Szczecin – idealny dom dla wielkich żaglowców

Na początku sierpnia Szczecin zamienił się w światową stolicę żeglarstwa. Nad Odrą zacumowało kilkadziesiąt malowniczych żaglowców, biorących udział w regatach The Tall Ships Races 2017. Na imprezie, w której wzięło udział blisko 2 mln osób, nie mogło zabraknąć także nas!

Szczecin już po raz trzeci był gospodarzem finału regat wielkich żaglowców. Feta rozpoczęła się 5 sierpnia, trwała cztery dni i zgromadziła łącznie blisko 2 mln osób! Na Wały Chrobrego, Łasztownię (to właśnie tam mamy swoją siedzibę) i Wyspę Grodzką przybyli nawet ludzie mieszkający na co dzień w Ameryce Południowej, Azji i Afryce! Bawili się świetnie, tym bardziej, że oprócz możliwości zwiedzania malowniczych żaglowców (m.in. omańskiego Shabab Oman, brazylijskiego Cisne Branco, portugalskiego Santa Maria Manuela, rosyjskiego Kruzenshterna), organizatorzy przygotowali różnorodny i bogaty program artystyczny. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie!

fot. Materiały prasowe

Na finale regat The Tall Ships Races 2017 nie mogło oczywiście zabraknąć home.pl. Dla osób, które wybrały się nad Odrę, przygotowaliśmy nie lada atrakcje. Przed naszą siedzibą stanął specjalny namiot technologiczny. Co znajdowało się w jego środku? Ludzie odwiedzający nasz namiot mogli przekonać się jak działają nowoczesne gogle HTC Vive firmy Intel. Przeniosły one dzieci i dorosłych do wirtualnej rzeczywistości, w której doświadczyli niesamowitych wrażeń. Można było także skorzystać z konsoli Microsoft Xbox One + Kinect oraz przetestować laptop Surface Pro 4 z pakietem Office 365. To nie wszystko. Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się stacjonarne rowery Blender Bike. Na każdym z nich znajdował się koktajler. Zainteresowani zabawą mogli wybrać sobie dostępne na stoisku owoce, włożyć je do urządzenia, wsiąść na rower i… za pomocą siły swoich mięśni zrobić swój własny koktajl!

fot. materiały własne

Tuż przy naszym namiocie technologicznym stworzyliśmy strefę chilloutu. Na rozmieszczonych na trawniku leżakach i niezwykle wygodnych pufach leżały najnowsze numery magazynu National Geographic Traveller Polska. Można było więc sobie na chwilę odpocząć od imprezy, poczytać, ale też wypić przygotowaną przez nas lemoniadę oraz zjeść popcorn.

Wieczorami organizowaliśmy seanse filmowe. Wyświetliliśmy kręcony w Szczecinie kultowy film „Młode Wilki” oraz obraz przedstawiający przygody stażystów z firmy Google.

fot. materiały własne

Dobrze było być częścią tej niezwykle widowiskowej imprezy! Dziękujemy odwiedzającym za wspólną zabawę. A może w strefie home.pl byłeś także Ty? 😉

Finał The Tall Ships Races 2017 w liczbach

1 – tyle zaręczyn (o których wiemy!) miało miejsce podczas finału TSR 2017

9 – tyle metrów długości miał najkrótszy jacht

18 –  jednostki z tylu krajów pojawiły się na szczecińskim finale TSR 2017

42 – tylu zagranicznych dziennikarzy akredytowało się na finał The Tall Ships Races 2017

119 – tylu oficerów łącznikowych pracowało podczas finału

122 – tyle metrów długości miała najdłuższa jednostka

225 – tyle osób liczyła załoga żaglowca Kruzenstern

500 – tyle ton piasku użyto przy okazji Festiwalu Rzeźby w Piasku, imprezy towarzyszącej finałowi

600 – tyle osób wzięło udział w paradzie załóg ulicami Szczecina

2000 – tylu łącznie artystów wystąpiło podczas tegorocznego finału regat

2200 – tyle  metrów  długości  miały  łącznie  pokłady  wszystkich  przybyłych  do  Szczecina jednostek

6481 – tyle kilometrów musiał pokonać dziennikarz z Omanu, którzy przyjechał do Szczecina

7000 – tylu żeglarzy przypłynęło na pokładach jednostek na finał TSR do Szczecina

24000 – tyle kajzerek przygotowano dla załóg na czas finału TSR

6217144,5 – tyle złotych wygrał w LOTTO szczęśliwiec, który wypełnił kupon w punkcie na Łasztowni

 

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm