Jak wymyślić koło na nowo? Relacja z hackatonu Ultra Innovation 2017

Czy w 24 godziny można wymyślić koło na nowo? Takie wyzwanie podjęło 50 uczestników, którzy w dniach 18-19 listopada wzięli udział w trzeci edycji hackatonu Ultra Innovation, czyli naszego maratonu dla programistów. Nie zabrakło potężnej dawki inspiracji, świetnego wsparcia mentorów, ogromnych emocji oraz atrakcyjnych nagród.

Zasady hackathonu Ultra Innovation 2017

W siedzibie home.pl spotkaliśmy się ponownie, aby uczynić świat Internetu prostym. 11 zespołów w ciągu doby spróbowało swoich sił w rozwiązaniu problemu już istniejących rozwiązań. Zawężony temat “Wymyśl koło na nowo” miał za zadanie uzmysłowić uczestnikom, że to co już istnieje na rynku technologii, nie musi być perfekcyjne. Zespoły miały dowolność w wybraniu konkretnego rozwiązania i jego usprawnienia. W głowach programistów przewijały się koncepcje nie tylko na aplikacje mobilne, ale również urządzenia lub usługi, które warto udoskonalić poprzez przeniesienie ich w świat cyfrowy.

Tak, jak na przykład przelewy internetowe zostały zrewolucjonizowane szybkimi płatnościami, tak nasi uczestnicy będą szukać nowych rzeczy, które już istnieją: będą je zmieniać, czynić bardziej intuicyjnymi, ciekawszymi i fajniejszymi – wyjaśnia Nina Pankiewicz, organizatorka hackatonu.

W ciągu 24 godzin wszyscy mogli liczyć na merytoryczne wsparcie mentorów, którzy pomagali rozwijać pomysły nie tylko pod względem technologicznym, ale także biznesowym. W trakcie konsultacji nie brakowało pytań “Kto jest odbiorcą produktu?” lub “Jak to zamierzacie sprzedać?” – wszystko po to, aby uczestnicy wiedzieli, że jurorzy będą ich oceniać także pod względem potencjału monetyzowania pomysłu na rynku.

Na najlepsze zespoły czekały ufundowane przez sponsorów (Tidio, Polbit oraz homecloud.pl) nagrody w postaci serwerów VPS, czytników ebooków Kindle oraz czujników inteligentnego domu. Ultra Innovation 2017 wprowadził również nowy sposób oceniania zespołów. W tegorocznej edycji na końcowy wynik mieli wpływ również mentorzy, a nie jak wcześniej – wyłącznie jurorzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo ważnym elementem był nie tylko pomysł i jakość prezentacji, ale także współpraca, komunikacja w drużynie oraz organizacja ról w trakcie maratonu.

Po całodobowych zmaganiach wyłoniono 3 najlepsze zespoły. Na najniższym stopniu podium znaleźli się przedstawiciele 2econd, którzy opracowali nową metodę na optymalizację wydatków poprzez skanowanie paragonów. Na drugim miejscu jurorzy zdecydowali się umieścić Softline Team z gotową aplikacją do uruchomienia sieci dostawców jedzenia dla restauratorów. Zwycięski zespół Turborożce przedstawił z kolei nową koncepcję serwisu dla osób poszukujących pomocy przy weryfikacji przedmiotów umieszczanych na portalach z ogłoszeniami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności i wytrwałości. Liczymy na waszą obecność przy kolejnej okazji 🙂

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm