Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Oszczędności z wdrożenia platformy podpisu elektronicznego w firmie

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Oszczędności z wdrożenia platformy podpisu elektronicznego w firmie

Dziękujemy za Twój udział w webinarze Akademii home.pl
Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane przez Państwa pytania.

Czy poprzez Zaawansowany Podpis Elektroniczny rozumiemy Podpis Zaufany, który składać można przez podpisywarkę dokumentów udostępnioną na stronach rządowych?

Zaawansowany podpis elektroniczny to jeden z trzech typów podpis elektronicznych wymieniony w eIDAS. Zaawansowany podpis elektroniczny:

  • jest unikalnie przyporządkowany podpisującemu;
  • umożliwia ustalenie jego tożsamości;
  • jest składany przy użyciu danych, które z dużą dozą pewności może użyć tylko ta osoba;
  • jest powiązany z podpisaną treścią w taki sposób, że każda jej późniejsza zmiana jest rozpoznawalna.

Podpisanie dokumentu Podpisem Zaufanym (Profilem Zaufanym) w tym przypadku nie jest równoważne podpisowi zaawansowanemu ani podpisowi kwalifikowanemu.

Zachęcamy do zajrzenia na blog Autenti gdzie szczegółowo zostały opisane poszczególne przypadku użycia różnych rodzajów e-podpisów.

Czy Autenti współpracuje z Płatnikiem ZUS, PUE i EPUAP2?

Autenti pozwala na złożenie podpisu elektronicznego w formatach określonych rozporządzeniem o Krajowych Ramach Interoperacyjności, tj. w formacie XAdES oraz PAdES. Formaty te muszą być zgodnie z ww. rozporządzeniem rozpoznawane przez administrację publiczną i dokumenty kierowane w korespondencji za pomocą ePUAP będą rozpoznawane. Platforma PUE oraz aplikacja Płatnik stosują własne podejście do podpisów elektronicznych nie pozwalając na złożenie podpisów za pomocą innych narzędzi niż dołączony do nich aplikacje, w tym wypadku nie ma możliwości złożenia podpisu przez platformę Autenti.

Czy można zintegrować platformę z innymi systemami przez API ?

Tak, Autenti oferuję integrację poprzez API. Szczegóły opisane są na stronie Autenti.

Czy jest możliwość szyfrowania wiadomości mailowych?

Wiadomości e-mail wysyłane przez platformę Autenti zawierają specjalną enkrypcję linków do dokumentów, uniemożliwiając otworzenie dokumentu przez osoby do tego niepowołane.

Jak wygląda potwierdzenie tożsamości zdalnej osoby ?

Autenti pozwala na uwierzytelnienie tożsamości podpisujących na kilka sposób: od podstawowej weryfikacji przez adres e-mail, przez weryfikację kodem OTP wysłanym na wskazany przez nadawcę numer telefonu, aż po zaawansowaną weryfikację tożsamości.

Jak odczytywane są dokumenty pdf w Acrobat Reader? Czy Acrobat Reader
rozpoznaje jako prawidłowy podpis?

Dokumenty podpisane przez Autenti są bez żadnych problemów rozpoznawane za prawidłowo podpisane przez Adobe Acrobat Reader.

Ponadto dzięki zastosowaniu formatu konserwacji podpisów elektronicznych LTV podpisy złożone za pomocą platformy Autenti, będą rozpoznawane jako ważne także po wygaśnięciu certyfikatu.

Szczegóły dotyczące weryfikacji dokumentów w programie Acrobat Reader znajdziecie Państwo opisane w odpowiednim wpisie na blogu Autenti.

Czy jest możliwość uzyskania konta developerskego?

Platforma Autenti jest ogólnie dostępna do użytku i nie wymaga dodatkowej konfiguracji. W przypadku gdy jesteście Państwo zainteresowani integracją API oferujemy dostęp do środowiska testowego na platformie Postman. Więcej informacji o możliwościach Autenti API znajduje się na stronie internetowej Autenti.


Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach Akademii home.pl