Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nintendo Switch Online – wszystko co musisz wiedzieć o subskrypcji

Nintendo Switch Online – wszystko co musisz wiedzieć o subskrypcji

Przez długi czas konsole Nintendo nie posiadały płatnej usługi online, znanej z konkurencyjnych konsol. Półtora roku po premierze swojej najnowszej konsoli japońska firma uruchomiła Nintendo Switch Online, aby zapewnić graczom dostęp do rozgrywki online oraz funkcji znanych z innych platform. Jak działa i jakie korzyści przynosi graczom ta usługa?

Czym jest Nintendo Switch Online?

Nintendo jest znane ze swoich legendarnych postaci z gier i konsol, które od dekad podbijają serca graczy na całym świecie. Premiera Switcha rozmyła linie między stacjonarną konsolą, a mobilnym urządzeniem. Jednak mobilność nie polega tylko na graniu w łóżku czy w podróży. Żyjemy w świecie, w którym wszystko jest połączone z Internetem. W związku z tym Nintendo zdecydowało wprowadzić na Switchu platformę sieciową, podobną do Xbox Live i PlayStation Network, aby zapewnić graczom dostęp do rozgrywki online,  ale także współczesnych funkcji gamingowych i dodatków dla abonentów.

Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Nintendo Switch Online.

Mutliplayer i kooperacja przez internet

Nintendo słynie ze swoich pięknych i wciągających gier single player, lecz trudno zaprzeczyć, że spora część rozrywki związanej z grami znajduje się w sieci. Zanim usługa Switch Online weszła w życie, Nintendo zapewniało darmowy dostęp do rozgrywki wieloosobowej w grach jak Splatoon 2. Jednak utrzymanie systemu i gier multiplayerowych wiąże się z kosztami. Dlatego Nintendo postanowiło wprowadzić opłatę za rozgrywkę online.

Po wprowadzeniu usługi, wszystkie gry ze stajni Nintendo i prawie wszystkie gry innych producentów wymaga abonamentu Switch Online. W co można grać na Switchu bez subksrypcji Switch Online? Wyjątkami od reguły są darmowe gry jak Fortnite, Warframe czy Brawlhalla. Oczywiście kanapowy multiplayer i kooperacja są wciąż dostępne za darmo. Bez subskrypcji można też korzystać z funkcji Local Wireless Play, służącej do połączenia dwóch Switchów bez dostępu do internetu.

Zapisywanie postępów i zapisów gier w chmurze

Przed wprowadzeniem Nintendo Switch Online nowa konsola nie miała żadnej możliwości utworzenia kopii zapasowej zapisów gry. Jeśli Switch lub dane na nim zostały uszkodzone, użytkownik musiał rozpocząć grę od nowa. Platforma sieciowa rozwiązuje ten problem umożliwiając zapisy w chmurze, co pozwala przenieść je na inną konsolę wraz ze swoim kontem. Po dezaktywowaniu lub nieopłaceniu abonamentu Switch Online, po 6 miesiącach zapisane stany zostaną usunięte z chmury.

Biblioteka największych klasyków Nintendo za darmo

Switch jest najnowszą konsolą od Nintendo, ale spora część graczy wciąż pamięta niezliczone godziny przegrane na klasycznym Nintendo Entertainment System (NES) i Super Nintendo Entertainment System (SNES).

Subskrybując Switch Online otrzymujesz dostęp do stale rozwijanej biblioteki znanych gier od Nintendo, które dekady temu zrewolucjonizowały rozrywkę w domu. W klasyki jak Star Fox, Metroid czy Legend of Zelda możesz grać w formacie 4:3 lub włączyć filtr, który nada obrazowi charakterystykę starego kineskopu. Dodatkowo, klasyczne gry teraz wspierają tzw. Suspend Points, czyli opcję zapisywania gry w dowolnym momencie. Niektóre gry zostały także zaktualizowane i wspierają lokalny oraz sieciowy multiplayer.

Tetris 99 na Switch Online – klasyka połączona z battle royale

Tetris jest jedną z najpopularniejszych gier w historii, a jej nowe wersje powstają i są sprzedawane do dziś. Kupując abonament Switch Online, otrzymujesz dostęp do Tetris 99 – połączenia klasycznej układanki z 99-osobowym trybem battle royale, który jest dzisiaj coraz częściej obecny w największych tytułach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową.

Czat online dla graczy Nintendo Switch

Dzięki usłudze Nintendo Switch Online możesz czatować i rozmawiać z osobami na Twojej liście znajomych podczas rozgrywki. Niestety, rozmowy w Nintendo Switch Online odbywają się przez aplikację na telefony, więc podczas rozgrywki trzeba mieć też włączoną aplikację mobilną. Wyjątkiem jest popularny Fortnite – w nim porozmawiasz z zespołem po podłączeniu słuchawek bezpośrednio do Switcha.

Jak kupić abonament Nintendo Switch Online?

Abonament Nintendo Switch Online dostępny jest w sklepie Nintendo eShop, w postaci zdrapek oraz kodów w sklepach online, jak home.pl. Możesz go kupić w trzech wariantach:

Jeśli kupisz abonament poza sklepem Nintendo eShop, możesz zrealizować kod na konsoli, otwierając Nintendo eShop i przechodząc do opcji „Zrealizuj Kod” („Redeem Code”), po prawej stronie ekranu lub po zalogowaniu się na stronie Nintendo. Kody działają na Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite.