Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

6 zalet TeamViewer, dzięki którym praca zdalna jest skuteczna

6 zalet TeamViewer, dzięki którym praca zdalna jest skuteczna

Przymusowa praca z domu wymaga od administratora systemów informatycznych oraz specjalistów pomocy technicznej użycia odpowiednich narzędzi, dzięki którym rozwiążą problemy z komputerem lub oprogramowaniem na odległość. Jak pomaga w tym aplikacja TeamViewer? Nie bez powodu jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań do pomocy poza siedzibą firmy. Poznaj 6 funkcji tego oprogramowania, które poprawiają efektywność prazy zdalnej.

Zdalna obsługa klientów w Twojej firmie

Największą zaletą TeamViewer jest domyślna funkcja zdalnego wsparcia poprzez udostępnianie ekranu. Jeżeli pracujesz jako informatyk wspierający przedsiębiorców (aktualizacja systemów i oprogramowania jest bardzo ważna) – dzięki TeamViewer szybko i zdalnie połączysz się z urządzeniem Klienta i wykonasz swoją pracę, która zazwyczaj wymagała spotkania z danym pracownikiem lub udostępnieniem przez niego sprzętu.

Korzyści? Nie tylko organizacyjne i finansowe (nie musisz płacić za transport lub umawiać się specjalnie na spotkanie), ale przede wszystkim zadowolenie klienta, że Twoja pomoc będzie tak szybka i skuteczna.

Strona główna programu TeamViewer 14
TeamViewer to narzędzie kontroli zdalnej drugiego komputera. Jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy pracownik bądź klient znajdują się w innej lokalizacji niż siedziba firmy.

Zdalne wsparcie w organizacji lub firmie

Narzędzie do zdalnej kontroli to nie tylko pomoc na odległość dla Twoich klientów. To również okazja, aby zwiększyć efektywność pracy jako dział wsparcia IT w swojej firmie. Wykorzystując TeamViewer zdalnie wykonasz instalacje oprogramowania, aktualizacje oraz rozwiążesz problemy techniczne bez konieczności fizycznego dostępu do komputera. Dzięki temu, nawet gdy duża część pracowników przebywa poza siedzibą firmy, jesteś w stanie zapewnić szybką pomoc techniczną.

Zdalna pomoc bez względu na system operacyjny

Duża liczba urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi nie jest czymś, o czym marzy każdy firmowy informatyk. Jednolite środowisko ułatwia naprawę błędów w aplikacjach oraz planowanie aktualizacji systemów operacyjnych. Mowa tutaj jednak o najlepszym scenariuszu, a przecież nie zawsze tak jest.Dla TeamViewer nie jest to żadną przeszkodą, ponieważ wspiera szeroki zakres systemów operacyjnych: Windows (10, 8, 7, Vista, XP oraz 2000), MacOS i Linux, ale również systemy mobilne jak Android oraz iOS. A to oznacza, że pomożesz klientowi korzystając nawet ze smartfona!

TeamViewer - aplikacja do zdalnego dostępu
TeamViewer wspiera różne systemy operacyjne, również na smartfonach i tabletach.

Bezpłatna licencja do celów prywatnych – pomagaj zdalnie także rodzinie!

Z TeamViewer można również korzystać bezpłatnie do celów niekomercyjnych. Dzięki temu można np. pomóc rodzicom lub przyjaciołom zdalnie skonfigurować komputer lub rozwiązać jakiś problem techniczny. Co ważne, również w wersji bezpłatnej nie trzeba instalować oprogramowania – wystarczy otworzyć plik, który wyświetli pulpit aplikacji, a następnie udostępnić swój ekran drugiej osobie. Pamiętaj jednak, że w przypadku zastosowań biznesowych (w firmie) musisz korzystać z płatnej licencji TeamViewer.

Proste przenoszenie plików między komputerami

Aplikacja udostępnia prostą funkcję przeciągania i upuszczania plików z jednego komputera na drugi. Dzięki niej nie trzeba dodatkowo pobierać plików potrzebnych np. do rozwiązania problemu technicznego. Wystarczy przeciągnąć go do ekranu aplikacji, a następnie otworzyć zdalnie na drugim komputerze. Warto dodać, że połączenie między 2 komputerami w TeamViewer jest szyfrowane, a wszystkie dane lub pliki są bezpieczne.

TeamViewer - aplikacja do zdalnego dostępu
Unikalny numer ID i hasło do szyfrowanego połączenia w TeamViewer zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy na zdalnym urządzeniu.

Drukowanie dokumentów na zdalnym komputerze Windows lub MacOS

TeamViewer udostępnia opcję bezpośredniego wydrukowania dokumentów, wykorzystując zasoby komputera do którego nie mamy fizycznego dostępu. To dobry sposób, aby podczas podróży służbowej, na konferencji lub spotkaniu biznesowym uzyskać dostęp do plików zapisanych na innym komputerze i wydrukować je za pomocą połączenia w TeamViewer.

Czy warto rozpocząć pracę z TeamViewer?

TeamViewer jest jedną z najczęściej wybieranych aplikacji do pracy zdalnej, która ułatwia wspieranie i pomaganie pracownikom lub zewnętrznym klientom na odległość. Jest szczególnie polecany dla firm informatycznych, działów wsparcia technicznego, działów obsługi klienta, handlowców czy firm wdrożeniowych, które ze względu na okoliczności musiały przejść na tryb zdalny.

Sprawdź jak korzystamy z TeamViewer w home.pl: https://blog.home.pl/2020/03/praca-zdalna-teamviewer/

Wybierz ofertę TeamViewer w home.pl, w której znajdziesz pakiety dostosowane do małej, średniej i dużej firmy.

Wybierz - przycisk