Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Jak zorganizować szkolenia pracowników z cyberbezpieczeństwa?

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Jak zorganizować szkolenia pracowników z cyberbezpieczeństwa?

Dziękujemy za Twój udział w Akademii home.pl. Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane pytania podczas webinaru „Jak zorganizować szkolenia pracowników z cyberbezpieczeństwa?„.

Czy dostęp do tej platformy jest odpłatny?

Tak, dostęp do platformy Kaspersky Automated Security Awareness Platform (ASAP) jest odpłaty. Licencje są kupowane na rok, dwa lub trzy lata w liczbie odpowiadającej liczbie pracowników, którzy mają być szkoleni jednocześnie. Licencje można płynnie przesuwać między pracownikami lub działami, zatem jeżeli wszyscy nie muszą się szkolić jednocześnie, można zakupić mniejszą liczbę licencji i szkolić personel partiami.

Czy można importować swoje szkolenia?

Na chwilę obecną platforma nie posiada takiej możliwości, jednak pracujemy nad jej wprowadzeniem w przyszłości.

Czy można stworzyć personalizowane wiadomości phishingowe i wysłać je do wybranych pracowników?

Tak. Platforma jest wyposażona w rozbudowany symulator ataków phishingowych, który pozwala zarówno skorzystać z szablonów przygotowanych przez specjalistów z firmy Kaspersky zajmujących się na co dzień analizą spamu i phishingu, jak i przygotować własną kampanię. Można w tym celu wykorzystać specjalny kreator, który przyspiesza cały proces.

Czy jest to na tyle przygotowane że Gmail nie zablokuje?

Zaleca się, by adresy e-mail wykorzystywane przez pracowników do szkolenia znajdowały się w infrastrukturze firmowej, by administrator mógł wyeliminować taką możliwość. Administrator szkolenia ma dostęp do wszystkich domen wykorzystywanych przez platformę do wysyłania testowych wiadomości phishingowych, dzięki czemu istnieje możliwość dodania takich adresów do białej listy.

Z kim można się kontaktować w sprawie otrzymania konkretnej oferty pod kątem projektu Cyfrowa Gmina?

Mogą się Państwo kontaktować bezpośrednio ze mną (prowadzący webinarium): Piotr Kupczyk dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska, piotr.kupczyk@kaspersky.pl. Mogą także Państwo kontaktować się z działem sprzedaży: sprzedaz@kaspersky.pl.

Czy kupując 20 licencji można przeszkolić większą ilość osób w dłuższym okresie czasu (czy są ograniczenia czasowe)?

Licencje są kupowane na rok, dwa lub trzy lata w liczbie odpowiadającej liczbie pracowników, którzy mają być szkoleni jednocześnie. Licencje można płynnie przesuwać między pracownikami lub działami, zatem jeżeli wszyscy nie muszą się szkolić jednocześnie, można zakupić mniejszą liczbę licencji i szkolić personel partiami.

Ile szkoleń jest obecnie dostępnych?

Obecnie platforma zawiera osiem rozdziałów: bezpieczeństwo komputera PC, bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, hasła i konta, e-mail, media społecznościowe, dane poufne oraz RODO. Każdy rozdział zawiera trzy poziomy: podstawowy, początkującym oraz średniozaawansowany. Wkrótce udostępnimy także czwarty poziom: zaawansowany.

Jak wygląda to czasowo, ile czasu pracownik potrzebuje na przejście szkolenia (w przybliżeniu)?

Każdy rozdział zawiera 5-6 lekcji i każda z nich trwa maksymalnie 10 minut. Platforma domyślnie zakłada jedną lekcję na tydzień, jednak administrator szkolenia może dowolnie zmieniać tempo i harmonogram nauki. Do tego dochodzi czas na utrwalenie wiedzy (e-mail z podsumowaniem i usystematyzowaniem informacji) oraz test na końcu każdego rozdziału na każdym poziomie. Czas trwania szkolenia dla danego pracownika lub działu może się znacząco różnić, ponieważ nie wszyscy pracownicy muszą zaliczyć wszystkie działy i wszystkie poziomy.

Czy platforma jest aktualizowana w czasie trwania licencji? Czy pojawiają się nowe testy, lekcje lub szablony ataków do sprawdzania wiedzy pracownika?

Tak – platforma jest na bieżąco uaktualniana. Mamy też możliwość reagowania na bieżąco w sytuacji, gdy klient napotka błąd lub nieścisłość w materiałach szkoleniowych.

Ile trwa darmowy okres próbny?

Bezpłatna licencja testowa pozwala szkolić jednocześnie pięciu pracowników przez okres dwóch miesięcy.


Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach Akademii home.pl