Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak sprawdzić, czy klient zapłaci na czas? Zarejestruj się na bezpłatne szkolenie z BIG InfoMonitor

Jak sprawdzić, czy klient zapłaci na czas? Zarejestruj się na bezpłatne szkolenie z BIG InfoMonitor

Oczekujące przelewy i nieterminowe płatności to wciąż bolączka około 90 procent polskich firm z sektora MŚP.  Według badań Instytutu Keralla Research już dziś ponad połowa otrzymuje zapłatę za usługi czy towar po 60 dnach po wyznaczonym terminie. Wielu przedsiębiorców nie wie, że przed  opóźnieniami  płatności można się bronić, a przynajmniej ograniczać ryzyko ich powstawania.

Dla mikro, małych i średnich firm nawet pojedyncze zamówienia uregulowane długo po terminie bądź nieopłacone wcale mogą doprowadzić do utraty płynności i ostatecznie bankructwa. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przed nawiązaniem współpracy to brak weryfikacji partnera biznesowego.

Bezpłatne szkolenie internetowe

31.01.2019 o godzinie 13:30 odbędzie się webinar home.pl prowadzony przez eksperta BIG InfoMonitor, który przybliży możliwości, jakie daje współpraca z BIG-iem. Jeśli chcesz uczestniczyć w webinarze, kliknij TUTAJ.

Podczas szkolenia online dowiesz się:

  • jak czytać dane z raportów BIG InfoMonitor,
  • co to jest Rejestr Dłużników,
  • dlaczego warto zaglądać do rejestru Dłużników,
  • dowiesz się też, jak zamówić raport o firmie lub konsumencie,
  • jak monitorować wybrane przedsiębiorstwa.

Baza danych o przedsiębiorcach w Polsce

Biuro Informacji Gospodarczej InforMonitor prowadzi jedną z największych baz przedsiębiorców w Polsce. Dostarcza informacje o zaległych zobowiązaniach osób i firm. Dane te pozwalają ocenić wiarygodność kontrahentów i uniknąć współpracy z niesolidnymi płatnikami. Dzięki narzędziom miękkiej windykacji BIG pomaga też skutecznie odzyskać należności.

Raporty BIG InfoMonitor dostępne na home.pl pozwalają monitorować kontrahentów. Na bieżąco kontrolowana jest jakość portfela firm, z którymi współpracujesz. Sprawdzana jest dynamika stabilności finansowej klientów. Innymi słowy, dzięki raportom BIG InfoMonitor masz szansę  z dużym prawdopodobieństwem ocenić, kiedy nawet „dobry” klient może przestać płaci.

Jakie konsekwencje mogą pojawić się w związku z umieszczeniem firmy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor? Przede wszystkim związane z pozyskiwanie środków finansowych lub dóbr – trudność w otrzymaniu kredytu lub pożyczki albo zakupu abonamentu telefonu komórkowego. To też utrata wiarygodności u potencjalnych partnerów biznesowych. Jeśli więc zależy ci na bezpieczeństwie finansowym, zarejestruj się w BIG InfoMonitor i pobierz raport o swojej firmie. W ramach nawet najtańszych pakietów dostępnych na stronie home.pl  – można to zrobić bezpłatnie.

Czy problemy z płatnością mają tylko konkretne branże?

W trakcie szkolenia online home.pl dowiesz się również, czy wyższe ryzyko współpracy zależy od branży i wielkości firmy. Poznasz metody badania sytuacji finansowej kontrahentów, aby ograniczyć ryzyko strat związanych z niezapłaconymi fakturami.

Webinar to też świetna okazja, by nauczyć się postępowania w sytuacjach, kiedy klient zwleka z zapłaceniem faktury. Jak przygotować skuteczne wezwanie do zapłaty z ostrzeżeniem o wpisie dłużnika do Rejestru Dłużników.

Jak  wpisać dłużnika, albo jak zlecić tę czynność BIG ? Podczas szkolenia zobaczysz również jakie są sposoby motywowania swoich kontrahentów do płacenia w terminie. Dowiesz się także, jak zadbać o pozytywne informacje gospodarcze na swój temat. Poznasz metody budowania własnej pozytywnej historii płatniczej, a co za tym idzie – wizerunku rzetelnego partnera w biznesie.

Skorzystaj bezpłatnie z wiedzy ekspertów Biura Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor i dowiedz się, jak zadbać o bezpieczeństwo firmowych finansów, budować reputację dobrego płatnika, a także przewidywać sytuację finansową swoich kontrahentów.

Rejestracja na szkolenie dostępna jest TUTAJ.