Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Płatność za zakupy „jednym kliknięciem” – dlaczego warto korzystać z Masterpass?

Płatność za zakupy „jednym kliknięciem” – dlaczego warto korzystać z Masterpass?

Według raportu Mastercard z grudnia 2018 roku Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów pod względem używania płatności mobilnych. Niemal co piąty konsument dokonuje zakupów w Internecie za pomocą smartfona przynajmniej raz w tygodniu, a co trzeci opłaca zamówienia w sklepach internetowych przy użyciu płatności typu „one-click”. Jedną z takich metod jest Masterpass, który coraz częściej wybierany jest przez użytkowników bankowości elektronicznej. Dla kogo został stworzony? Czy jest darmowy? Jak zapewnia bezpieczeństwo transakcji?

Czy Masterpass jest bezpieczny?

Tak, jest to jego duża zaleta. Wirtualny portfel oferuje nie tylko pełne szyfrowanie danych w trakcie przeprowadzania transakcji w Internecie, ale także osobny kod mPin do zatwierdzania transakcji. Kod ten jest zupełnie inny od pozostałych kodów potwierdzających np. logowanie do serwisu Twojego banku. Masterpass nie przechowuje danych o Twoich kartach na urządzeniu. Przy rejestracji i konfiguracji portfela Masterpass dane karty wprowadzasz tylko raz i są one zapisywane w formie zahashowanej, uniemożliwiających ich odczyt przez zewnętrzne, szkodliwe aplikacje lub cyberprzestępców.

Dodatkowym atutem podkreślającym bezpieczeństwo Masterpass jest fakt, iż rejestracja portfela nie będzie możliwa na przeglądarce internetowej, która nie jest kompatybilna z nowoczesnymi standardami szyfrowania danych podczas zakupów w sieci.

Czy Masterpass jest darmowy?

Samo korzystanie z wirtualnego portfela Masterpass na internetowych zakupach jest darmowe. Nie musisz za niego płacić, odprowadzać prowizji itd. Przy zakładaniu konta i dodawaniu nowej karty, ze względów bezpieczeństwa, Masterpass zablokuje środki w wysokości od 1 do 2 zł. Po kilku dniach kwota ta jest zwracana.

Czy Masterpass jest dla każdego?

Masterpass to wirtualny portfel dedykowany użytkownikom, którzy szukają bezpiecznych i szybkich metod płatności za internetowe zakupy. Ogromną zaletą Masterpass jest prostota działania – zamiast każdorazowo wyciągać kartę debetową i przepisywać numer oraz kod CVC, wystarczy login oraz mPIN do portfela. W ten sposób za internetowe zakupy zapłacisz o wiele szybciej i z zachowaniem bezpieczeństwa. Konto Masterpass mogą założyć klienci banków, którzy korzystają na co dzień z kart debetowych, kredytowych lub prepaid od Mastercard, American Express, Diner’s Club, Discover, JCB lub Visa.

Rejestracja  aktywacja portfela Masterpass jest dostępna pod adresem https://portfel.masterpass.pl/register

Posiadasz sklep internetowy eSklep w home.pl? Sprawdź, jak aktywować Masterpass i ułatwić klientom płatności za zamówienia.

TAGI: /