Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Forum dla studentów. Lepsza organizacja i przepływ informacji

Forum dla studentów. Lepsza organizacja i przepływ informacji

Uporządkowane notatki, zarchiwizowane artykuły i pliki dźwiękowe, a do tego rozmowy, które można odnaleźć wedle tematów. Niczym zbiór pomysłów! Forum dyskusyjne to wygodniejsze studiowanie i łatwiejsza organizacja.

Dlaczego założenie grupy na Facebooku to za mało? Ze względu na przewijaną tablicę trudniej odnaleźć informacje. Na forum wątki ułożone są według kategorii ogólnych i bardziej szczegółowych. Można dokonać podziału według kierunku studiów. Wygląda to bardzo przejrzyście np. na forum Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Bez klikania w poszczególne wątki można sprawdzić, które są aktywnie odwiedzane i komentowane. Widoczna jest również liczba odsłon i komentarzy pod danym tematem.

Jak forum może realnie ułatwić życie?

Irytacja z powodu braku informacji o zmianach w planie? Przełożenie zajęć często jest komunikowane wyłącznie w postaci kartki na drzwiach do sali. Przy coraz większym dostępie do urządzeń mobilnych, wiele osób mogłoby zapoznać się z taką informacją dużo wcześniej. Forum to nie tylko komunikaty. To miejsce do dzielenia się notatkami, zdjęciami, ebookami, planem zajęć, namiarami do pracodawców, ogłoszeniami dotyczącymi szkoleń i ciekawych wydarzeń w mieście. Poprzez taką stronę można łatwo coś odkupić, wypożyczyć czy sprzedać bez konieczności zakładania kont na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Informacje bardziej poufne można przekazywać w wiadomościach prywatnych.

Fora mogą dotyczyć tylko wybranej specjalizacji, roku, kierunku czy uczelni. Istnieją także fora integrujące osoby z różnych ośrodków akademickich. Dla studentów z całego świata, którzy przebywają w Niemczech przeznaczone jest forum Germany Students Community. Intuicyjny i kolorowy panel został zaprojektowany tak, aby nawigacja była prosta dla osób z każdego kraju, tendencje i przyzwyczajenia w projektowaniu stron www nie są jednakowe na całym świecie.

Estetyczny panel w wyrazistym kolorze zachęca do aktywności na forum http://www.germanystudentscommunity.com/forums

Estetyczny panel w wyrazistym kolorze zachęca do aktywności na forum
http://www.germanystudentscommunity.com/forums

Jeśli uczelnia nie ma forum… 

Znajomość panelu administracyjnego, umiejętność tworzenia skrzynek pocztowych, konfiguracji domeny – to na pewno doceni przyszły pracodawca. Dlatego warto samemu założyć forum w oparciu o hosting. Dzieląc opłatę za hosting na studentów z roku, korzystanie z forum jest nieodczuwalne finansowo.

Jako lider branży hostingowej staramy się zaspokoić potrzeby każdego klienta, dlatego w naszej ofercie pojawiła się propozycja dla osób uczących się i całych rodzin. Wiemy, że w obecnych czasach ważny jest dostęp do plików i danych z dowolnego komputera, a także możliwość szybkiego i prostego  ich wysyłania bezpośrednio na serwer. Dzięki gwarancji stałej ceny abonent ma pewność, że koszty użytkowania usługi nigdy nie wzrosną –  tak opisuje usługę Grzegorz Grabowski, specjalista ds. rozwoju produktu hosting.

Gdy został już wybrany odpowiedni hosting, warto zastanowić się co jest niezbędne na forum. Koniecznością jest precyzyjne nazwanie kategorii. Warto przejrzeć inne fora, aby poszukać pomysłu. Na forum łódzkich studentów medycyny znajdują się m.in. kategorie: ciekawe zdjęcia, wnioski i zażalenia, ale także kategoria dla pacjentów, dzięki której studenci mogą być bliżej pacjentów i poznać specyfikę kierunku.

Zamówienie na usługę  możesz złożyć bezpośrednio na naszej stronie z ofertą hostingu. Do dyspozycji masz bazę danych, dzięki której z łatwością zbudujesz stronę opartą na systemie CMS Joomla, WordPress lub Drupal. O tym jak połączyć się z serwerem i w jaki sposób przechowywać pliki, możesz przeczytać w dokumentacji technicznej home.pl.