Jak szybciej szukać w Google?

Wyszukiwarka Google powstała 18 lat temu. Wyobrażasz sobie, Internet bez niej? Brzmi abstrakcyjne. Mimo że sprawdzanie haseł weszło nam w nawyk, nie zawsze potrafimy znaleźć to, co nas interesuje. Wystarczy wpisać konkretne znaki, aby precyzyjniej znajdować informacje. Przygotowaliśmy listę najbardziej użytecznych skrótów i znaków.

# Hashtag – główne zastosowanie to filtrowanie treści w mediach społecznościowych. Gdy wpiszesz # na Twitterze – zobaczysz tylko informacje z jednego portalu. Natomiast w Google hashtagiem możemy pogrupować informacje z wielu stron. Sprawdźmy to w praktyce – wpisujemy hashtag, którym posługujemy się często jako home.pl w mediach społecznościowych. Wyniki dotyczą wpisów na Instagramie, Twitterze i Vine. Efekt jest taki:

FireShot Screen Capture #1652 - '#poznajhomepl - Szukaj w Google' - www_google_pl_search_q=#poznajhomepl&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NHbEVe2oOcb4ywOatImICQ

 . Kropka pozwala na wyszukanie słowa w liczbie pojedynczej i mnogiej jednocześnie. Wpisując: serwer. dedykow. wyszukiwarka pokaże wyniki zarówno dla serwera dedykowanego jak i serwerów dedykowanych.

.. Dwie kropki bez spacji ułatwiają znajdowanie haseł z określonego przedziału np. cenowego. Szukasz lotów do Londynu i chcesz przeznaczyć na to 30-130 zł? Wystarczy, że pomiędzy 30 a 13o zł wpiszesz te dwie kropki nierozdzielone spacją.

Wstawienie minusa powoduje, że wyszukiwarka pokaże wyniki bez wyrazu, który jest za minusem. Wpisując przesilenie – wiosenne otrzymamy hasła do przesilenia z wyłączeniem tego wiosennego.

site: Zawęża wyniki wyszukiwania do konkretnej domeny/strony internetowej, np. domeny site:home.pl wyszuka wszystkie strony zawierające wyrażenie domeny na stronie home.pl.

define: Po dwukropku wystarczy wpisać słowo, aby Google wyszukało jego definicję. 

* Gwiazdka, asterix * w zapytaniu zastępuje dowolny lub nieznany fragment pytania Jeżeli nie pamiętasz np. całego tekstu piosenki, nazwy kod tylko urwany fragment wpisz w cudzysłowie znany fragment a gwiazdką zastąp wyrazy, których nie pamiętasz, np. „wlazł kotek na * i *”

„” Cudzysłów pomiędzy wyszukiwanymi frazami powoduje, że wyświetlane są wyniki, w których słowa występują obok siebie. Np. “imię nazwisko”, “tytuł książki”. To duże ułatwienie, gdy szukasz czegoś co ma dwojakie znaczenie np. nazwisko oznaczające rzeczownik, popularny tytuł filmu.

@ Małpa – wyszukuje tagi społecznościowe, np.profil na Instagramie: @homepl

Wpisz równanie w Google, a w wynikach wyszukiwania pojawi się odpowiedź. Należy pamiętać, że mnożenie to *, a nie x,  potęga to ^, a dzielenie to /.

FireShot Screen Capture #2503 - 'cos(3x)+sin(4x) - Szukaj w Google' - www_google_pl_webhp_gws_rd=cr&ei=znyrVoCdEafoywPF3rD4DA#q=cos(3x)+sin(4x)Tak samo postępuj w przypadku walut. Wpisz liczbę i jednostkę:

FireShot Screen Capture #2502 - '56 euro - Szukaj w Google' - www_google_pl_search_q=google+powstanie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=m3yrVu3gB6H9yQOsqIqQCg#q=56+euro

<wartość+jednostka 1>  to <jednostka 2> Tego sposobu używaj, gdy chcesz przeliczyć z jednej jednostki na drugą. W Google sprawdzisz wartość także różnorodnych jednostek kilometrów, mil morskich, stopni Fahrenheita, a nawet imperialnych łyżeczek deserowych. Pełną listę znajdziesz tutaj.

film: miasto Po wpisaniu wybranego miasta, wyświetli się repertuar kinowy na najbliższe dni.

FireShot Screen Capture #2504 - 'film_ olsztyn - Szukaj w Google' - www_google_pl_movies_q=film_+olsztyn&bav=on_2,or_&bvm=bv_113034660,d_bGQ&biw=1467&bih=678&noj=1&um=1&ie=UTF-8

 

 

Twoja firma w Google

Wiesz już jak skutecznie wyszukiwać informacje w Google. Na pewno zauważyłeś, że po wpisaniu niektórych fraz w Google pojawia się reklamy (żółty prostokąt). Taka reklama to najlepsze rozwiązanie dla firm, które mają niewielki budżet i działają lokalnie – w najbliższej okolicy, mieście lub regionie.

Chcesz, żeby Twoja firma była widoczna w Google? Chętnie Ci w tym pomożemy. Co możemy wspólnie zrobić, aby Twój biznes rozwijał się jeszcze szybciej? Gdy wybierzesz już branżę i określisz swoje produkty, będziesz musiał wybrać budżet i ustalić obszar działania reklamy. Po wprowadzeniu tych informacji, skontaktuje się z Tobą nasz specjalista, aby uzupełnić kampanię.

Reklama twojej firmy będzie wyświetlać się w wyszukiwarce Google, a także na Google Maps i witrynach partnerskich powiązanych tematycznie. Twoją reklamę będzie można obejrzeć zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Sprawdź Reklamę na Start!

button-oferta

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm