Studenci na stażu w home.pl – poznajmy się!

Kolejny staż dla studentów to kolejne wyzwania. W ostatnich miesiącach prowadziliśmy aktywną rekrutację, odwiedziliśmy w tym celu m.in. targi pracy w hali Azoty Arena, zaprezentowaliśmy się również na akcji R@bbit w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Do home.pl wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń od studentów, którzy planowali swoje wakacje związać z pobytem w naszej siedzibie. Po ostatnim etapie rekrutacji zaprosiliśmy do siedziby 8 osób i przekazaliśmy im dobre wieści. Tym sposobem dwie Anie, Iga, Kasia, Grzegorz, Łukasz, Dawid oraz Patryk zostali włączenie do ekipy home.pl.

Stażyści w ramach codziennych obowiązków realizują zadania w działach, do których zostali przydzieleni (już w trakcie rekrutacji mogli zdecydować, gdzie chcą trafić), a także pracują nad ważnym projektem. Jakim? Muszą opracować nową metodę komunikacji wewnątrz firmy.  Czas jest tutaj największym wrogiem, ale wierzymy, że pod koniec września spotkamy się w gronie i zaprezentowany pomysł zrobi na nas duże wrażenie!

Kim są nasi stażyści?

Na co dzień studiują w Szczecinie. Pasjonują się nowoczesnymi technologiami, choć nie zawsze ich kierunki studiów pokrywają się z tematyką domen lub hostingu. Ale to tylko dowód na to, że jesteśmy otwarci na każdą współpracę. Dawid trafił do Biura Obsługi Klienta, zdobywa niezbędne umiejętności obsługi, a także uczy się zagadnień technicznych. Jak sam wspomniał, “cieszy się, że tu jest, bo home.pl jest uznaną marką“. Pierwszy stres padł po po pierwszym dniu pracy bo Dawid sam przekonał się, jak otwarci są pracownicy – Najbardziej podoba mi się atmosfera jaka panuje w tej firmie. Każdy jest dla siebie otwarty i przyjaźnie nastawiony. Już przez te dwa tygodnie zdążyłem nauczyć się nowych rzeczy, które będą mi przydatne w przyszłości.

Doświadczenie w obsłudze klienta zdobywa także Kasia. Koleżanka podkreśla, że ważnym elementem jej pracy jest odpowiednie przygotowanie, dlatego też bardzo chwali sobie cykl spotkań z przełożonymi – Odbywam wiele szkoleń, które przygotowują mnie do pracy na wybranym stanowisku oraz wtajemniczają mnie w tajniki funkcjonowania firmy.

Staż dla studentów w home.pl

Grzesiek z kolei zasilił szeregi Działu Rozwoju Aplikacji jako tester. Pod bacznym okiem specjalistów obserwuje proces powstawania nowych rozwiązań, które trafią na naszą platformę hostingową i nie tylko. Do pracy w home.pl skusiła go bardzo dobra opinia o poprzednich stażach. W rozmowach z innymi pracownikami podkreślił, że jest mile zaskoczony samym procesem wprowadzania nowej osoby do firmy – Pracownicy są weseli i przyjaźni, a szkolenia pozwalające na wdrożenie się do firmy ciekawe. Jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń, oby cały staż przebiegał tak jak tych kilka pierwszych dni.

Do tego samego działu trafił także Łukasz. Według niego wystarczającą zachętą była obecność naszej firmy na jego uczelni – Zainteresowała mnie prezentacja firmy na targach organizowanych przez ZUT. Program stażu również był bardzo ciekawy. Liczę, że ten staż będzie przygodą życia.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy także rekrutację na staż w dziale Helpdesk. Zespół ten na co dzień zajmuje się wewnętrznymi sprawami technicznymi oraz konfiguracją narzędzi do pracy. W lipcu dołączyła do niego Iga, która od razu rzuciła się w wir pracy i pomagała pracownikom przy różnych sytuacjach – Teorii wyniesionej z uczelni i technikum nie mam jak sprawdzić czy przetestować w domu, a na staż trafiłam podczas targów R@bbIT i wydawało mi się to najlepszym miejscem na zapoznanie się z właściwą pracą informatyka.

Staż w home.pl - praca dla studentów

Patryk jest grafikiem i z tego powodu w trakcie rekrutacji wybrał dział Sprzedaży i Marketingu. Zbiera niezbędne doświadczenie przy opracowywaniu treści mailingowych – Zależało mi na tym, aby zobaczyć jak wygląda praca od środka w takiej firmie. Głównie chodziło mi o zdobycie cennego doświadczenia, a takie zdobywa się szybciej pracując z najlepszymi.

W Dziale Sprzedaży i Marketingu zaaklimatyzowały się także dwie Anie – pierwsza zajmuje się obsługą reklamy internetowej, druga zaś pomaga w opiece nad produktem Office 365.

Już wkrótce poznacie więcej informacji o pracy naszych stażystów.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm