Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft 365 na iOS i macOS: jak pakiet Office współpracuje z urządzeniami Apple?

Microsoft 365 na iOS i macOS: jak pakiet Office współpracuje z urządzeniami Apple?

Komputery Apple coraz częściej pojawiają się w Polskich biurach. Krąży opinia, że najbardziej popularne są wśród grafików i muzyków, lecz co raz więcej pracowników biurowych, w tym programistów, decyduje się przeskoczyć na macOS. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój pakiet Microsoft 365 będzie działał po przejściu na komputer lub telefon Apple, ten artykuł postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Microsoft 365 na komputerach z macOS

macOS to wciąż niszowy system operacyjny w polskim biznesie, lecz procent komputerów Apple cały czas rośnie. Firmy decydują się inwestować w sprzęt, z którego chcą korzystać pracownicy, a co raz częściej użytkownicy wybierają komputery i laptopy Mac oraz telefony iPhone. Dlatego przedsiębiorcy mogą zastanawiać się, czy pakiety Office i Microsoft 365 działają na sprzęcie z Cupertino?

Jeśli chcesz korzystać z Microsoft 365 na urządzeniach Apple, nie musisz się martwić – pakiet aplikacji jest w pełni kompatybilny z macOS. Podobnie jak na Windows, aplikacje Word, Excel i inne dostępne są jako klasyczne „programy” do zainstalowania oraz webowe aplikacje w przeglądarce. Pakiet Office na Apple działa tak samo jak na Windowsie, więc po przejściu na Maca, możesz od razu kontynuować pracę.

Aplikacje Microsoft 365 na Mac
Aplikacja Word na systemie macOS

Aplikacje Microsoft także działają na telefonach z iOS oraz tabletach z iPad. Dostępne są dedykowane aplikacje poszczególnych usług jak Outlook czy Teams oraz aplikacja Office, łącząca wiele funkcji Microsoft 365 pod jedną ikonką. Jeśli chcesz mieć wszystkie swoje pliki pod ręką, zainstaluj aplikację OneDrive, by tworzyć kopie zapasowe plików i zdjęć z iPhone’a.

Office 2021 czy Microsoft 365 – co lepiej wybrać na Mac?

Główną różnicą między pakietem Office 2021 a Microsoft 365 jest chmura. Funkcje, które zapewnia i aplikacje w niej zawarte znacznie rozszerzają możliwości pakietu aplikacji. Dla użytkowników, którzy nie potrzebują pełnej mocy Microsoft 365 dostępny jest Office 2021, zawierający klasyczne programy jak Word, Excel, PowerPoint.

By dowiedzieć się więcej o różnicach między pakietami, przeczytaj porównanie Office 2021 z Microsoft 365.

Wybór pakietu Office lub Microsoft 365 powinien odzwierciedlać zapotrzebowania firmy. W kontekście sprzętu Apple, oba warianty aplikacji Microsoft dostępne są na Macach, a Microsoft 365 zapewnia dostęp do aplikacji na iPhone. Ich działanie nie różni się znacząco od aplikacji na innych systemach, więc nie ma wrażenia „przesiadki” na nowe oprogramowanie.

Office na Mac i iPhone? Czy warto przejść na Apple?
Przeglądarkowy Microsoft 365 w przeglądarce Safari

Jak trudno przejść z Windows/Android na Apple?

Przejście z Windowsa i Androida na sprzęt Apple może wydawać się wyzwaniem. Jeszcze parę lat temu wymienione firmy walczyły ze sobą o ekskluzywność i hermetyczność swoich ekosystemów. Na szczęście te czasy minęły, co wiem z doświadczenia.

W tym roku, po raz pierwszy w życiu kupiłem iPhone’a i tak samo jak wiele osób, zastanawiałem się, czy wszystko będzie działać. Aplikacje Office, Outlook, OneDrive i Microsoft Authenticator działają bez zarzutów. Na przejściu na iPhone’a zdecydowanie zyskał Authenticator, który teraz pozwala mi autoryzować logowania przy pomocy Face ID.

Gdzie kupić aplikacje Microsoft dla firm na macOS?

Zakładasz firmę i szukasz biznesowych licencji Microsoft 365? Czy zmieniasz sprzęt i modernizujesz oprogramowanie firmy? Niezależnie od powodu, zapoznaj się z ofertą aplikacji dla firm Microsoft 365 w home.pl.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem Microsoft, więc wiesz, że kupujesz licencję ze sprawdzonego źródła. W home.pl otrzymujesz także polską fakturę VAT i profesjonalne wsparcie. Jeśli posiadasz lub planujesz kupić więcej licencji, skontaktuj się z nami, by otrzymać spersonalizowaną ofertę Microsoft 365.