Orange i home.pl pod wspólną chmurą

Współpracujemy z największymi firmami programistycznymi na świecie. Na potrzeby naszych klientów wprowadziliśmy także ofertę banku zdjęć czy narzędzi do monitorowania marki w sieci, tworzenia aplikacji na Facebooku. Teraz razem z Orange chcemy wspierać polskich przedsiębiorców w zakresie dostarczania profesjonalnych usług hostingowych. Czas na chmura.orange.pl.

2000px-Orange_logo_svg

Przygotowując zupełnie nowy projekt chmury korzystaliśmy ze wcześniejszych prac nad cloud computing, a także wykorzystaliśmy sugestie naszych klientów. Nowa platforma to bardzo urozmaicona oferta produktów. Oprócz pakietów hostingowych czy domen, dostępne są również takie rozwiązania jak: VPS, kreator stron internetowych, Office 365, e-sklepy i certyfikaty SSL. Chmura.orange.pl korzysta z systemu bezpieczeństwa, który jest zgodny z wymaganiami normy ISO 27001 i został zweryfikowany przez BSI Group Polska – największą jednostkę certyfikującą systemy bezpieczeństwa informacji w Polsce.

chmura.orange.pl i jej możliwości

Hosting
Usługa hostingu to trzy pakiety: basic (powierzchnia 50 GB, 25 kont e-mail), standard (100 GB, 100 kont e-mail) i premium (200 GB, 200 kont e-mail, FTP bez limitu, serwisy www bez limitu, bazy danych PostgreSQL bez limitu). Bardziej wymagający klienci mogą podnieść parametry wykorzystywanych usług lub przenieść swoje serwisy na dedykowane, rozszerzalne platformy VPS również w trzech opcjach: basic, standard i premium.

Sklepy internetowe
Dla wszystkich, którzy zdecydują się na przeniesienie swojego sklepu do sieci – przygotowaliśmy dwie opcje e-sklepów. Wersja standard, będzie idealna dla przedsiębiorców, których liczba oferowanych produktów nie przekracza 2 000. Dla tych, którzy posiadają większy asortyment – e-sklep premium (do 10 000 produktów). Co ważne, sklep posiada mnóstwo przydatnych integracji np. z porównywarkami cen, płatnościami elektronicznymi czy usługami kurierskimi.

Tworzenie stron WWW
Nie każdy musi wiedzieć, jak wyglądają aspekty techniczne przygotowania własnej strony, ale warto posiadać taką wizytówkę w sieci. Dlatego przygotowaliśmy gotowe rozwiązania w dwóch wersjach kreatorów witryn WWW. To wiele szablonów graficznych i podstron, dzięki temu w kilku krokach można stworzyć ciekawą stronę dopasowaną do charakteru wykonywanej działalności.

SSL
Certyfikat bezpieczeństwa to gwarancja zachowania poufności danych przesyłanych przez sieć. Serwis zyskuje na wiarygodności. Do wyboru SSL z weryfikacją mailową lub weryfikacją organizacji.

Domeny
Platforma obejmuje również usługi sprzedaży domen, które często stanowią rodzaj znaku towarowego w sieci. Dostępne adresy to narodowe np. .pl czy .us nowego typu np., .bar, .club czy .house. Transfer domen jest bezpłatny.

Office 365
W ofercie znalazł się także Office 365 czyli pakiet zawierający znane aplikacje jak Word, Excel, Power Point, a także m.in. wirtualny dysk o pojemności 1 TB i komunikator. Wystarczy 16,67 zł, aby móc korzystać z tego pakietu dostępnego z każdego miejsca z dostępem do sieci. Dzięki temu można wygodnie pisać artykuły lub robić prezentacje przebywając w tym czasie na świeżym powietrzu. Jedna subskrypcja umożliwia instalację aplikacji desktopowych Office aż na pięciu komputerach PC lub Mac oraz pięciu urządzeniach mobilnych.

Użytkownicy nowych usług mogą również liczyć na wsparcie techniczne poprzez Biuro Obsługi Klienta oraz korzystać z pomocnych artykułów dostępnych tutaj.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm