Kolejny rok grania w jednej drużynie

Zakończyliśmy kolejną akcję ze Szlachetną Paczką – rodzina dostała wymarzone prezenty. Zespół home.pl znalazł przeróżne pomysły na efektywną zbiórkę. Były piłkarzyki, FIFA, kiermasz, aukcje, zadania specjalne, smaczne kanapki i zdrowe soki. Jak to wyglądało od kuchni? Zajrzyjcie do relacji.

Miesiąc temu przygotowując zapowiedź do akcji, nie spodziewaliśmy się, że finał będzie taki wyjątkowy i barwny. W tym roku znów pobiliśmy rekord w zbiórce pieniędzy. Dzięki temu mogliśmy ofiarować rodzinie nie tylko podstawowe środki, ale również spełnić jeszcze kilka pragnień. Dlaczego finał był barwny? Trudno o inne wrażenia, patrząc na różnorodne fanty na kiermaszu czy metry świątecznego papieru do pakowania prezentów. Firmowy Instagram w tych dniach również wyglądał nieco inaczej:

FireShot Screen Capture #581 - 'homepl on Instagram' - instagram_com_homepl

Pomysły na zbiórkę

Jako home.pl stawiamy na innowacje, więc nawet akcje charytatywne nie mogą być pozbawione polotu:) Postawiliśmy na aktywne zbieranie. Panowie z działu IT publicznie złożyli serwer. Poszło im bardzo sprawnie, a pieniądze za tę akcję zostały przekazane na “Szlachetną Paczkę”.

IMG_9095
Osoby z innych działów miały okazję poznać pracę swoich kolegów.

W przerwach zamiast pogawędek przy kawie rozgrywaliśmy turnieje: FIFA i piłkarzyki. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jakie piłkarskie emocje temu towarzyszyły – zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji. Każda osoba, która chciała uczestniczyć w zmaganiach musiała przynieść wpisowe. W ten sposób nasz budżet na “Szlachetną Paczkę” stale się powiększał, a liczba drużyn rosła.

IMG_9167
Szlachetne granie wzmaga pomaganie 🙂

Już na początku listopada rozpoczęliśmy zbiórkę przedmiotów na kiermasz. Dzięki temu zebrało się całkiem sporo: świątecznych dekoracji, ciekawych książek, świeczek. Na tę okazję pracownicy przygotowali smaczne wypieki i to one zniknęły najprędzej ze stołu.

ecm,ugx2o4
A to moment, w którym jeszcze wszystko było na stole 🙂
blog puzzle
Można było nawet kupić puzzle home.pl…
...i kolorowe bombki.
…i kolorowe bombki.

Zorganizowaliśmy “Tydzień Kanapkowy”, podczas, którego pracownicy nie musieli zabierać śniadań. W biurze, czekały zdrowe kanapki, świeże soki i doskonałe wypieki. Symboliczna opłata zdecydowanie wspomogła naszą zbiórkę. Sprzedaliśmy 270 kanapek, 40 kg marchwi i 167 kawałków ciasta.

40 kg w woreczkach!
40 kg w woreczkach!

 Komu pomogliśmy?

Naszą pomoc otrzymała rodzina z regionu: Pani Marzena, jej cztery córki, trzech synów i wnuczek. Co udało się zakupić? Stół i krzesła, komputer, żywność, garnki, matę do rysowania, pieluchy, maszynę do szycia, pościel, ręczniki, ubrania, książki, gry planszowe, środki czystości, płyty, pomoce szkolne.

IMG_9381
Pakowanie przy dźwiękach świątecznych utworów.

Rodzina po otrzymaniu prezentów była bardzo wzruszona i ucieszona. Czuliśmy się wyróżnieni, że mogliśmy pomóc tak wspaniałym osobom.

Szlachetna Paczko, wracamy za rok! 🙂

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm