Jak wykorzystać aplikacje na Facebooku do promocji firmy? FAQ z webinar Click Apps

W czerwcu odbyło się szkolenie internetowe dla osób zainteresowanych wykorzystaniem aplikacji na Facebooku do promocji firmy. Szkolenie prowadzone było przez Kingę Banach z clickapps.pl. Zagadnienia związane z home.pl były wyjaśniane przez Pawła Krzycha z Działu Marketingu.

Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystywać aplikacje do promocji swojego biznesu, jak za ich pomocą budować więź ze swoimi klientami i ich angażować. Pokazano również, jak można generować kody rabatowe ze swojego sklepu dla użytkowników Facebooka.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 70 osób, niebawem planujemy kolejne tego typu wydarzenia.

Pytania i odpowiedzi

Poniżej możesz przeczytać odpowiedzi na pytania, które zadali uczestnicy podczas webinaru.

1. Jak umieścić mapę na Fanpage’u? Mam kilka sklepów w galeriach handlowych w Polsce – da się zrobić więcej niż jedną mapę? A może wiele punktów na jednej mapie?
Kinga z click apps: Należy użyć aplikacji click gate, do której można zaimplementować mapę sklepów z Google Maps. Maksymalnie mogą Państwo mieć dwie mapy, ponieważ ta aplikacja występuje w dwóch wersjach.

2. Czy przy płatności za roczna subskrypcję z promocją dla home.pl – cena 0 zł obowiązuje za każdy miesiąc przez cały rok?
Kinga z click apps: Promocja polega na otrzymaniu rocznego pakietu usług w cenie 10-miesięcznego abonamentu. Tym samym pierwsze dwa miesiące usługi otrzymują Państwo za 0 zł.

3. Czy muszę podpisać umowę na rok?
Kinga z click apps: Aby korzystać z naszych usług przez rok, należy wybrać płatność subskrypcyjną, zaakceptować regulamin zakupu i naszą Politykę Prywatności. Nie podpisujemy z Państwem umów za usługi wykupione za pośrednictwem strony www.clickapps.eu.

4. Co w sytuacji jeśli będę chciał zrezygnować z usługi? Jaki jest okres wypowiedzenia?
Kinga z click apps: Wybierając opcję płatności subskrypcyjnej należy liczyć się z tym, że nie można anulować tego zlecenia przez rok. Dopiero po tym czasie usługa automatycznie wygasa.

facebook-click-apps

5. Aplikacja sama w sobie nie wyszukuje nowych użytkowników, prawda? Jak należy o niej poinformować użytkowników Facebooka?
Kinga z click apps: Aplikacja nie wyszukuje nowych użytkownikó. Należy samemu zadbać o promocję konkursu lub akcji. Proponujemy wykorzystać do tego następujące narzędzia: posty na Fanpage’u, Facebook ADS, informacja na stronie www lub mailing.

6. Czy po roku dalej obowiązują ceny promocyjne dla użytkowników home.pl? Aby skorzystać z promocyjnej ceny aplikacji trzeba to zrobić w określonym czasie?
Kinga z click apps: Promocja obejmuje tylko ten rok.

7. Co konkretnie kosztuje te 50zł?
Kinga z click apps: 50 zł to koszt naszego podstawowego abonamentu wykupionego w opcji subskrypcyjnej. Otrzymują Państwo w jego ramach możliwość z korzystania z wszystkich naszych aplikacji funkcjonalnych, konkursowych oraz sprzedażowych.

8. Czy opłata automatycznie jest pobierana za miesiąc czy za 10 m-cy?
Kinga z click apps: Opłata pobierana jest w systemie subskrypcyjnym – co miesiąc. Co oznacza, że co miesiąc dana kwota jest ściągana z karty klienta.

9. Czy jest możliwość innej formy płatności niż obciążenie karty?
Kinga z click apps: Istnieje taka możliwość. W tym celu należy skontaktować się z nami pod adresem mailowym: support@click-apps.pl.

10. Czy w cenie jest pomoc techniczna dla osób słabo obeznanych z informatyką?
Kinga z click apps: Oczywiście, jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.30.

11. Czym jest konto agencyjne?
Kinga z click apps: Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w filmiku poniżej:

12. Obecnie mam mały fanpage. Czy mogę już wystartować z aplikacjami?
Kinga z click apps: Oczywiście, że istnieje taka możliwość. Korzystanie z naszych aplikacji nie jest uzależnione od liczby fanów na Fanpage’u. Wręcz przeciwnie, sugerujemy aby już od początku działalności na Facebooku wdrożyć nasze narzędzia marketingowe.

13. Czy poprzez Wasze aplikacje będę mogła pozyskać więcej fanów na Facebooku, a tym samym pozyskam więcej klientów dla mojego sklepu internetowego?
Kinga z click apps: Jak najbardziej jest to możliwe. W tym celu sugerujemy wykorzystać nasze aplikacje konkursowe – np. click competiton – które przyniosą Państwu wspomniany w pytaniu efekt. Mechanizm aplikacji jest tak zbudowany, że to sami użytkownicy aplikacji mogą budować Państwu zasięg i dotarcie do nowych osób – swoich znajomych. Czynią to za pomocą zaproszeń i informacji na swojej tablicy.

14. Mam pytanie czy sam bez problemu jestem w stanie uruchomić Państwa aplikacje na FB?
Kinga z click apps: Każda z naszych aplikacji posiada intuicyjny panel administracyjny. Jego obsługa nie powinna sprawiać problemów. Gdyby jednak mieli Państw pytania, można kontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

15. Czy generowanie kodów rabatowych jest w pełni automatyczne w połączeniu z click shop premium?
Paweł z home.pl: W panelu Click Shop w zakładce Marketing –> Rabaty –> Kupony Rabatowe jest możliwość zaimportowania listy kodów rabatowych w pliku .csv

Zakładka Marketing w menu
Zakładka Marketing w menu
Import listy kodów rabatowych
Import listy kodów rabatowych

Aplikacje Click Apps dostępne są dla klientów home.pl w specjalnej promocji – zobacz szczegóły, kliknij poniżej.

[button color=”green” size=”normal” width=”normal” url=”https://home.pl/dodatki/clickapps” target=”none” text=”Click apps w home.pl”]

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm