Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Poczta home.pl i Office 365 – na czym polega rozwiązanie hybrydowe?

Poczta home.pl i Office 365 – na czym polega rozwiązanie hybrydowe?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań naszych klientów korzystających z pakietu Office 365 dotyczy utrzymywania poczty jednocześnie na 2 osobnych platformach – chmurze Microsoft i hostingu home.pl. Typowa konfiguracja domeny nie pozwala na użycie takiego rozwiązania (ponieważ domena kieruje zazwyczaj na serwer pocztowy jednego dostawcy). Odpowiedzią na taką potrzebę jest tzw. model hybrydowy, dostępny w home.pl dla abonentów Office 365.

Czym jest tzw. Hybryda i na jakiej zasadzie to działa?

Model hybrydowy jest konfiguracją pozwalającą na utrzymywanie części skrzynek na serwerze Exchange (Office 365) przy jednoczesnej konfiguracji serwera pocztowego na serwerze home.pl. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z wszystkich funkcjonalności pakietu Office 365 bez konieczności przenoszenia całej poczty na serwery Exchange. W takiej konfiguracji wszystkie skrzynki skonfigurowane są w ramach tej samej domeny.

Dla kogo rozwiązanie hybrydowe jest najkorzystniejsze?

Bardzo często się zdarza, iż funkcjonalności pakietu Office 365 potrzebne są tylko kilku wybranym pracownikom w firmie (np. księgowość, kierownictwo, dział IT) – w takiej sytuacji firma nie potrzebuje licencji Office 365 dla każdego swojego pracownika. Naprzeciw takim za potrzebowaniom wychodzi model hybrydowy. Hybryda jest również korzystnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika serwerów home.pl, który chciałby przetestować możliwości chmury Microsoft przed ostatecznym zakupem pakietu Office 365 na dłuższy okres abonamentowy, a który nie chce pozbywać się dostępu do swojej skrzynki pocztowej, utworzonej w home.pl.

Jak włączyć Hybrydę poczty home.pl i Office 365?

Konfiguracja hybrydy wymaga ingerencji naszych specjalistów, którzy muszą przeanalizować aktualną konfigurację domeny używanej w adresach poczty email w home.pl. Dodatkowej weryfikacji wymaga także zaplecze administracyjne Office 365 u konkretnego klienta. Specjaliści home.pl pomogą w kompleksowej konfiguracji domeny oraz kont email, tak abyś mógł skupić się na swoich obowiązkach i komfortowo korzystać z usług home.pl. Sprawdź na czym polega “Pomoc Rozszerzona” pod adresem https://home.pl/office365/ i przekonaj się o zaletach Hybrydy samodzielnie.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub jesteś zainteresowany wdrożeniem Hybrydy, skontaktuj się z nami przez dedykowaną infolinię: +48 91 432 55 72 lub formularz kontaktowy dostępny tutaj.