Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

5 funkcji Windows 10 Mobile na które czekamy

5 funkcji Windows 10 Mobile na które czekamy

Premiera nowego systemu Windows dla urządzeń mobilnych zaplanowana została na grudzień. Dokładna rozpiska aktualizacji nie jest jeszcze do końca znana. Wiemy jednak, że uprzywilejowanymi w tej kwestii modelami będą flagowce Microsoftu – Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. To one mają odpowiedzieć na pytanie – czy Windows 10 Mobile godnie zastąpi Windows Phone 8.1 w wersji Denim? Z racji tego, że w home.pl jest wielu entuzjastów popularnych kafelków – przygotowaliśmy listę 5 funkcjonalności, na które czekamy z niecierpliwością.

1. Microsoft Edge

A2_600x350_649

Nowa przeglądarka ma za zadanie odesłać na emeryturę wysłużonego Internet Explorera. Większa szybkość, nowe funkcje ułatwiające przeglądanie stron www oraz synchronizacja ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w Windows 10 spowoduje, że smartfony z W10 Mobile będą świetnie dostosowane zarówno do potrzeb biznesowych, jak i rozrywkowych.

2. Odświeżony, spersonalizowany interfejs

Nowy interfejs użytkownika Windows 10 Mobile. Źródło: windowscentral.com

Nowy interfejs użytkownika Windows 10 Mobile. Źródło: windowscentral.com

Twórcy W10 Mobile zamierzają trafić w gust nie tylko stałych miłośników tego systemu, ale również podkraść klientów konkurencji. Wielu fachowców od lat wskazywało interfejs Windows Phone jako główną wadę, która powoduje, że system ten nie cieszy się popularnością wśród młodszych użytkowników. Nowy interfejs ma być złotym środkiem między znanymi kafelkami, a nowoczesnym i elastycznym rozwiązaniem, podatnym na zmiany wg własnych upodobań. Dlatego też sporo czasu poświęcono na lepsze animacje przejścia między aplikacjami oraz sam pulpit, który doczeka się większej liczby opcji do personalizacji.

 

3. Projekt Islandwood, czyli aplikacje z iOS’a na W10 Mobile

To z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych funkcjonalności. Nie od dziś wiadomo, że Sklep Microsoftu dla urządzeń mobilnych cierpi na brak aplikacji, które są od dawna u konkurencji. Windows 10 Mobile ma to zmienić za pomocą Projektu Islandwood, czyli łatwemu dostosowaniu aplikacji na W10 Mobile z systemu oferowanego przez Apple. Jeżeli całość będzie działać bardzo sprawnie, a twórcy otrzymają szybko stosowne instrukcje – doczekamy się w kolejnych miesiącach większej liczby aplikacji, które zwiększą atrakcyjność systemu. Co ciekawe – Microsoft równolegle pracuje nad Projektem Astoria, czyli identycznym programie skierowanym do użytkowników Androida, ale w tym przypadku sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Pierwsze próby dostosowania aplikacji do wersji testowych Windows 10 Mobile zakończyły się niepowodzeniem.

 

4. Nowy Outlook

Odświeżona aplikacja pocztowa Outlook z kalendarzem - źródło: thewindowsbulletin.com

Odświeżona aplikacja pocztowa Outlook z kalendarzem – źródło: thewindowsbulletin.com

Poczta to jedna z najczęściej używanych aplikacji, nie tylko w Windows Phone. Dlatego warto zadbać o jej odpowiedni poziom wizualny, a z tym w przeszłości bywało różnie. Alternatywne rozwiązania nie zawsze spotykały się z entuzjazmem, dlatego duży procent użytkowników mobilnego Windowsa był skazany na domyślną aplikację pocztową. Wszystko wskazuje na to, że w „dziesiątce” doczekamy się wreszcie obsługi maili na wysokim poziomie. Outlook w testowych wersjach systemu prezentował się i działał znakomicie.

5. Poprawiony pasek powiadomień

Każdy posiadacz Windows Phone zna ten ból, gdy przychodzi mu wyłączyć Wi-Fi lub funkcję, do której nie miał skonfigurowanego skrótu na pasku powiadomień. Buszowanie po dziesiątkach opcji w systemie nie jest miłym doświadczeniem, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkości działania. Microsoft wyciągnął z tego wnioski i w nowym systemie zwiększy liczbę skrótów na pasku, a także spowoduje, że będzie on bardziej interaktywny (np. na smsy odpiszemy bez konieczności uruchomienia aplikacji wiadomości). To otwiera przed twórcami aplikacji wiele możliwości.

[poll id=”8″]