Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Strona WWW dla firmy transportowej – jak ją zaprojektować?

Strona WWW dla firmy transportowej – jak ją zaprojektować?

W branży transportowej i logistycznej od zawsze panuje duża konkurencja. W dzisiejszych czasach ta rywalizacja przenosi się także do Internetu. Z tego też powodu, inwestycja w projektowanie strony WWW jest bardzo ważna. Na co zatem zwrócić uwagę podczas tworzenia strony internetowej dla firmy logistycznej? Choć przepis na sprawdzającą się formułę nie istnieje, to można wymienić kilka kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, podczas tworzenia strony firmowej w branży transportowej.

Strona WWW dla firmy transportowej – skorzystaj ze sprawdzonej platformy WordPress

W branży, na której skupiamy się w tym artykule, można wymienić liczne nisze, m.in.:

  • Tworzenie stron dla firmy logistycznej
  • Projektowanie stron dla firm transportowych i spedycyjnych
  • Strona WWW dla taksówek (przewóz osób prywatnych)
  • Strony internetowe o przeprowadzkach

Firma specjalizująca się w innych usługach będzie mieć także nieco inne potrzeby odnośnie do tego, jak bardzo rozbudowana powinna być jej witryna oraz co będzie zawierać. Niemniej jednak praktycznie w większości przypadków dobrym wyborem będzie platforma WordPress – jest to obecnie najpopularniejszy CMS (system zarządzania treścią na stronie), który świetnie sprawdzi się podczas tworzenia stron internetowych w każdej branży

Warto jednak pamiętać, że istnieją dwie wersje owego systemu zarządzania treścią – wordpress.com i wordpress.org. Choć z nazwy są praktycznie identyczne, to jednak istnieją między nimi istotne różnice. W przypadku wordpress.com hostingiem zajmuje się WordPress, jednak możliwości samej edycji witryny są znacznie ograniczone choćby z racji braku dostępu do wielu wtyczek.

WordPress.org jest z kolei popularniejszym i z reguły lepszym rozwiązaniem. Projektowanie strony internetowej w tym wariancie pozwala na praktycznie nieograniczoną swobodę. Jedynym wymaganiem jest to, aby posiadać własny hosting. Gdy już go nabędziesz (np. w Home), CMS WordPress będzie już tam zainstalowany i gotowy do użytkowania.

Skoro podstawy mamy za sobą, przejdźmy do omówienia tego, co warto mieć na uwadze podczas tworzenia strony WWW dla firmy transportowej:

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Strona internetowa powinna przede wszystkim przyciągać klientów. Jak zdobyć ich uwagę? Branża transportowa kojarzy się z nowoczesnością i technologią, dlatego warto, aby design strony także odzwierciedlał te pojęcia. Kontrastowe kolory oraz jaskrawe zdjęcia na pewno rzucą się w oczy. Same fotografie mogą także przedstawiać pojazdy, z których korzysta Twoja firma. Warto zawrzeć na nich także pracowników firmy, co nada przedsiębiorstwu bardziej ludzkiej twarzy.

Logo firmowe powinno znajdować się na każdej podstronie, najlepiej na samej górze strony lub jako element paska nawigacyjnego. Zwiększy to szansę, że odwiedzający zapamiętają Twoją markę.

Zawrzyj także sekcję pod nazwą „Z kim współpracujemy”, czy „Nasi klienci”. Jest to świetny sposób na pokazanie swojego doświadczenia oraz zdobycie zaufania wśród potencjalnych klientów.

Podkreśl swoją specjalizację i mocne strony

Od samego początku po wejściu na Twoją witrynę powinno być jasne, do jakich klientów chcesz trafić i co im oferujesz. Jeśli obsługujesz zarówno klientów prywatnych, jak i biznesowych, warto oddzielić od siebie usługi kierowane do nich. Na przykład stwórz dwie różne zakładki (podstrony) poświęcone dla tych grup. W samych opisach usług należy być klarownym i wskazać, co dokładnie obejmuje oferta.

Pomóż użytkownikom poruszać się po Twojej stronie i w klarowny sposób rozdziel kategorie wg usług, jakimi się zajmujesz; źródło: suus.com

Jak prawidłowo tworzyć nagłówki na stronie firmy transportowej?

Już na początkowych etapach projektowania strony WWW należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostaną sformułowane nagłówki. W wielu przypadkach są one zbyt ogólne, co znacznie zmniejszy szansę na pozyskanie klienta.

Przykładowo, często spotykane formy, to:

  • Nasze usługi
  • Poznaj nasz zespół

Są one na tyle ogólne, że będą pasować do praktycznie każdej strony internetowej firmy usługowej. Nie mówią wiele o tym, że działasz w branży logistycznej. Jak można dostosować je do witryny przedsiębiorstwa z branży transportowej? Na przykład w ten sposób:

  • Transport międzynarodowy i krajowy
  • Poznaj naszych ekspertów ds. transportu

Taka forma nie tylko jest bardziej klarowna, ale i korzystna z punktu widzenia SEO, gdyż owe nagłówki zawierają frazy kluczowe, które wpisują w wyszukiwarkę potencjalni klienci.

Przydatne funkcjonalności na stronie firmy transportowej

Strona internetowa dla firmy logistycznej ma za zadanie spełniać zróżnicowane cele, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka możliwości. Niektóre z nich to:

Tematyczny newsletter

Jeśli chcesz budować wizerunek eksperta, tworzenie i wysyłanie branżowego newslettera bardzo w tym pomoże. Oprócz tego, osoby na niego zapisane będą w stałym kontakcie z Twoją firmą, co na pewno pomoże pozyskać klientów, którzy będą gotowi na skorzystanie z Twojej oferty dopiero po pewnym czasie.

źródło: dpd.com.pl

Aplikacja rekrutacyjna

Zaimplementowanie takiej funkcjonalności podczas projektowania strony WWW będzie wymagało włożenia nakładu pracy, jednak na pewno okaże się bardzo przydatne. Zdobywanie kolejnych klientów wiąże się także z rozwojem firmy oraz koniecznością zatrudniania nowych pracowników. Dodanie do strony internetowej takiego rozwiązania na pewno pomoże Ci znaleźć kierowców czy innych specjalistów.

Kalkulatory

Jeśli będzie mieć to sens z Twojego punktu widzenia, zamieść na stronie usług kalkulatory, które pomogą klientom ocenić, jaki będzie koszt skorzystania np. z usługi transportu danej ilości towaru na wybraną odległość.

Strona internetowa dla firmy transportowej to dobra inwestycja

Zaprojektowanie strony WWW dla Twojego przedsiębiorstwa na pewno pomoże w rozwoju firmy. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalistów. Wejdź na: https://home.pl/tworzenie-stron-internetowych/ i uzupełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin i wykonamy darmową wycenę stworzenia dla Ciebie strony internetowej.