Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Skuteczny antywirus dla całej rodziny – Bitdefender Family Pack z ochroną rodzicielską

Skuteczny antywirus dla całej rodziny – Bitdefender Family Pack z ochroną rodzicielską

Nowe zagrożenia w sieci pojawiają się każdego dnia i nie zawsze jesteśmy gotowi, aby ich uniknąć. Zwłaszcza, gdy coraz częściej korzystamy prywatnie z nowych technologii pod własnym dachem. Istotnym wyzwaniem dla każdego rodzica jest także różnorodność systemów, z których korzystają domownicy – laptop z Windowsem, iPhone z iOS oraz smartfony z Androidem to na tyle odmienne rozwiązania, iż zagwarantowanie bezpieczeństwa na każdym z nich jest trudne. Z pomocą przychodzi nowy program antywirusowy w ofercie home.pl, czyli Bitdefender Family Pack. To pakiet bezpieczeństwa skierowany do rodzin, które korzystają z wielu urządzeń z dostępem do sieci.

Dlaczego rodzina powinna korzystać z oprogramowania antywirusowego?

Przede wszystkim – jest to kwestia bezpieczeństwa. Urządzeń prywatnych używamy do innych celów niż firmowe, ale metody wyłudzania danych, phishingu, szyfrowania zawartości lub próby przejęcia kontroli są identyczne. Intensywne, szeroko zakrojone ataki cyberprzestępców nie przekładają szkód w firmach nad szkodami wśród użytkowników prywatnych. Co więcej, ataki silnie ukierunkowane na firmy są w mniejszości. A sytuacji, w których możemy stać się ofiarą jest wiele – zawirusowane strony WWW, łańcuszki z podejrzanymi odnośnikami w mediach społecznościowych, fałszywe i zawirusowane aplikacje to najczęstsze przyczyny infekcji smartfona lub komputera domowego. A dochodzi do niej zazwyczaj po jednym, nieuważnym kliknięciu lub instalacji.

Bitdefender Family Pack - ochrona antywirusowa dla Twojego domu

Ochrona urządzeń domowych ma jeszcze jeden, kluczowy aspekt, związany z używanymi systemami. Statystycznie rodzina korzysta z minimum 2 rozwiązań np. komputer z Windows oraz smartfony z Androidem. Warto przy tym wspomnieć, że dla Androida występuje dodatkowy problem związany z aktualizacjami systemu do najnowszej wersji (więcej o tym fakcie dowiesz się z TEGO ARTYKUŁU). To powoduje, że rodzina używająca na co dzień kilku urządzeń jest również narażona na potencjalne zagrożenia, wynikające z lukami w bezpieczeństwie samych systemów.

Jeden antywirus na kilka systemów operacyjnych

Bitdefender Family Pack został przemyślany właśnie w oparciu o sytuacje związane z ryzykiem występowania zagrożeń na urządzeniach typu smartfon/laptop w domu. Dzięki skutecznemu i wielokrotnie nagradzanemu silnikowi antywirusowemu Bitdefender Family Pack idealnie pasuje do zastosowań domowych, w których największym wyzwaniem jest różnorodność systemów operacyjnych. Omawiane rozwiązanie zabezpiecza przed wirusami nie tylko popularnego Windowsa, ale także smartfony i tablety z Androidem oraz Macobooki i iPhone działające na iOS.

Jakie funkcje antywirusa Bitdefender są szczególnie ważne?

Z perspektywy rodzica ważną zaletą Bitdefender Family Pack  jest elastyczność – aktywacja ochrony antywirusowej jest dostępna na wszystkich popularnych systemach operacyjnych. Abonent usługi zabezpieczy do 30 urządzeń łącznie.

Bitdefender Family Pack - ochrona antywirusowa dla Twojego domu

Dla użytkowników ceniących bezpieczeństwo swoich dzieci ważnym elementem oprogramowania jest Asystent Rodzica – moduł, w którym administrator skonfiguruje szereg opcji zabezpieczających komputer lub smartfon dziecka przed nieodpowiednimi treściami w przeglądarce, wiadomościach SMS lub połączeniami od nieznanych numerów.

Jaką ochronę gwarantuje Bitdefender Family Pack?

Antywirus Bitdefender jest kompleksowym narzędziem do ochrony przed zagrożeniami w sieci. Wśród wielu opcji znajdziemy funkcje dedykowane dla konkretnego systemu operacyjnego lub typu urządzenia:

Ochrona systemu Windows

 • Ochrona kamery internetowej,
 • Niszczarka plików usuwająca pliki na stałe,
 • Przechowywanie haseł w bezpiecznym repozytorium,
 • Wielowarstwowa ochrona przed ransomware,

Ochrona komputerów Mac

 • Tworzenie kopii zapasowych plików,
 • Ochrona przed natrętnymi reklamami,
 • Skanowanie stron przed phishingiem,
 • Ochrona plików przed nieautoryzowanymi zmianami,

Ochrona tabletów i smartfonów z Androidem

 • Oszczędzanie baterii i wydajności,
 • Blokada aplikacji za pomocą kodu PIN,
 • Monitoring instalowanych aplikacji,
 • Wykrywanie stron zawierających malware,

Ochrona dla urządzeń z iOS

 • Możliwość ochrony smartwatcha,
 • Ochrona przy korzystaniu z Internetu,
 • Blokada skradzionego telefonu,
 • Ochrona skrzynek pocztowych i wiadomości.

Bitdefender Family Pack - ochrona antywirusowa dla Twojego domu

Ochrona bankowości elektronicznej

Bitdefender Family Pack podobnie jak wersja Total Security zabezpiecza bankowość elektroniczną – jest więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich nowoczesnych rodziców oraz… dzieci, które korzystają ze swoich pierwszych, mobilnych płatności. Za ochronę wszystkich transakcji online odpowiada funkcja Safepay, która korzysta z technologii chmury, aby w czasie rzeczywistym blokować wszelkie próby wyłudzenia danych oraz ataki szkodliwego oprogramowania. Istotnym elementem opcji Safepay jest także ochrona przed tzw. keyloggerami, które śledzą wciskane przez nas klawisze oraz wprowadzane znaki tj. loginy, hasła i PIN.

Antywirus Bitdefender Family Pack jest już dostępny w ofercie home.pl pod adresem https://home.pl/bitdefender-family-pack/