Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Masz domenę? Ukryj swoje dane nim ktoś je przechwyci

Masz domenę? Ukryj swoje dane nim ktoś je przechwyci

Obecnie zarejestrowanych jest ponad 107 milionów domen globalnych – to najczęściej wybierane rozszerzenia na świecie. Oznacza to również, że ich właściciele są najbardziej narażeni na przechwycenie ich danych np. adresu zamieszkania czy e-maila. Można tego uniknąć włączając usługę „Ochrona prywatności”.

Jeśli posiadasz domenę .net, .com czy .biz Twoje dane można łatwo pobrać z katalogu WHOIS pod adresem www.who.is lub www.whois.com. Ogólnodostępny adres e-mail naraża Cię na otrzymywanie spamu, a także wykorzystywanie Twoich danych np. przez firmy, których nawet nie znasz.

Narażasz się tym samym na kradzież tożsamości w Internecie. Jeśli budujesz swój wizerunek, prowadzisz firmę, ktoś może wykorzystać Twój adres e-mail do zapisania na niepożądaną listę mailingową lub jako tymczasowy adres do rejestracji w zagranicznym serwisie.

Kilka kliknięć i ochrona zapewniona

Tak jak szybko można stać się ofiarą oszustwa internetowego, tak samo szybko można tego uniknąć korzystając z Whois Privacy. To właśnie wspomniana ochrona prywatnych danych dla domen globalnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych klientów udostępniamy możliwość ochrony już przy składaniu zamówienia na domenę. Okres ważności Whois Privacy trwa do końca okresu abonamentowego Twojej domeny.

Zastanawiasz się, czy ochrona prywatności naprawdę może Ci pomóc? Zobacz, czego unikniesz włączając tę ochronę:

  • nie ma spamu;
  • ukrywasz adres zamieszkania przed oszustami, złodziejami;
  • adres e-mail udostępniasz tylko tym, którym chcesz.

W okresie kiedy Whois Privacy jest opłacony możesz ukrywać i odkrywać swoje dane dowolną ilość razy. Decydując się na rezygnację z ochrony prywatności Twoje dane trafiają ponownie do publicznego obiegu. Więcej o ochronie prywatności dowiesz się z naszych artykułów na pomoc.home.pl – kliknij TUTAJ.

Co jeszcze można zrobić, żeby dane były bezpieczne?

Oprogramowanie antywirusowe
Korzystanie z laptopa czy tabletu bez zainstalowanego programu antywirusowego jest jak zostawienie otwartych drzwi po wyjściu z domu. Ryzyko, że ktoś spróbuje wykraść dane do Twojej karty płatniczej czy adres e-mail jest duże. Programy antywirusowe, tak jak np. Kaspersky Internet Security automatycznie skanują podejrzane pliki, strony www i wiadomości e-mail. To przydatna funkcja, szczególnie wtedy, gdy wiele spraw załatwiasz przez e-maila.

Wśród natłoku informacji łatwo kliknąć w wiadomość z wirusem. Jeśli zainstalujesz program otrzymasz komunikat ostrzegający przed zarażoną treścią. Ze względu na rodzaj licencji, jeden program może ochronić zarówno komputer stacjonarny, laptop czy smartfon.

SSL, czyli certyfikat bezpieczeństwa
Strony, które nie mają tego certyfikatu przesyłają informacje do serwera otwartym tekstem, który łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli Twoja domena ma zainstalowany certyfikat SSL, informacja jest przesyłana przez sieć w sposób zaszyfrowany.

SSL jest koniecznością jeśli prowadzisz sklep internetowy. Daje pewność, że nikt nie pozna numerów kont bankowych czy adresów Twoich klientów, a także loginów i hasła. Posiadanie certyfikatu to jasny przekaz dla klientów – to jest kontrahent, któremu można zaufać.

Kopia zapasowa Twoich danych
Pomyśl o tych wszystkich ważnych dokumentach, umowach, które masz na swoim komputerze. Jakie mogą być konsekwencje tego, że je stracisz na zawsze? Nawet drobna awaria może wszystko zniszczyć. Wystarczy, że komputer upadnie lub przypadkiem wykasujesz z niego ważne dane. Ktoś może także ukraść Twój komputer lub zewnętrzny dysk.

homebackup pozwala szybko odzyskać utracone dane. Jak to działa? Instalujesz tylko prosty program, który pilnuje Twoich zdjęć, prac, nagrań, dokumentów. Od tej pory każdy wybrany przez Ciebie plik ma swoją wierną kopię, przechowywaną na naszych serwerach w Polsce.

Zawsze możesz przywrócić poprzednią wersję pliku i cofnąć wszystkie zmiany. Podstawowa zaleta takiego rozwiązania? Nie przechowujesz fizycznych nośników, więc nikt nie może ukraść Twoich danych.

To kilka sposobów na zapewnienie sobie spokoju i bezpieczeństwa w biznesie. Warto o to zadbać planując rozwój firmy w kontekście kolejnych miesięcy.