Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak działa OneDrive – prywatna chmura?

Jak działa OneDrive – prywatna chmura?

Nieporządek w materiałach firmowych potrafi utrudnić pracę i może spowodować błędny obieg dokumentów. Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniu, które pozwala na bezpieczne przechowywanie plików, przesyłanie ich między sobą i korzystanie z nieograniczonej liczb urządzeń z dostępem do Internetu.

Gdybyśmy mieli wymienić najważniejszy atut OneDrive byłaby to automatyczna synchronizacja wprowadzanych zmian do plików. Jak to działa? Grupa osób pracuje na jednym pliku korzystając z różnych urządzeń. Nie muszą wysyłać do siebie kolejnych zaktualizowanych plików w formie załączników, zapisywać ich, edytować i ponownie wysyłać. W OneDrive dzieje się to automatycznie. Nie ma możliwości, żeby któraś wersja zgubiła się  – zmiany są wprowadzane na bieżąco. Dopełnieniem tej funkcjonalności jest możliwość ustawienia uprawień.

onedrive one

Możemy wybrać, kto zobaczy dokument i zdecydować, jakie nadamy mu uprawnienia.

To przydatne przy pracy grupowej.  Część osób może mieć tylko wgląd do dokumentu np. aktu prawnego, a część również edycji np. dział prawny. Wirtualny dysk to dobre narzędzie dla tych, którzy pracują na odległość np. jako dziennikarze, podróżnicy, edytorzy, ilustratorzy. Pracę, którą wykonali mogą oceniać i modyfikować pracodawcy. W ten sposób można także łatwo sprawdzić wydajność zatrudnionych. Co istotne, dostęp do chmury  Microsoft wymaga podania hasła, na każdym urządzeniu.

Ponieważ OneDrive można odbierać także przez telefon, który niemal zawsze mamy przy sobie – mamy więcej możliwości wykorzystania tego dysku. Na rozmowie kwalifikacyjnej czy spotkaniu biznesowym można pokazać swoje portfolio niezależnie czy będą to zdjęcia, filmy, e-booki. Dla tych, którzy tworzą projekty, mapy czy plany o bardzo dużej pojemności, OneDrive to oszczędność pieniędzy. Nie trzeba będzie dokupować kolejnych dysków przenośnych. Ponieważ w zamian, każdy użytkownik dysku online dostaje:

1 TB≈1000 GB

Chmura od Microsoft nie jest osobną usługą, lecz częścią dużego i znanego pakietu Office 365. Dostęp do pakietu pozwala na korzystania z programów znanych na całym świecie takich jak: Excel, Word, Sherpoint i wiele innych programów i aplikacji.

Jeśli masz pytania dotyczące OneDrive i pakietu Office 365 skorzystaj z dedykowanej infolinii: 91 432 55 72.

Bez tytułu