Bezpieczeństwo

Backup – niezbędny, gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo danych

Przechowując ważne pliki na kilku nośnikach łatwo zapomnieć o aktualizowaniu pendrive’a czy płyt CD o kolejne dane. Nie da się przewidzieć, kiedy zepsuje się komputer. To nie musi być od razu uszkodzenie procesora, wystarczy zalanie laptopa kawą. Odzyskanie danych po takiej awarii jest bardzo kosztowne. Jeśli chcesz szybciej i wygodniej przywrócić swoje dokumenty, pomyśl już teraz o backupie. To wygodna aplikacja, którą instalujesz na swoim komputerze i możesz o niej zapomnieć, ponieważ backup działa w tle.
Zanim przejdziemy do sposobu działania backupu, sprawdź, czy przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu, komputera i urządzeń mobilnych. Za pewne słyszałeś o tym, że wiele osób używa, jako loginu nazwy „Admin” lub swojego imienia. Podobnie jest z wymyślaniem haseł – popularne są ciągi znaków z klawiatury, cyfry od najmniejszej do największej czy data urodzin. Bywa i tak, że jako hasło zapisany zostanie login. Działanie w taki sposób to jak przyzwolenie na kradzież danych. Konieczne jest stworzenie trudnego hasła, ale oprócz tego regularne zmienianie haseł do wielu kont (nie korzystamy z takiego samego do różnych kont!).
Skanowanie komputera programem antywirusowym to prosta czynność, dzięki której możemy zadbać o sprawność komputera czy telefonu. Taki program ochrania urządzenie przed wirusami może także skanować pocztę e-mail, linki, zewnętrzne nośniki danych. Jeśli zapominasz o regularnym skanowaniu, wybierz antywirusa, który skanuje w czasie rzeczywistym, a nie tylko na żądanie.
Aktualizacja haseł i loginów, skanowanie sprzętu to nie wszystko. Jeśli posiadasz stronę opartą o system CMS musisz pamiętać o korzystaniu z najnowszej wersji oprogramowania WWW. Wersje te są ogólnodostępne na stronie lub w panelu. Warto także odwiedzać fora przeznaczone dla użytkowników oprogramowania: Joomla, WordPress czy Drupal. Jak podaje serwis yoast.com, ponad 72 miliony stron opartych jest o najpopularniejszy z tych systemów – WordPress. Jeśli masz problem z aktualizacją oprogramowania są duże szanse, że na forach wśród milionów użytkowników ktoś już stworzył wątek na ten temat. Możesz także skorzystać z bazy wiedzy dostępnej na naszej stronie.
Przechowywanie plików na kilku urządzeniach to pozorne bezpieczeństwo. Pliki mogą się uszkodzić, a niewielkiego pendrive można łatwo zgubić. Błędem jest trzymanie pamięci przenośnej w pobliżu komputera lub bezpośrednio w porcie USB. Jeśli wydarzy się kradzież sprzętu lub zostanie zalany cieczą – stracimy również dane z pendrive’a. Wychodząc na przerwę w pracy, należy koniecznie blokować komputer (np. klawiszem z logo systemu+L), aby osoby postronnie nie miały dostępu do poufnych informacji.

Odzyskaj szybko utracone dane

Nawet, gdy będziesz pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa możesz utracić dane przechowywane na dyskach zewnętrznych czy komputerze. Możesz przypadkowo usunąć trwale pliki, mogą wystąpić błędu podczas aktualizacji programowania lub komputer może zostać skradziony wraz z cennymi danymi. Jeśli chcesz mieć pewność, że pliki są bezpieczne, pomyśl o backupie.
Zrzut ile kosztuje odzyskanie danych:

Odzyskiwanie danych to nie tylko ten koszt. To także czas, w którym nie masz dostępu do ważnych plików, więc nie możesz zachować ciągłości pracy. Jak uniknąć takiej sytuacji i skorzystać z backupu w home.pl? To łatwe:
• instalujesz program, który ochrania Twoje zdjęcia, dokumenty tekstowe, czy nagrania video;
• sam wybierasz do jakich plików program ma utworzyć kopię zapasową;
• pliki wysyłane są do centrum danych w home.pl, na serwerze powstaje bezpieczna kopia;
• ustal harmonogram homebackupu – kopie będą wykonywane regularnie
• korzystaj z panelu zarządzania, do którego masz dostęp tylko Ty
Backup w odróżnieniu od nośników jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pakiet bezpieczeństwa w home.pl pozwala na korzystanie na dwóch stanowiskach. Jeden użytkownik produktu, w zależności od rodzaju wybranego pakietu, ma do dyspozycji od 100 aż do 1000 GB wolnego miejsca. Co ważne, masz dostęp do swoich plików przez całą dobę z każdego miejsca na świecie, wystarczy połączenie z Internetem. Zapewniamy pełną dyskrecję i bezpieczeństwo, ponieważ wszystkie pliki są szyfrowane jeszcze przed wysłaniem na serwer i nikt poza Tobą nie ma do nich dostępu. Na serwerach przechowujemy wszystkie wersje, samodzielnie wybierasz, którą wersję chcesz przywrócić.

31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu może to okazja, by uchronić bezcenne pliki lub foldery przed przypadkowym usunięciem?

przejdz do oferty

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm