Marketing

Dlaczego e-mail marketing?

Autorem artykułu jest Artur Dąbrowski – Specjalista ds. strategii i projektów w firmie FreshMail. Dla naszych klientów mamy specjalne vouchery w wysokości 100-300 zł do wykorzystania na wysyłki mailingowe. Szczegóły znajdziecie pod linkiem www.home.pl/dodatki/freshmail

Jeśli jeszcze nie prowadzisz działań email marketingowych i zastanawiasz się, czy warto zacząć to robić, zapoznaj się koniecznie z poniższym artykułem. Znajdziesz w nim pięć głównych powodów, dla których powinieneś zainwestować w ten kanał e-marketingowy. Najlepiej jeszcze dziś!

E-mail marketing wyróżnia się na tle innych narzędzi marketingowych przede wszystkim ze względu na to, że jest i jeszcze długo (zawsze?) będzie:

blog_srodtytuly_4_1

Co prawda zbudowanie wartościowej listy adresowej pochłania czas i może sporo kosztować (acz nie musi, bo dane możesz zbierać przy okazji innych działań marketingowych bądź przy zakupach dokonywanych przez Twoich klientów online), ale późniejsze działania email marketingowe (wysyłka newslettera, follow-upów etc.) to jeden z najmniej kosztownych kanałów sprzedaży i komunikacji z klientami.

Na przykład: posiadając w bazie 5000 adresów email, za miesięczny abonament w systemie FreshMail zapłacisz tylko 180 zł netto. W tej cenie możesz wysyłać dowolną liczbę mailingów. W większości e-biznesów zwrot z inwestycji zostałby osiągnięty już po jednej wysyłce. To wszystko sprawia, że na e-mail marketing mogą sobie pozwolić nie tylko korporacje i duże firmy, ale także małe, nawet jednoosobowe przedsiębiorstwa.

blog_srodtytuly_4_2

E-mail marketing sprzedaje. Jak pokazują przypadki naszych Klientów, jedna wysyłka może wygenerować obrót na poziomie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak pisał Paweł Sala w swojej książce „Świeże podejście do e-mail marketingu“, według badań przeprowadzonych przez DMA (Direct Marketing Association), jedna złotówka wydana na e-mail marketing przekłada się przeciętnie na 43 zł sprzedaży. W skrajnych (czytaj: skrajnie dobrze zrealizowanych) przypadkach możliwe jest osiągnięcie zwrotu na poziomie na 3796 zł za jedną wydaną złotówkę! Taki wynik osiągnięto w zrealizowanej przez FreshMail kampanii „Dzień Kobiet w Triadzie“.

blog_srodtytuly_4_3

E-mail marketing to nie tylko sprzedaż. To także świetny kanał komunikacji pozasprzedażowej. Jeśli chcesz o czymś poinformować klientów (np. o zmianie siedziby, o spotkaniu ze znanym autorem, o darmowym szkoleniu), wystarczy kilka-, kilkanaście minut na stworzenie kampanii w systemie do e-mail marketingu. Nie musisz dzwonić do każdego klienta z osobna. Nie musisz drukować i wysyłać listów pocztą tradycyjną. Napisz tylko treść wiadomości (ew. dodaj grafiki), a całą resztę zrobi za Ciebie system.

blog_srodtytuly_4_4

Nie ma szybszej metody komunikacji z klientami niż email marketing. Wysyłając newsletter, mailing czy zwykłą informację przez dobrej jakości system, możesz spodziewać się, że wysyłka zostanie zrealizowana w ciągu kilku do kilkunastu minut (zależnie od wielkości bazy). Chwilę później zarejestrujesz pierwsze otwarcia, kliknięcia, a także wzmożony ruch na stronie internetowej (jeśli kierowałeś na nią w newsletterze) oraz – prawdopodobnie – pierwsze konwersje.

blog_srodtytuly_4_5

Choć wciąż istnieje spora grupa osób, które na hasło „email marketing“ wykrzykują: „spam!“, to prawdopodobnie będzie ona istniała dłużej niż… sam spam. Algorytmy robotów antyspamowych rozwijają się tak szybko, że kwestia niechcianej poczty powinna zostać całkowicie rozwiązana w ciągu najbliższych lat. Poza tym, skuteczny e-mail marketing opiera się na zasadach permission marketingu, czyli marketingu za przyzwoleniem. Według nich, newsletter powinien być zamówioną informacją i powinny go otrzymywać tylko te osoby, które się do niego zapisały, a te, które nie chcą go więcej otrzymywać, powinny móc się z niego wypisać jednym kliknięciem myszy.

Podsumowanie

Powyższe cechy czynią z e-mail marketingu narzędzie, którego w nowoczesnym (niekoniecznie dużym) e-biznesie po prostu nie można pominąć w budżetach i strategiach e-marketingowych. Jednak, wybierając odpowiednie narzędzie do tego rodzaju działań, należy pamiętać o tym, aby – między innymi – było łatwe w obsłudze, posiadało wsparcie i dobrą obsługę klienta, zapewniało szybką i skuteczną wysyłkę, a także rozbudowane raporty, pozwalające mierzyć skuteczność naszych wysyłek.

Dla klientów home.pl obowiązują specjalne vouchery w wysokości 100-300 zł do wykorzystania na wysyłki mailingowe.

[button color=”green” size=”normal” width=”normal” url=”https://home.pl/dodatki/freshmail” target=”_blank” text=”Dowiedz się więcej o Freshmail w home.pl”]

Bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy również na bezpłatne, cykliczne warsztaty online prowadzone przez doradców FreshMaila, którzy pokażą jak działa system oraz jak efektywnie z niego korzystać. Dodatkowo jest to okazja, by nauczyć się jak stworzyć pierwszą listę odbiorców i jak skonfigurować ją tak, aby realizowała potrzeby marketingowe.

Aby zapisać się na szkolenie należy wejść na stronę freshmail.pl/warsztaty-online

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm