Webinar home.pl & Brand24 – prezentacja oraz FAQ

30 lipca zorganizowaliśmy pierwsze webinarium z Michałem Sadowskim z Brand24. Zainteresowanie było ogromne, po 40 minutach osiągnęliśmy limit miejsc i musieliśmy zamknąć rejestrację. Brand24 dostępny jest u nas jako usługa dodatkowa i klienci home.pl mają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty – 2 miesiące testów za darmo oraz 10% zniżki na dalsze korzystanie z usługi (szczegóły oferty oraz sposób aktywacji pakietu).

Zgodnie z obietnicą poniżej przedstawiamy Wam prezentację Michała oraz odpowiedzi na pytania, jakie zadali uczestnicy podczas szkolenia. Kolejne szkolenie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie września – oczywiście będziemy informować o otwarciu rejestracji z wyprzedzeniem.

Pytania i odpowiedzi

Arkadiusz Widawski: Michał, rozumiem, że tutaj pokazujesz monitoring frazy “Samsung”. Jakie frazy byś wpisał, żeby poszukiwać dyskusji osób, które planują zakup telefonu i nie wiedzą, który wybrać?
Michał Sadowski: Optymalną konfigurację wypracowalibyśmy najpewniej z czasem. Analizując to co się zebrało dodawalibyśmy/usuwali monitorowane zwroty. Zacząłbym jednak od fraz “szukam telefonu” “jaki telefon” “kupić telefon” itd.

Paweł: Jestem ciekaw jak to się oblicza i w jaki sposób to działa ‘od kuchni’ ale może było to omówione tylko ja za późno wpadłem na webinarium 😛
Tu prośba o doprecyzowanie o który element chodzi? Jesli o szacowany zasięg social media to jest to szacowana ilość osób, które miały styczność z wypowiedziami w Social Media zawierającymi monitorowane zwroty. Zasięg szacowany jest na podstawie liczby autorów wypowiadających się w Social Media na temat marki, liczby ich znajomych lub śledzących oraz współczynnika widzialności treści typowych dla wybranych serwisów społecznościowych.

Michal Kowalik: A czy jest gdzieś lista operatorów typu {not} ?
Tak, przy filtrze jest specjalna ikonka “?” po najechaniu na którą pokazuje się lista operatorów.

Karina Piotrowska_Dudek: czy można zadać wyszukiwanie wstecz? dla archiwalnych wpisów ? bo rozumiem, że monitorujecie aktualne wpisy, to co ukazuje sie na bieząco?
Można. Od niedawna serwujemy także dane historyczne. Są one dostępne jednak tylko w wyższych pakietach. W razie potrzeby zachęcam do kontaktu ze mną lub z hepdeskiem – przygotujemy potrzebne dane.

Robert Wróbel: Michal mozesz zrobic jakis pokazowy monitoring po jakimś słowie/frazie?
Wybacz, nie dałem rady na żywo. Za dużo było komentarzy na czacie. Służę jednak prywatnym pokazem.

Maciej Frankowicz: ok, moje pytanie – Czy mozemy monitorować wszystkie wpisy, czy np. tylko ‘publiczne’ na fejsie?
Tylko i wyłącznie publiczne – i to nie wszystkie niestety. Facebook ma bardzo złożone ustawienia prywatności i nawet ustawienie pojedynczego wpisu jako publiczny nie gwarantuje, że zostanie on zwrócony przez FB API. Nie ma tu niestety jasnej i wyraźnej reguły, że robiąc coś tak a nie inaczej mamy gwarancje, że monitoring Facebooka to wychwyci. To medium zwraca niestety wyniki w sposób mocno “nieregularny”.

Kinga Kukowska: czy słowa kluczowe, wymagane itp. należy wpisywać we wszystkich przypadkach, czy wystarczy mianownik?

Słowa kluczowe warto wpisać w popularnych odmianach. Jeśli chodzi o słowa wymagane i wykluczone to tu wystarczy sam mianownik/rdzeń.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm