Najlepszy prezent na Dzień Matki? Pytamy Mamy z home.pl

Dziś jest wyjatkowy dzień. Dlatego też postanowiliśmy pokazać Wam Mamy z home.pl W naszej firmie łącznie pracuje 226 pracowników, z czego 77 to kobiety, a 45 z nich jest matkami. Łącznie w home.pl „jest” 116 dzieci, niebawem to grono powiększy się o kolejne 5 dzieciaczków.

Zapytaliśmy mamy z home.pl o kilka rzeczy. Na nasze pytania odpowiadały:

  • Kasia, Lider Zespołu Utrzymania i Wsparcia (syn Jaś, za kilka dni skończy 1 rok życia),
  • Maja, Menedżer ds. Rozwoju Marki (córka Iga lat 4,5 oraz córka Natalia lat 1,5),
  • Sandra, Młodszy Konsultant Wsparcia Technicznego (córka Gabriela lat 2,5)
  • Agata, Specjalista ds. Kontrolingu (syn Filip, lat 1,5)

Kariera zawodowa i macierzyństwo. Da się?

Kasia, Lider Zespołu Utrzymania i Wsparcia (syn Jaś, za kilka dni skończy 1 rok życia)
Kasia, Lider Zespołu Utrzymania i Wsparcia (syn Jaś, za kilka dni skończy 1 rok życia)

Kasia: Da się, a jestem tego najlepszym przykładem. Dużo zależy od tego żeby wiedzieć czego się chce, jasno określić priorytety. Pozwala to zaplanować matce i pracodawcy ten trudny czas od urlopu macierzyńskiego. Jeśli uda się wcześniej ustalić, ile będzie trwała przerwa w pracy, to łatwiej jest mamie i dziecku przygotować się zarówno do tego okresu, jak i powrotu do pracy.

Maja: To jest wyzwanie, ale się da. Wymaga umiejętności organizacji czasu: sprytnego podzielenia go na czas na pracę i czas dla dzieci i aktywnego wykorzystywania każdej minuty. Do dyspozycji mamy przecież 1440 minuty, a nie tylko 24 h.

Sandra: Oczywiście, że się da! Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że macierzyństwo dodaje skrzydeł. Przecież chce się przekazać temu małemu skarbowi, że można wiele osiągnąć. Dobrze jest uświadomić sobie, że dzieci mają w sobie zakorzenioną naturalną chęć współpracy z nami. Należy tylko odpowiednio do nich podjeść.

Agata: Oczywiście, że się da. Trudniej te 2 składniki połączyć z trzecim: wypoczynkiem i wyspaniem, to jest mistrzostwo świata! Wierzę, że szczęśliwa, pełna pasji i wiedzy Mama, może pokazać ciekawszy świat swojemu dziecku. Czasem potrzeba również rozłąki i dystansu, by bardziej doceniać i cieszyć się wspólnymi chwilami.

Czas dla Mamy. Jak to zrobić?

Kasia: Bez wątpienia konieczne jest zaangażowanie drugiej osoby, czyli partnera. Trzeba tak ułożyć plany, żeby był czas na pracę i dla dziecka, czas dla mamy i taty i czas na własne przyjemności rodziców. Planując czas dla siebie mając małe dziecko trzeba tylko pamiętać, że w każdej chwili może cię coś zaskoczyć i trzeba być przygotowanym ze zaplanowana przyjemność nie wystąpi. Dlatego trzeba umieć cieszyć się z tego czasu kiedy już wystąpi. Kiedy idę na squasha albo z mężem na kolację, to myślę o tym co się właśnie dzieje ,a nie o dziecku, które zostało pod dobrą opieką.

Maja, Menedżer ds. Rozwoju Marki (córka Iga lat 4,5 oraz córka Natalia lat 1,5)
Maja, Menedżer ds. Rozwoju Marki (córka Iga lat 4,5 oraz córka Natalia lat 1,5)

Maja: Przede wszystkim mieć kogoś na kim można polegać i kto zajmie się dziećmi, gdy Mama ma czas dla Mamy. Poza tym starsze dzieci mają też swoje zajęcia, w trakcie których równolegle rodzice mogą realizować swoje plany. I tu wracam do poprzedniego pytania – każda minuta jest cenna!

Sandra: Dla mnie najcudniejszy czas dla Mamy to ten spędzony z córeczką Gabrysią. Ja w tedy właśnie odpoczywam, jestem szczęśliwa gdy mam ją obok. Uważam, że prawie wszystko można zrobić wspólnie z dzieckiem, ale jeśli już naprawdę nie da się, albo mama po prostu chce odpocząć, to nie wstydzić się korzystać z pomocy innych! Dziś mam ochotę odpocząć, iść do fryzjera to mąż/przyjaciółka/babcia zostają z dzieckiem. Mama zadowolona, wypoczęta i spełniona przekaże więcej pozytywnej energii dziecku.

Agata: Trzeba po prostu pamiętać o sobie i wszystko dobrze zaplanować, a wtedy godzinka w tygodniu na pewno się znajdzie 😉 Na szczęście, można też czytać książki w autobusie 😉

Podział obowiązków. A co robi tata?

Kasia: Wszystko. Dziecko było dla niego tak samo wyczekiwane i ukochane więc robi wszystko. Zostaje w domu, ubiera, karmi, kąpie, chodzi na spacery. Niektóre rzeczy robi inaczej niż ja, ale dzięki temu ja mam czas dla siebie. Dziecko jest tak samo taty jak i mamy. Każde z nas ma jakieś preferencje np. tata nie lubi czytać, ale za to bawi się inaczej niż mama.

Maja: Jestem za równouprawnieniem w kwestii obowiązków – Tata powinien robić w dużej mierze to co Mama. Inaczej sam najwięcej na tym traci. Razem pracujemy i razem opiekujemy się dziećmi.

Sandra, Młodszy Konsultant Wsparcia Technicznego (córka Gabriela lat 2,5)
Sandra, Młodszy Konsultant Wsparcia Technicznego (córka Gabriela lat 2,5)

Sandra: Pod tym względem jestem po prostu szczęściarą, ponieważ tata pomaga we wszystkim. Zajmuje się dzieckiem, naprawdę uwielbia spędzać z nią czas, pomaga w domu, jak trzeba ugotuje, sprzątnie. Najważniejsze jest dla mnie to, że od początku jest ogromnie zaangażowany w wychowanie naszej córeczki i jest po prostu wzorowym tatą. Robi tyle co mama, a czasem nawet więcej.

Agata: Wszystko robimy wspólnie lub każdy z osobna to samo, tylko innego dnia.

Najlepszy prezent na Dzień Matki?

Kasia: Chwila świętego spokoju 😉 A do tego przespana noc i śniadanie do łóżka.

Maja: Ja mam w sumie codziennie dzień Matki – moje córki każdego dnia dają mi to co jest najpiękniejsze i nie do opisania.

Sandra: Wspólny aktywny dzień! Czasu z dzieckiem nigdy dość, chciałabym cały ten dzień spędzić z nią. Nie ukrywam, że sam fakt bycia mamą, jest po prostu spełnieniem mojego wielkiego marzenia i zawsze czuje się szczególnie w tym dniu, patrząc na ten skarb, który mam.

Agata, Specjalista ds. Kontrolingu (syn Filip, lat 1,5)
Agata, Specjalista ds. Kontrolingu (syn Filip, lat 1,5)

Agata: Buziak, uśmiech i wspólne śpiewanie na rodzinnym spacerze.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm