Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Palworld to jeden z największych hitów 2024 roku. Sprawdź, jak w niego zagrać

Palworld to jeden z największych hitów 2024 roku. Sprawdź, jak w niego zagrać

Mało kto się spodziewał, że ta survivalowa gra akcji jeszcze we wczesnym dostępie podbije rynek gier na początku 2024 roku. Sprzedaż Palworld zaskoczyła chyba wszystkich, a newsy na jej temat nie schodzą z głównych stron serwisów branżowych. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak zagrać w ten tytuł i na czym polega rozgrywka – poznaj szczegóły poniżej.

Czym jest Palworld?

Wyobraź sobie połączenie Pokemonów, gry akcji ze szczyptą Fortnite oraz craftingu i survivalu w otwartym świecie. To właśnie Palworld w pigułce – jeden z największych hitów wśród graczy, którzy pilnie szukali na początku 2024 roku tytułu, przy którym mogliby spędzić godziny.

Palworld  - zrzut ekranu podczas rozgrywki
Zrzut ekranu z gry Palworld.

Ta gra TPP (ukazująca bohatera z trzeciej osoby) umieszcza gracza na mapie i nie ogranicza go sztywnymi zasadami. Podstawą rozgrywki jest bowiem szeroko pojęta eksploracja, polegająca na łapaniu zabawnych i kolorowych potworów (tytułowych Palów), które mogą spełniać szereg ról w środowisku gracza. Jest to m.in. pomoc w budowaniu rozmaitych domów, uprawianiu farmy, a nawet dbania o obronę obozowiska. Pale można również hodować i krzyżować, tworząc nowe gatunki posiadające unikalne umiejętności.

Gracz musi jednak pamiętać, że nie jest w świecie rozgrywki sam – w realizowaniu celów i stawianiu własnych obozowisk mogą mu przeszkadzać przeciwnicy, mocniejsze stwory, a nawet zjawiska atmosferyczne.

Co ciekawe, w Palworld nie musisz grać w pojedynkę. W trakcie rozgrywki kooperacyjnej zaprosisz nawet 3 znajomych (w sumie podczas coopa zagra łącznie 4 użytkowników).

Jak zagrać w Palworld?

Palworld jest tytułem, który jest aktualnie dostępny w ramach tzw. early access (wczesnego dostępu) na PC. Za powstanie odpowiedzialne jest studio Pocketpair, dla którego nie jest to pierwsze zderzenie z gatunkiem. Już kilka lat temu wydali inną grę, w której mocno zaakcentowali funkcje craftingu – mowa o Craftopii z 2020 roku.

Wcześniej wydali również grę karcianą Overdungeon, która została przyjęta pozytywnie przez graczy.

Ich nowy produkt jest już dostępny m.in. na Steamie oraz sklepie Microsoft. Koszt gry w obecnej wersji oscyluje w granicach 138 złotych, aczkolwiek na start twórcy uruchomili dodatkową promocję 10%. Jeżeli jednak chcesz sprawdzić Palworld w niższej cenie – skorzystaj z abonamentu Game Pass Ultimate.

W ramach abonamentu Game Pass Ultimate, kosztującego 62,99 złotych, zyskasz dostęp do bogatego katalogu gier, do którego trafiła również wersja przedpremierowa Palworld.

WSKAZÓWKA – zobacz, jak aktywować Game Pass Ultimate bez karty płatniczej

Kiedy będzie premiera pełnej wersji Palworld?

Palworld dopiero 19 stycznia trafił do wczesnego dostępu. Gry korzystające z tego modelu dystrybucji mają różny model rozwoju – niektóre opuszczają Early Access po kilku latach, inne potrzebują do tego kilku miesięcy. Karta produktu na platformie Steam mówi o premierze w 2025 roku i jest to bardzo prawdopodobny termin.

Nie warto jednak zwlekać, bo gra osiągnęła duży sukces w relatywnie krótkim czasie. 3 dni po premierze twórcy pochwalili się, że sprzedano ponad 5 milionów kopii. Już teraz można stwierdzić, że Palworld jest jednym z największych (a już na pewno niecodziennych) hitów 2024 roku na rynku gier.

Tweet od twórców Palworld, w którym chwalą się sprzedażą ponad 5 milionów sztuk gry.
Post na platformie X od twórców Palworld, w którym chwalą się sprzedażą ponad 5 milionów sztuk gry.
TAGI: / / /