Paryż w 24 godziny

Zwany Miastem Świateł Paryż kusi błyskiem 20 tys. lampek na wieży Eiffla, nocnymi rejsami po Sekwanie i gwarem, który nie cichnie do rana. Jeden dzień we francuskiej stolicy wystarczy, żeby posmakować Paryża i nabrać ochoty na więcej.

Autor: Agnieszka Bielecka. Artykuł pochodzi z magazynu NG Traveler (nr 6/2016)

 

SPRÓBUJ!

OBEJRZYJ PARYŻ Z GÓRY

Na szczyt wież katedry Notre Dame prowadzi 387 spiralnych schodów. Wstęp 8,5 euro, dzieci gratis.

DELEKTUJ SIĘ

Spacer ulicą Montorgueil to wejście w serce francuskiej gastronomii: tradycyjne piekarnie, sklepy z pięknymi słodyczami i targowiska. Na obiad polecam Au Pied de Cochon. Tu serwują potrawy z każdej części świni.

ODWIEDŹ LE MARAIS

Dzielnica galerii sztuki, kawiarni i barów. Odwiedź zabytkowy Place de Vosges i Muzeum Picassa albo słynne Centrum Pompidou.

POCZUJ SIĘ JAK PISARZ

Shakespeare and Company to księgarnia z niemal stuletnią historią. Na kilku piętrach z książkami ukryto biurka z maszynami do pisania i łóżka, gdzie można się przespać za darmo, w zamian za pracę w księgarni.

3 MIEJSCA, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

MUZEUM ORSAY

Największa na świecie kolekcja francuskiego malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów mieści się w hali secesyjnego dworca.

PERE-LACHAISE

To jedna z najbardziej malowniczych nekropolii na świecie. Leżą tam sławy, m. in. Édith Piaf, Jim Morrison, Fryderyk Chopin czy Maria Skłodowska-Curie.

WERSAL

Francuzi zawdzięczają go Ludwikowi XIV, który rozbudował zamek myśliwski swojego ojca. 700 komnat, 1,2 tys. pomników i 210 tys. kwiatów w ogrodach.

 

INFO

DOJAZD

Z Krakowa i Warszawy na lotnisko Paryż-Beauvais lata Ryanair (od ok. 80 zł), loty ze stolicy do Beauvais ma także Wizzair. Na lotnisko Charles’a de Gaulle’a z Warszawy latają linie LOT.

NOCLEG

3 Ducks Boutique Hostel (3ducks.fr, od ok. 100 zł za łóżko), Young & Happy (youngandhappy.fr, od ok. 150 zł).

JEDZENIE

Zjedz bretońskie naleśniki w Café (breizhcafe.com, od 5 euro), najsłynniejszy falafel sprzedają w dzielnicy Le Marais (L’as du Fallafel, 4 euro). Spróbuj czekoladek w sklepie Les Marquis de Ladurée.

ZAMÓW ROCZNĄ PRENUMERATĘ National Geographic Traveler 50% taniej niż w kiosku!

Zaplanuj swoje podróże i wypoczywaj regularnie. Tylko teraz dla Klientów home.pl magazyn Traveler jest dostępny za pół ceny. Kliknij na poniższy obrazek i zamów prenumeratę 50% taniej.

 

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm