Ultra Innovation 2018 – zmierz się ze sztuczną inteligencją w konkursie home.pl!

Po raz czwarty uczynimy świat Internetu prostym i po raz czwarty zrobimy to w ciągu 24 godzin! Kolejna edycja naszego konkursu Ultra Innovation dla pasjonatów nowych technologii odbędzie się w dniach 16-17 listopada. W wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 50 osób, a główny temat zostanie tradycyjnie ujawniony na kilka minut przed startem. Zespoły biorące udział będą miały wówczas całą dobę, aby przemyśleć, opracować i przedstawić na koniec swój pomysł przed jurorami. Już dzisiaj jednak ujawniamy pierwsze szczegóły.

Sztuczna inteligencja motywem przewodnim

W poprzednich edycjach konkursu pozostawialiśmy wolną rękę w opracowaniu swoich pomysłów. Uczestnicy korzystali więc ze swoich najmocniejszych stron i używali różnych języków programowania. W tym roku, zgodnie z ideą konkursu (czyli “Uczyń świat prostym”), wprowadzamy pewne ułatwienie, a jest nim zawężenie technologiczne – sztuczna inteligencja. Oznacza to, że zespoły biorące udział w Ultra Innovation 2018 do opracowania swojego pomysłu skorzystają z dostępnych w sieci narzędzi, bibliotek oraz zasobów typu open-source dotyczących AI np. Google (https://ai.google/tools/).

To z pewnością ułatwienie, ponieważ lepsze poznanie tych narzędzi ułatwi pracę uczestnikom. Z drugiej strony jurorzy będą wymagać od zespołów projektów o wiele bardziej dopracowanych pod względem działania i użyteczności.

W czwartej edycji Ultra Innovation zdecydowaliśmy się na zaskakujący krok w postaci ujawnienia platformy technologicznej, na bazie której zespoły powinny pracować podczas konkursu. Wybór sztucznej inteligencji nie jest przypadkowy, ponieważ miliony Polaków korzystają z rozwiązań opartych na AI codziennie np. w nawigacji samochodowej lub wyszukiwaniu głosowym na smartfonie. Sztuczna Inteligencja to technologia, która w ciągu ostatnich kilkunastu lat niesamowicie się rozwinęła. Zaproszeni uczestnicy są w grupie wiekowej, która nie zna lub nie pamięta czasów bez sztucznej inteligencji. Między innymi dlatego zapraszamy osoby młode, które mają maksymalnie 26 lat. Jesteśmy bardzo ciekawi jak zespoły zareagują na główny temat konkursu, który ujawnimy dopiero przed startem. Liczymy na wiele ciekawych pomysłów oraz owocne prezentacje przed jurorami. – mówi Nina Pankiewicz z home.pl.

Co będzie dostępne dla uczestników podczas konkursu Ultra Innovation 2018?

Aby zapewnić jak najlepszy komfort, zespoły będą mieć dostęp do oddzielnej sieci WiFi oraz Internetu po kablu. Do regeneracji sił  przygotujemy sleep room. W strefie relaksu będą dostępne konsole i piłkarzyki (z naszych obserwacji wynika, że po kilkunastominutowym graniu rodzą się świetne pomysły :)). Oprócz tego zadbamy o śniadanie i obiad w sobotę (do wyboru mięsny i wege) oraz drobne przekąski. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy zamówili własne jedzenie np. na dowóz.

W ciągu 24 godzin wszystkie zespoły będą mogły korzystać z pomocy mentorów, którzy będą udzielać fachowych porad technologicznych i biznesowych. home.pl nie zapewnia sprzętu do pracy – ten uczestnicy przynoszą we własnym zakresie.

Podstawowe informacje

  • Startujemy 16 listopada o 18:00. Finisz nastąpi 17 listopada o 20:00 (dużo zależy od narady jury).
  • Do udziału zapraszamy zespoły złożone z maksymalnie 5 osób. Ogólny limit wynosi 50 miejsc. Zapisy są otwarte pod adresem https://ultrainnovation.pl
  • Uczestnik UI 2018 może mieć maksymalnie 26 lat. Jeżeli jesteś starszy/starsza, a zostawisz na siebie namiary w formularzu to postaramy się o miłą niespodziankę w postaci innego, ciekawego wydarzenia dla pasjonatów technologii 😉
  • Mimo ujawnienia platformy technologicznej zachęcamy zespoły, aby składały się z osób o różnej specjalizacji i roli – dobrze, gdy zespół posiada lidera i osobę, która nie boi się wystąpień przed +50 osobami.
  • Jeżeli jesteś “samotnym wilkiem” i wyślesz zgłoszenie – trafisz do zespołu Wolnych Elektronów.
  • Chcesz być na bieżąco z aktualizacjami na temat Ultra Innovation 2018? Dołącz do NASZEGO WYDARZENIA NA FACEBOOKU. Pamiętaj, że warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez stronę https://ultrainnovation.pl
  • O udziale w konkursie decyduje kolejność i potwierdzenie uczestnika. Potwierdzenia będą wysyłane na kilka dni przed konkursem, dlatego nawet gdy trafisz na listę rezerwową – nie martw się, bo zawsze jest szansa, że ktoś zrezygnuje po drodze.

Sponsorzy wydarzenia

Partnerzy

 

 

A jak wyglądał konkurs Ultra Innovation w zeszłym roku?

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm