Domeny

NASK rezygnuje z obsługi bezpośredniej domen .pl i .eu – co to oznacza dla klientów?

Na ostatnim spotkaniu partnerów NASK w Warszawie 21 maja dowiedzieliśmy się, że główny rejestr domen polskich zrezygnuje z obsługi oraz rejestracji domen .pl i .eu za pośrednictwem strony http://www.dns.pl/. Zmiany mają wejść w życie już 1 czerwca (dla końcówek .pl – 15 czerwca). Jeżeli posiadasz domenę w głównym rejestrze – powinieneś jak najszybciej pomyśleć o transferze. Dlaczego nie można zostawiać tego na ostatnią chwilę?

Jako główny powód NASK podał automatyczne zwolnienie domeny do puli nazw wolnych po zakończeniu abonamentu. Tego typu sytuacja może utrudnić odzyskanie atrakcyjnego adresu. Rejestracja domeny będzie dostępna tylko u partnera NASK, a przecież możliwe jest jeszcze umieszczenie jej na rynku wtórnym np. giełdzie. Decyzję o dalszej przyszłości domeny trzeba podjąć szybko. Bezpłatny transfer domeny .pl umożliwia home.pl, które obsługuje 23,97% wszystkich polskich domen na rynku.

Dlaczego warto przenieść swoją domenę do home.pl?

Adres internetowy to zbiór znaków, które kierują na jakąś treść np. stronę www. W home.pl domena nie jest tylko adresem, a usługą z pełnym wsparciem dla biznesu. Nie musisz nawet posiadać strony, aby aktywnie z niej korzystać. Dla każdej domeny przetransferowanej do home.pl możesz włączyć pojedynczą skrzynkę email o rozmiarze 1 GB lub wizytówkę z danymi firmowymi/kontaktowymi. Kolejne udogodnienia to bezpłatny kupon na kampanię Google Adwords o wartości 250 zł oraz 10% zniżki na nową usługę – reklamę internetową. Przenosząc swoją domenę do home.pl otrzymasz pakiet korzyści niedostępny nigdzie indziej. Do twojej dyspozycji oddamy ponadto całodobowe wsparcie techniczne, które pomoże Ci skonfigurować w razie potrzeby pocztę email lub przekierować domenę na inny serwer.

Jak rozpocząć procedurę transferu domeny .pl z NASK?

Procedura transferu została dokładnie opisana w naszej dokumentacji – TUTAJ. Pamiętaj, że elementem tej procedury jest wniosek, który należy wysłać do NASK. Wniosek musi zostać prawidłowo wypełniony, w innym przypadku transfer nie dojdzie do skutku! Domena musi również spełnić odpowiednie wymagania, gdyż transfer z NASK dostępny jest:

  • najwcześniej 21 dni po dacie rejestracji domeny lub początku nowego okresu rozliczeniowego,
  • nie później niż 24 dni przed końcem okresu rozliczeniowego,
  • najwcześniej 21 dni po dacie ostatniego transferu.

Jak wykonać transfer domeny .eu z NASK?

W przypadku domen europejskich procedura jest uproszczona i wymaga jedynie pozyskania z NASK kodu AuthInfo. Kod umożliwi rozpoczęcie transferu na naszej stronie http://home.pl/transfer. Koszt transferu domeny .eu wynosi 72.57 zł brutto. Opłata przedłuży ważność domeny o rok.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm