatkowo w tym samym oknie użytkownik wyświetli szczegółowe logi serwera www, z ostatnich 14 dni.

Dostęp do logów serwera z ostatnich 14 dni oraz zakresy czasowe statystyk w jednym miejscu

Dostęp do logów serwera z ostatnich 14 dni oraz zakresy czasowe statystyk w jednym miejscu

 

Przeczytaj artykuł

3488

Nowe parametry hostingu home.pl od 1 października 2016r.

Hosting

1 października 2016

Dziewiętnaste urodziny trzeba uczcić czymś wyjątkowym. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności :) Właśnie odświeżyliśmy naszą ofertę hostingową. Nowe parametry usług to m.in. efekt licznych zgłoszeń klientów, którzy potrzebują bardzo dużej przestrzeni na pocztę oraz FTP. To jedna z największych zmian, ale nie jedyna. (więcej…)

Przeczytaj artykuł

Nowy mechanizm bezpieczeństwa na hostingu

2689

Monitoring aplikacji – jeszcze większe bezpieczeństwo CMSów na hostingu home.pl

Hosting

1 września 2016

Bezpieczeństwo stron internetowych klientów to temat, który jest dla nas niezwykle ważny. Z tego powodu wprowadzamy nową, bezpłatną usługę, dla wszystkich użytkowników oprogramowania WordPress oraz Joomla – monitoring wersji aplikacji. Od teraz, cyklicznie, każdy użytkownik korzystający z powyższych aplikacji otrzyma od nas wiadomość z prośbą o przeprowadzenie aktualizacji, jeśli tylko wersja CMSa nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa. (więcej…)

Przeczytaj artykuł