Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kiedy należy zainwestować w fakturowanie online?

Kiedy należy zainwestować w fakturowanie online?

Zarządzanie magazynem online, pobieranie danych GUS i aktualizacje prawne – to tylko część możliwości homebiuro. Jak to działa w praktyce? Nasi klienci, reprezentujący przeróżne branże i zawody, podzielili się z nami ciekawymi spostrzeżeniami na temat fakturowania online. Z jakich funkcji korzystają najczęściej? Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Okazuje się, że z wirtualnej księgowości korzystają m.in. biura rachunkowe, projektanci strony WWW, hurtownie, agencje reklamowe, kancelarie adwokackie, e-sklepy np. z wyposażeniem wnętrz, firmy cateringowe, wydawnictwa.

Korzystam z programu fakturowania – bardzo sprytny program. Prowadzę biuro rachunkowe, homebiuro łatwo pozwala mi na wystawienie faktury, wysłanie do klienta i zanotowanie płatności. Co najważniejsze – prostota szybkość obsługi. Ma rejestr vatowski z programu.
O czym więcej można marzyć? W przyszłości o opcji niezapłaconych faktur bez podawania okresu narastająco.

 

Jerzy Rudzki
PC CONSULTING Biuro Rachunkowe

 

Z home.pl nasza firma współpracuje od wielu lat. Od dłuższego czasu myśleliśmy też o wdrożeniu łatwego, sieciowego systemu fakturowania.
Homebiuro trafia idealnie w nasze potrzeby. Dostęp online, automatyczne wysyłanie faktur do Klientów i przypomnienia o płatnościach, to rzeczy, które najbardziej cenimy w tym systemie. Program doskonale zastępuje typowe desktopowe rozwiązania fakturujące, oferując przy tym dużo lepszy interfejs i przynajmniej taki sam zestaw funkcjonalności.

 

Patryk Choiński
2DM Creative

Istnieją różne oprogramowania do prowadzenia księgowości. Przedsiębiorcy potrzebują rozwiązań w chmurze, aby móc pracować w dowolnym miejscu. Jednocześnie kilkoro pracowników może nadzorować działania firmy w usłudze homebiuro.

Z aplikacji korzystamy głównie do wystawiania faktur za świadczone usługi, rozliczamy najemców powierzchni handlowych za media, w tym przede wszystkim za energię elektryczną. Kilkukrotnie zmienialiśmy oprogramowanie do wystawiania faktur, ale dotychczasowe rozwiązania nie spełniały naszych oczekiwań, głównie dlatego, że nie było możliwości synchronizowania ich w tzw. chmurze, a przesyłanie sobie mailem faktur wewnątrz firmy lub trzymanie ich wewnętrznej sieci to półśrodek.

Dodatkowo pracujemy na różnych systemach operacyjnych (Windows i OSX), co też utrudniało wybór odpowiedniego oprogramowania. Dużym plusem jest możliwość sprawdzenia, co kiedy i kto edytował w ramach systemu. Sporym ułatwieniem jest dodawanie nowych kontrahentów na podstawie numeru NIP, gdzie wszystkie dane, w tym nazwa i adres są automatycznie pozyskiwane z bazy danych.

 

Artur Domański
MDK-Media Sp. z o.o.

 

Jak usprawnić proces fakturowania i magazynowania? Integrując homebiuro ze swoim e-sklepem na platformie Click Shop. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy klienci nie zalegają z płatnościami.

Połączenie homebiuro ze sklepem Clickshop bardzo nam odpowiada, bo możemy szybko połączyć zamówienia klienta hurtowego z magazynem i wystawić odpowiednią fakturę, obserwując historię zamówień klienta i jego rabaty.

 

Marek Lesiak
truefoods.pl

Na myśl o wyszukiwaniu faktur w grubych segregatorach zniechęcasz się do comiesięcznych rozliczeń? Wirtualna księgowość, jaką jest homebiuro pozwala na wygodne zarządzanie fakturami czy magazynem z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Panel główny jest bardzo czytelnie i intuicyjnie rozmieszczony, co bardzo ułatwia wykonywanie codziennych zadań. Jesteśmy firma mobilną, często wyjeżdżamy na różnego rodzaju targi i wydarzenia, gdzie oferujemy wysokiej klasy produkty. Możliwość wystawienia faktury z każdego miejsca w Polsce, a także podglądu faktur już wystawionych i stanu magazynowego w każdej chwili, gdziekolwiek się znajdujemy jest dużym ułatwieniem dla naszych pracowników. Przejrzyste diagramy pozwalają w szybki sposób sprawdzić aktualny stan rozliczeń. Super rozwiązanie dla każdej firmy!

 

Justyna Groszewska
LifeWellness Sp. z o.o.

Jeśli chcesz prowadzić wirtualną księgowość, tak sprawnie jak nasi klienci, sprawdź w naszym poradniku jak korzystać z homebiuro. To łatwe!