Marketing

Jak wykorzystać Facebooka do polecania usług z polecaj.home.pl?

Masz konto na Facebooku? A może prowadzisz swój stronę na Facebooku (dawniej fanpage)? Jeśli tak, czy myślałeś już, jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych? Chcielibyśmy w kilku słowach przedstawić niektóre z wielu możliwości, które daje Ci Facebook.

Wykorzystaj podstawowe narzędzie sprzedażowe jakim jest link trackingowy. Pobrać go możesz w panelu SalesMedia i umieścić w swoim poście. Wklejając link do postu, automatycznie tworzona jest grafika. Po wygenerowaniu grafiki, sam link, który wkleiłeś możesz zamienić na dowolny, ustalony przez siebie tekst. Dodatkowo masz możliwość umieszczenia prostej grafiki czy zdjęcia, w których “zaszyty” będzie link.

Jak polecać usługi w serwisie polecaj.pl?

Każde kliknięcie przekieruje użytkownika na stronę home.pl, a każda zarejestrowana usługa będzie przypisana do Twojego konta.

Wyszukuj grup zainteresowań związanych z branżą IT, usługami hostingowymi i tam umieszczaj swoje wpisy. Ważne w przypadku takich grup jest to, aby na samym początku sprawdzić, czy użytkownicy umieszczają tam różne linki polecające ich usługi. Warto wiedzieć, że nie na wszystkich grupach takie praktyki są mile widziane.

Poproś swoich znajomych, aby polubili Twój post bądź też udostępnili go na własnej osi czasu. W ten sposób w bardzo szybkim czasie będziesz mógł dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów.

Korzystaj z darmowych aplikacji do monitoringu Internetu, takich jak Facebook Search, Google Alerts, czy darmowa wyszukiwarka Sentione. Takie narzędzia pozwolą Ci one obserwować posty, gdzie pojawiło się np. słowo hosting, czy domena. Często takie osoby szukają informacji o najlepszej ofercie właśnie poprzez wpisy w mediach społecznościowych. Możesz wysłać takiej osobie informacje o hostingu w home.pl i podesłać link trackingowy.

Powyższe sposoby są jedynie wybranymi spośród szerokiej gamy narzędzi jakie oferują media społecznościowe. Przy odpowiednim ich wykorzystaniu mogą stać się jednym z głównych źródeł sprzedażowych. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy wielkość wygenerowanych poleceń, czym więcej źródeł wykorzystasz i czym ciekawsze będą to środki przekazu, tym więcej zyskasz!

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm