Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

hamak.sklep.pl to #MistrzowieeCommerce. Sklep internetowy w home.pl, który zapewnia odpoczynek!

hamak.sklep.pl to #MistrzowieeCommerce. Sklep internetowy w home.pl, który zapewnia odpoczynek!

W trakcie urlopu naszym priorytetem jest relaks. Spacer po parku, wypad nad jezioro albo jazda na rowerze stają się naszym weekendowym hobby. Czas spędzony na ładowaniu baterii poza miastem okazuje się świetnym rozwiązaniem, ale wielu z nas wybiera zacisze własnego ogrodu czy balkonu, aby uniknąć zgiełku. W taką potrzebę idealnie wpisuje się oferta naszego klienta – sklepu hamak.sklep.pl, który zajmuje się na co dzień sprzedażą hamaków pochodzących z meksykańskiego półwyspu Jukatan.  To również ciekawy przykład łączenia biznesu z działalnością na rzecz pomocy innym.

Budowa swojej firmy wokół działalności dobroczynnej nie należy do częstych przypadków w Polsce. Zazwyczaj funkcjonuje to w odwrotną stronę – przedsiębiorstwa angażują się w wiele akcji charytatywnych dopiero, gdy osiągną odpowiedni poziom rozwoju. Nasz klient, korzystający z platformy eSklepu w home.pl od samego początku z sukcesem łączy oba obszary działalności. Oferta sprzedażowa jest bardzo konkretna i powiązana z nazwą domeny – sklep oferuje ręcznie tkane hamaki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pochodzenie produktów, ponieważ każdy egzemplarz został uszyty przez wspólnotę Indian Majów z półwyspu Jukatan w Meksyku. To gwarantuje najwyższą jakość produktów i sprawia, że są one bezkonkurencyjne w zestawieniu z innymi hamakami dostępnymi w sieciowych marketach. Nie bez znaczenia jest również komfort wypoczywania na takim hamaku – mieszkańcy Jukatanu używają ich od wieków jako łóżek, dlatego przykuwają szczególną uwagę do wygody oraz trwałości wykonania poszczególnych elementów.

 

 

Hamaki to z jednej strony wdzięczny (bo związany z odpoczynkiem) temat, a z drugiej bardzo duże wyzwanie biznesowe. hamak.sklep.pl udowadnia jednak, że sukces w tej branży tkwi przede wszystkim w jakości towaru oraz odpowiadaniu na nowe potrzeby klientów. Sklep funkcjonuje w home.pl od grudnia 2012 roku. W ecommerce taki okres czasu niesie za sobą potężny bagaż doświadczeń, nowych pomysłów oraz planów na przyszłość. W sklepie naszego klienta znajdują się więc nie tylko hamaki jednoosobowe, ale także rodzinne oraz instrukcje do montażu. Dzięki wygodnemu mechanizmowi składania zamówień i płatności nowy hamak prosto z Meksyku znajdzie się u nas w ciągu zaledwie kilku dni.

Wspomnieliśmy wcześniej o działalności dobroczynnej sklepu – hamak.sklep.pl dzięki sprzedaży produktów aktywnie wspomaga finansowo ludność Indian Majów z półwyspu Jukatan. W ten sposób nie muszą oni podróżować za pracą do większych miast, kontynuują i pielęgnują tradycję na miejscu.

CIEKAWOSTKA

Wielu klientów przysyła nam zdjęcia jak hamaki wyglądają u nich w domach i ogrodach. To bardzo rzadkie, aby klient kontaktował się ze sklepem po zakupie i bez proszenia dzielił się swoimi wrażeniami z używania produktu!

 

home.pl: Skąd pomysł na taki biznes?

hamak.sklep.pl: Będąc w 2007 roku na wakacjach na Jukatanie w Meksyku zobaczyłem hamaki na plaży hotelowej. U nas w Polsce były one kompletnie nieznane (w Polsce raczej popularne były hamaki materiałowe). Postanowiłem je spopularyzować w naszym kraju, a dodatkowo wspomóc ludność Indian Majów. Idea sklepu to nie tylko sprzedaż i generowanie zysków, ale także zaangażowanie się w pomoc finansową dla ludności z Jukatanu. Hamaki nie są produkowane z fabrykach, tylko ręcznie tkane w wioskach indiańskich.

Jak wspomina Pan pierwsze zamówienie w sklepie?

Pierwszy zakup nastąpił dopiero dwa tygodnie po oficjalnym otwarciu sklepu. Było to w kwietniu 2013 ponieważ potrzebowałem czasu na pozycjonowanie strony sklepu w Google. Co ciekawe, pierwszym hamakiem sprzedanym był hamak rodzinny, kupiony przez studenta z Afryki. Ten wysłał hamak do swoich rodziców. W Afryce nie ma tradycji tkania hamaków, śpi się na ziemi, a w hamaku jest znacznie wygodniej. Aby uczcić tę sprzedaż za pierwsze pieniądze kupiłem słodycze, aby biznes się słodko rozwijał. Drugi egzemplarz już był sprzedany dla klienta w Polsce.

Jakimi kryteriami kieruje się Pan tworząc asortyment dla sklepu?

Aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego asortyment wcale nie musi być bogaty. Zbyt duży asortyment to kłopot dla klienta, bo nie wie co ma wybrać. Sprzedawca musi znaleźć równowagę między potrzebami a ofertą. Nie może być też za uboga.

Dlaczego zdecydował się Pan na sklep w home.pl?

Polecono mi platformę home.pl i dostałem dobrą cenę za start. Uzyskiwałem też pomoc jak technicznie budować i prowadzić sklep. To rozwiązanie było dla mnie korzystne ekonomicznie jak i w realizacji.

Wyzwania i plany na najbliższe miesiące?

Wciąż skupiam się na wzroście sprzedaży. Na chwilę obecną mam ponad 630% wzrostu w 2018 w stosunku do 2013 roku. Dodatkowo planuję coraz bardziej uświadamiać klientów, że ich inwestycja w wypoczynek przynosi również wymierne korzyści osobom, które produkują hamaki własnymi rękoma. Hasło sklepu to „Hamaki Cielo – Zrelaksuj się i pomóż nam zmieniać świat”.

===

Sylwetka Mistrza Ecommerce – hamak.sklep.pl

Nazwa sklepu: Leszek Zaborowski Profectus

W home.pl od: grudzień 2012

Adres sklepu: https://hamak.sklep.pl

Branża e-commerce: wakacyjna

Wyzwanie: sprzedaż unikalnych hamaków dla wypoczywających

Cechy sprzedawanych produktów: oryginalne pochodzenie, jakość, dobroczynność

===

Poznaj inne sklepy internetowe działające w home.pl, które są Mistrzami eCommerce TUTAJ.