Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Licealiści na start! Poznaj program homeStarter od home.pl

Licealiści na start! Poznaj program homeStarter od home.pl

Uczniowie szczecińskich szkół średnich zyskują szansę na rozwój pod okiem praktyków – specjalistów z firmy home.pl. Rusza rekrutacja do programu homeStarter – cyklu szkoleń, które mają wyposażyć młodzież w konkretne umiejętności i dać odpowiedź na pytanie, co robić po maturze?

Program homeSTARTER home.pl - testowanie, programowanie i marketing dla licealistów

Gotowi…?

homeStarter to nowatorski projekt, który zakłada przeszkolenie określonej grupy uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych z jednego z trzech zagadnień – podstaw programowania, marketingu i mediów społecznościowych lub testowania aplikacji / serwisów internetowych.

Od 2017 roku realizujemy w home.pl program „Bilet do rozwoju”, który pozwala naszym pracownikom kształcić się w kierunkach odmiennych od ich aktualnych zawodowych zajęć. Konsultanci z Działu Obsługi Klienta realizują dwuletni kurs, stając się programistami lub grafikami. „Bilet…” sprawia nam mnóstwo radości i przyczynia się do realnej zmiany zawodowego życia naszych kursantów. Dlatego postanowiliśmy, że chcemy z naszą ofertą wyjść poza firmę i zacząć uczyć, ale trochę inaczej niż w szkole. Nasi „wykładowcy” to praktycy, specjaliści w swoich działkach, dlatego też ich podejście do przekazywania wiedzy opiera się na ćwiczeniach, a nie na teorii. – Anna Miśko, dyrektor działu HR w home.pl

Do startu…

Pierwszym krokiem do realizacji programu homeStarter będzie akcja informacyjna skierowana do szczecińskich szkół średnich, a następnie profesjonalna rekrutacja 36-osobowej grupy home’owych studentów. HR-owcy sprawdzać będą predyspozycje uczniów, ich motywacje, cechy charakteru. Celem jest skompletowanie zróżnicowanej, zmotywowanej grupy, która doceni to, co oferuje im program i z dużym prawdopodobieństwem wykorzysta nowe umiejętności w przyszłości. Chęć do udziału w programie zgłosić można do 30 września br. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie internetowej https://blog.home.pl/homestarter

STARTer!

Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie regularnych zajęć (pierwsze już 24 października!), które poprowadzą pracownicy home.pl. Uczyć oni będą m.in. jak myśleć, analizować i rozwiązywać problemy jak programista; jak sprawdzić aplikację/ stronę, by mieć pewność, że wszystko działa tak jak trzeba; jak budować efektywną i efektowną komunikację dla produktów i usług, także w mediach społecznościowych. Niezależnie od wybranego kierunku będą też zajęcia wspólne dla wszystkich – dotyczące tzw. umiejętności miękkich: komunikacji, dawania i odbierania dobrego feedbacku, pracy projektowej. W toku realizacji wybranej ścieżki wykładowcy zaplanowali zadania domowe, testy, dużo praktycznych warsztatów i oczywiście egzamin końcowy. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w godzinach od 15.30 do 19.00 w siedzibie home.pl przy szczecińskich bulwarach (ul. Zbożowa 4).

Meta

Program zakończy się na przełomie marca i kwietnia 2020 (by maturzyści mogli skupić się na egzaminie dojrzałości). Zgodnie z założeniami uczestnicy programu opuszczą home.pl z nowymi umiejętnościami, które pomogą im u progu ich zawodowych karier. Być może homeStarter sprawi, że ktoś poczuje powołanie i zostanie na przykład social media ninja lub wręcz odwrotnie – zrozumie, że programowanie to zupełnie nie to. Każda z tych decyzji będzie dla nas sukcesem!

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Szczecin