Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Domena .eu umacnia swoją pozycję w 2016 roku – kilka faktów z Eurid Progress Report

Domena .eu umacnia swoją pozycję w 2016 roku – kilka faktów z Eurid Progress Report

Mimo młodego wieku (zaledwie 10 lat) domena .eu bardzo szybko znalazła swoje miejsce na rynku i przekonała do siebie europejskich przedsiębiorców. Jeden adres podkreślający kontynentalny zasięg działalności to z pewnością ważny czynnik przy zakupie nowej nazwy. Statystyki z pierwszego kwartału tego roku pokazują, że .eu jest domeną, która jest chętnie rejestrowana i utrzymywana w portfolio firm chcących zaistnieć na międzynarodowej arenie.

Ponad 3,8 miliona nazw

W Europie zarejestrowano już ponad 3.8 miliona domen .eu. Jak pokazują dane rejestru Eurid, liczba ta ustabilizowała się już w 2015 roku, a nowy sezon jest pod tym względem podobny. Wzrost liczby rejestracji odnotowano w mniejszych krajach, w których rozpoczęto współpracę z nowymi registrami tj. Chorwacja, Malta, Bułgaria. Pierwszy kwartał zamknął się w liczbie ponad 185 tysięcy nowych adresów .eu

Rekordowe rejestracje wieloletnie i wysoki wskaźnik odnowień

Rejestracje domen. eu wyróżniają się na tle innych także pod względem odnowień na kolejny rok. Firmy dostrzegają duże korzyści płynące z tego rozwiązania – przede wszystkim są w posiadaniu unikalnego adresu, często z nazwą przedsiębiorstwa przed kropką. Po drugie, stosują dzięki niej długofalową strategię, która ma na celu pozyskanie klientów oraz partnerów z całej Europy, a adres .eu nadaje się do tych celów idealnie. Według Euridu stopień odnowień domen. eu wynosi ponad 80%, co jest aż o 20% wyższym wynikiem niż domeny .pl. Oznacza to, iż 4 na 5 domen .eu jest opłacanych na kolejne lata.

Liczba rejestracji wieloletnich domen .eu - źródło: Eurid 2016 Q1 PROGRESS REPORT

Liczba rejestracji wieloletnich domen .eu – źródło: Eurid 2016 Q1 PROGRESS REPORT

Pierwszy kwartał 2016 roku wykazał również rekordową dużą liczbę rejestracji wieloletnich – było ich prawie 2 razy więcej niż w analogicznych okresach w latach 2012-2015 i najwięcej od 2011 roku kiedy Eurid udostępnił taką możliwość. Dlaczego przedsiębiorcy tak mocno inwestują w nowy adres www dla ich firmy? Przede wszystkim zadziałała tutaj świadomość i doświadczenie – to dla nich kolejny i naturalny etap rozwoju po wybraniu domen krajowych. Wieloletnia rejestracja minimalizuje również ryzyko przechwycenia atrakcyjnego adresu przez konkurencję.

Polska w czołówce krajów z domenami .eu

Przelicznik domen. eu w stosunku do pozostałych rejestrowanych domen jest dla nas bardzo korzystny i umiejscawia Polskę w pierwszej dziesiątce krajów UE. Na 1000 rejestrowanych adresów aż 8 posiada końcówkę .eu. W tym zestawieniu wyprzedzamy m.in Wielką Brytanie, Włochy, Francję i Hiszpanię. Polska jest też wyróżniającym się, dużym krajem w kategorii wzrostu rejestracji .eu – z roku na rok przybyło u nas 8% domen tego typu. Daje to nam 5 miejsce pośród wszystkich krajów UE, aczkolwiek do rekordowej Islandii wiele nam brakuje – mieszkańcy tej wyspy osiągnęli wzrost na poziomie 170%!

 

TAGI: / / /