Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

O płatności elektronicznej słów kilka

O płatności elektronicznej słów kilka

12 września mija 12 lat odkąd obowiązuje ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych. Mimo że na co dzień nie posługujemy się tą rozbudowaną nazwą mówiąc o płatności elektronicznej, coraz chętniej korzystamy z takiego sposobu rozliczania pieniędzy.

Płatności elektroniczne, inaczej e-płatności to opłaty dokonywane na urządzeniach z dostępem do Internetu, czyli na tabletach, komputerach, telefonach itp. Popularność tego systemu rozliczania związana jest niewątpliwie z rozwojem e-commerce. Obecnie, już co trzeci Polak przyznaje, że robi zakupy w sieci. Najczęściej decyduje się na elektroniczny sposób zapłaty. Dlaczego jest tak często wybierany? Jakie ma zalety?

W trosce o….

  • wygodę. Przy wpisywaniu ręcznym łatwo o pomyłkę, tutaj klient nie musi wypełniać przelewu. Wystarczy, że potwierdzi swoje dane i wpisze kod weryfikacyjny.  Dodatkowo może zrobić to w czasie, gdy instytucje finansowe są nieczynne.
  • bezpieczeństwo. Wykonanie płatności wymaga podania niezbędnych danych. Ponadto każdy z usługodawców musi mieć certyfikat weryfikujący autentyczność witryny. Jednak zachowuj czujność – nie korzystaj z sieci wi-fi, która nie jest chroniona hasłem. Pamiętaj także o programie antywirusowym.
  • czas. Informacja o przelaniu środków wysłana jest natychmiast.
  • środowisko. Nie potrzeba wypełniać papierowych blankietów. Potwierdzenie wpłaty można przechowywać na koncie internetowym i wydrukować tylko wtedy, gdy to konieczne.
  • finanse. Przelewy tradycyjne łączą się z dodatkowymi opłatami, w przypadku e-płatności jest to uzależnione od oferty banku lub serwisu obsługującego wpłaty.

sssl

Adres bezpiecznej witryny obsługującej płatności powinien zaczynać się od https, zamiast http.

Jak rozwijał się sektor płatności elektronicznych? Jakie sa prognozy ekspertów? O tym więcej w raporcie Komisji Nadzoru Finansowego.

Szybkie płatności w home.pl

Bezpośrednio w panelu klienta możesz opłacić usługi lub przedłużyć ich ważność. Przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy, w jaki sposób opłacić usługi przez Internet. Kiedy opłacić usługę, którą niedawno zamówiłeś? Możesz to zrobić od razu po procesie rejestracji. Wtedy też na adres e-mail zostanie wysłana faktura pro forma. Natomiast przedłużenie ważności dla istniejącej usługi za pomocą płatności online jest możliwe  najwcześniej możliwe na 28 dni przed upływem jej ważności.

Płatności elektroniczne to obecnie standardowa usługa. Co jeszcze może zmienić się w tej kwestii? Jakie nowe sposoby płatności czekają nas w przyszłości? Podzielcie się swoimi pomysłami.

TAGI: / /