IT od kuchni w home.pl! Jak powstała książka kucharska #homemade?

IT od kuchni w home.pl! Jak powstała książka kucharska #homemade?

Branża IT od kuchni to nieustanna praca nad udoskonalaniem oferowanych usług, narzędzi, całodobowa opieka administratorów nad poprawnym funkcjonowaniem serwerów, a także kreatywne burze mózgów przy komunikacji marketingowej. Jeżeli chcielibyśmy opisać przykładowy dzień z życia naszej firmy – musielibyśmy zapisać kilkaset stron kartek, na których częste zwroty akcji, nietuzinkowe pomysły i 260 bohaterów to coś zupełnie normalnego. Dlatego postanowiliśmy opracować i wydać książkę – jedną, konkretną, która hasło „IT od kuchni” traktuje dosłownie. #homemade to zbiór prostych, sprawdzonych w biurze przepisów na pożywne śniadanie, dobry obiad i udany deser.

Firmę tworzą ludzie. Dlatego chcieliśmy, żeby pracownicy mieli okazję się pokazać, ale trochę inaczej, nie przez pryzmat zajmowanego przez siebie stanowiska. Przecież podczas przerwy w pracy prawie każdy coś je. A to co mamy na talerzu, pokazuje trochę jak żyjemy – mówi Nina Pankiewicz, z działu HR home.pl. I tak właśnie pojawił się pomysł, aby pracownicy z różnych stanowisk pokazali skrawek swojego życia. Każdy z nas ma inny gust, poczucie smaku i umiejętności, ale wszystkich autorów przepisów łączy jedno – pasja do robienia smacznych dań. Dlatego od początku wierzyliśmy, że ten pomysł wypali!

Książka kucharska od home.pl – szczegóły

Książka #homemade została podzielona na 4 rozdziały. W pierwszym, dotyczącym przepisów śniadaniowych proponujemy m.in. spektakularnego burgera z awokado oraz koktajle, poprawiające odporność. Drugi rozdział poświęciliśmy deserom, pasującym do herbaty i kawy. Każdy przepis został dodatkowo wzbogacony o zdjęcie oraz dokładny opis, jak krok po kroku przygotować np. sernik na kremówce lub bochenek bananowy.

Firmę tworzą ludzie. Dlatego chcieliśmy, żeby pracownicy mieli okazję się pokazać, ale trochę inaczej, nie przez pryzmat zajmowanego przez siebie stanowiska.

Dla entuzjastów posiłków z firmowej mikrofalówki dodaliśmy również 10 propozycji szybkich obiadów – takie pozycje jak „pizza na winie” czy polędwiczki z dipem od razu zyskały wielu fanów 😉 A jeżeli odliczacie dni do kolejnej wypłaty, to na ratunek przyjdzie ostatni rozdział, w którym pokazujemy jak wykorzystać pozostałości z lodówki i przygotować specjały na pusty żołądek. Łącznie zebraliśmy 31 przepisów na każdą okazję.

Ksiązka kucharska home.pl
Zespół redakcyjny książki kucharskiej home.pl

Zebranie przepisów to tylko jeden z etapów przygotowania książki. W wykonanie zadania włączono wewnętrzny zespół kreatywny home.pl, który musiał – podobnie jak dobry kucharz – wszystko „połączyć” w „idealnych proporcjach”. Największym wyzwaniem było ujednolicenie formy. Każdy uczestnik opisał danie w swoim stylu, więc zachowanie indywidualnego sznytu każdego przepisu było trudne i wymagało kreatywności. Redakcja przepisów trwała niecałe 2 tygodnie, pracowaliśmy w szybkim tempie. – opisuje Andrzej Kochański, copywriter w home.pl.

Pewnym utrudnieniem był również fakt, że taki pomysł… nie był nigdzie zrealizowany, przynajmniej nie w takiej skali. Nie mieliśmy żadnych wzorców, gotowych poradników. Dlatego książka #homemade to dzieło w zasadzie unikalne, jest owocem pracy kilkudziesięciu osób. – Nasza książka powstała całkowicie wewnątrz home.pl. Pomysł Niny, przepisy poszczególnych pracowników, redakcja, zdjęcia, skład i przygotowanie do druku – to wszystko działo się w biurze, na miejscu. Dla mnie i kolegów z Działu Kreacji była to wyjątkowa praca. Zwykle zajmujemy się tworzeniem rzeczy, które są cyfrowe, a książka jest świetną okazją, by zrobić coś namacalnego i „analogowego”. – dodaje Andrzej Kochański.

Gotowe dzieło jest dostępne pod prostym adresem – https://ksiazka.home.pl lub po kliknięciu na poniższy obrazek.

Ksiązka kucharska home.pl