Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Dla kogo certyfikaty SSL EV?

Dla kogo certyfikaty SSL EV?

SSL to protokół sieciowy zapewniający poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Z jednorodnego protokołu korzystają inne protokoły aplikacyjne tj. FTP, HTTP czy telnet. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, należy posiadać usługę certyfikatu SSL dla własnej domeny. Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia ten z oznaczeniem EV. Czym się różni? Dlaczego jest taki elitarny?

Na początek rozróżnijmy dostępne rodzaje ze względu na poziom bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się tym dostępnym w home.pl.

Przy certyfikatach HomeSSL/HomeSSL Wildcard dane firmy nie są widoczne przy rozwinięciu szczegółów certyfikatu w przeglądarce. Tak samo w przypadku RapidSSL/RapidSSL Wildcard. Nazwa firmy jest widzialna w szczegółach certyfikatów True BusinessID oraz TrueBusinessID Wildcard. Natomiast w przypadku True BusinessID EV zmianę widać już z daleka. Pasek adresu ma kolor zielony. Podobnie jak w poprzednich certyfikatach nazwa firmy będzie jawna w szczegółach.

certyfikaty sssl

Co daje SSL EV? To przede wszystkim gwarancja maksymalnej wiarygodności Twojej firmy w oczach klienta. Znaczenie zielonego paska adresu znają internauci na całym świecie, ma charakter międzynarodowy. To ważne przy prowadzeniu np. e-sklepu lub usług informatycznych. Dzięki certyfikatowi możliwa jest szyfrowana komunikacja, która zwiększa bezpieczeństwo – wrażliwe dane tj. loginy, hasła, adresy przesyłane są w sposób poufny.

Dlaczego jest elitarny? Otrzymanie go nie jest łatwe. Należy przejść przez długie i skomplikowane procedury. Sprawdzane są szczegółowe dane dotyczące firmy i  dokumenty, w których będzie potwierdzony numer rejestrowy, data utworzenia firmy i adres siedziby np. KRS, dowód nadania numeru NIP lub REGON. Warto, aby dane przedsiębiorstwa znajdowały się w bazie Yellow Pages. Dzięki temu możliwa jest pełna weryfikacja podmiotu ubiegającego się o certyfikat. Obecnie posiadanie certyfikatu EV nadaje autentyczności przedsiębiorstwu, dlatego warto w niego zainwestować. Jest on gwarancją bezpieczeństwa danych, które klient pozostawia np. w twoim sklepie internetowym.

Certyfikat SSL EV jest zalecany w przypadku zarządzania poniższymi jednostkami:

  • banki,
  • instytucje finansowe,
  • sklepy internetowe,
  • agencje rządowe,
  • spółki cywilne i jawne,
  • serwisy przetwarzające dużą ilość danych osobowych,
  • serwisy przetwarzające płatności od klientów,
  • strony internetowe administracji publicznej (BIP, elektroniczne skrzynki podawcze, systemy obsługi interesantów),
  • serwisy internetowe przetwarzające i udostępniające dane na temat zdrowia pacjentów,
  • biznesowe serwisy internetowe i portale korporacyjne.

Więcej o wszystkich typach certyfikatów przeczytasz tutaj.