Office 365

Darmowy pakiet Office Online vs Office 365 Home i Personal – co wybrać dla rodziny?

Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych do obliczania budżetu domowego nie jest dzisiaj już żadną abstrakcją. Pakiet biurowy Office jest używany również w rodzinnym gronie, a jego dodatkowe funkcjonalności służą m.in. do rozmów na komunikatorze Skype lub przechowywania plików multimedialnych na wirtualnym dysku OneDrive. W tym artykule poznasz dostępne możliwości, związane z udostępnianiem pakietu Office członkom rodziny.

Darmowy pakiet Office Online – czym jest i czy rzeczywiście jest darmowy?

Wbrew pozorom, istnieje coś takiego jak bezpłatny pakiet Office. Zawiera on w sobie klienta poczty Outlook, edytor Word, Excel, PowerPoint, Skype a nawet narzędzie do tworzenia ankiet, czyli Forms. “Darmowość” w tym przypadku niesie za sobą liczne ograniczenia, do których należą m.in.:

 • mała przestrzeń na pocztę email (maksymalnie 15 GB),
 • mała przestrzeń dla wirtualnego dysku OneDrive (maksymalnie 5 GB), a także restrykcje związane z możliwością zamrożenia konta jeżeli z niego nie korzystasz lub przekroczyłeś dostępną przestrzeń,
 • dostęp do aplikacji jest możliwy tylko za pomocą połączenia internetowego i przeglądarki,
 • brak osobnych licencji dla użytkowników – całość odbywa się w ramach 1 konta Microsoft.

Mimo powyższych wad darmowego Office’a w wersji Online – może on być dobrym początkiem na zapoznanie się z podstawowymi możliwościami chmury Microsoftu.

Pakiet Office 365 Home – gdy Twoja rodzina potrzebuje czegoś więcej

Ograniczenia darmowego Office’a znikają wraz z nabyciem pakietu Office 365 Home. Jak sama nazwa wskazuje – został on stworzony specjalnie dla użytkowników domowych, którzy potrzebują nie tylko klasycznych aplikacji do tworzenia dokumentów. Jedną z największych zalet wersji Home są warunki licencyjne – z narzędzi Microsoft skorzysta maksymalnie 6 użytkowników (przy czym każdy z nich będzie posiadać osobne konto), którzy uruchomią aplikacje nawet na 5 urządzeniach (dotyczy to każdego użytkownika). Łatwo w ten sposób obliczyć, że pakiet Home jest w stanie zagospodarować nawet 30 urządzeń w rodzinie – od komputerów stacjonarnych po smartfony.

Kolejne różnice względem bezpłatnego Office’a widoczne są w parametrach samej usługi:

 • każdy użytkownik otrzyma przestrzeń 1 TB na dysku OneDrive (maksymalnie jest to więc 6 TB),
 • na koncie Skype każdego użytkownika pojawi się 60 minut darmowych minut,
 • aplikacje oraz zabezpieczenia są regularnie aktualizowane,
 • aplikacje są dostępne również w wersji offline, a więc nie potrzeba do ich obsługi połączenia internetowego,
 • dane są przechowywane w chmurze wraz z rozszerzoną funkcją kopii zapasowej.

Czym różni się Office 365 Personal od wersji Home?

Office 365 Personal to pakiet stworzony dla pojedynczych użytkowników. Nie posiada on opcji dodawania kolejnych kont. Pozostałe funkcjonalności są zbliżone do wersji Home poza opcją z dyskiem OneDrive – pakiet Personal posiada maksymalnie 1 TB przestrzeni na dane.

Dlaczego warto zmienić tradycyjny Office 2019 na Office 365 dla rodziny?

Z perspektywy użytkownika klasyczny pakiet Office 2019 przestaje być opłacalny z kilku powodów:

 • cena startowa pakietu jest o wiele wyższa niż w przypadku Office 365,
 • pakiet Office 2019 skierowany jest wyłącznie do pojedynczych użytkowników,
 • w pakiecie Office 2019 użytkownik otrzymuje wyłącznie aplikacje biurowe, a więc nie posiada dostępu do dodatkowych usług tj. klient poczty, dysk OneDrive, czy też komunikator Skype.
 • pakiet Office 2019 nie jest aktualizowany. Kupując licencję otrzymujesz zakres funkcjonalności programów oraz stan zabezpieczeń na dzień zakupu, bez możliwości rozwoju,
 • wsparcie techniczne Microsoft jest w pakiecie Office 2019 mocno ograniczone i dotyczy instalacji i konfiguracji programów.

 

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm