Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowoczesna poczta dla biznesu – poznaj zalety webmail.home.pl

Nowoczesna poczta dla biznesu – poznaj zalety webmail.home.pl

Urządzenia mobilne tj. smartfon lub tablet już od kilku lat zwiększają efektywność naszych działań. Ich funkcjonalność jest wykorzystywana na wiele sposobów np. poprzez regularne sprawdzanie poczty elektronicznej – nie musimy już być przywiązani do komputera stacjonarnego. To jeden z powodów, dla których w home.pl uruchomiliśmy kilkanaście miesięcy temu nowy panel oparty na pakiecie OX App Suite – http://webmail.home.pl. Dlaczego warto skorzystać z niego już teraz?

Skrzynka email i coś więcej…

Nowy panel to jeden adres, wspólny dla wszystkich typów urządzeń. Nie musisz korzystać z dodatkowych aplikacji, które zajmują niepotrzebne miejsce na telefonie lub dysku twardym. Wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę internetową, wpiszesz adres http://webmail.home.pl i uzupełnisz login wraz z hasłem. Nasz panel dostosuje się automatycznie do rozdzielczości ekranu.

Jeden panel dla wielu urządzeń - dodatkowe aplikacje nie są już potrzebne. Źródło - http://open-xchange.com

Jeden panel dla wielu urządzeń – dodatkowe aplikacje nie są już potrzebne. Źródło – http://open-xchange.com

Każde konto email w panelu posiada również opcję kalendarza i zadań. Skrzynka email zmienia się w Twój biznesowy przewodnik. Zapisuj ważne daty, projekty i spotkania – nie przegapisz żadnego wydarzenia. To poprawi jakość Twojej pracy.

A co powiecie o rozbudowaniu skrzynki o funkcje współdzielenia kalendarzy, plików oraz zadań dzięki usłudze Cloud Email Xchange? To również 10 GB dodatkowej przestrzeni na wyciągnięcie ręki.

Masz smartfona? Korzystaj z wszystkich możliwości!

W różnych aplikacjach pocztowych na smartfony brakuje niektórych opcji, widocznych w głównym panelu operatora. Brak ustawień filtrów antyspamowych, opcji przekazywania wiadomości dalej lub ograniczone możliwości dodawania załączników to najczęściej spotykane utrudnienia. W home.pl nie ograniczamy dostępów do w/w funkcjonalności. Nowy panel pod adresem http://webmail.home.pl oferuje dokładnie takie same możliwości na komputerze stacjonarnym, tablecie i smartfonie.

Przyszłościowe rozwiązanie

Abonenci w trakcie rozmów wielokrotnie sugerowali, że w panelu http://poczta.home.pl brakuje kilku ważnych funkcji. Dzięki  rozwiązaniu OX App Suite możemy dodawać kolejne aktualizacje o wiele szybciej. Dla starej wersji aplikacji nie byliśmy w stanie opracować stosownych poprawek, tym samym zachęcamy do skorzystania z nowego panelu, który będzie w przyszłości głównym panelem pocztowym – w ciągu najbliższych tygodni pozostawimy do dyspozycji wyłącznie webmail.home.pl. Dziękujemy również za wiele ciekawych pomysłów, które uzyskaliśmy przez ostatnie miesiące. To dzięki Wam plan rozwoju usługi jest interesujący. O nowościach będziemy informować na bieżąco.

Windows 10 i nowe przeglądarki

Wszystko wskazuje na to, że lipcowa premiera Windows 10 będzie najważniejszym wydarzeniem w branży IT ostatnich lat. Nowy system operacyjny Microsoftu może wiele zmienić na rynku aplikacji. Mowa tu również o nowym rozwiązaniu tej firmy, czyli przeglądarce Edge. Nasz panel pocztowy http://webmail.home.pl zostanie zaktualizowany jak najszybciej, aby użytkownicy tej wersji systemu skorzystali z poczty home.pl od razu po aktywacji Windows 10.

Dotyczy to również kolejnych wersji znanych przeglądarek tj. Opera, Firefox, Safari czy Google Chrome. Po premierze Edge istnieje szansa, że producenci tych aplikacji będą również wprowadzać zmiany.

Oszczędność danych, bezpieczeństwo, integracja z mediami społecznościowymi

Tradycyjne aplikacje pocztowe instalowane na telefonie często konfigurują Twoje połączenie ze skrzynką poprzez protokół POP3. Tym samym cała zawartość skrzynki email jest pobierana na Twój telefon, również z załącznikami. Panel http://webmail.home.pl chroni przed nadmiernym zużyciem danych w sieci komórkowej – protokół IMAP wyświetla wyłącznie listę wiadomości, a Ty decydujesz, którą chcesz najpierw odczytać, a następnie pobrać. Dodatkowo odczyt wiadomości odbywa się na szyfrowanym połączeniu https wszystkie dane między serwerem, a telefonem/tabletem/komputerem są przekazywane w bezpieczny sposób.

Dodatki społecznościowe na poczcie - wszystko w jednym miejscu, bądź na bieżąco!

Dodatki społecznościowe na poczcie – wszystko w jednym miejscu, bądź na bieżąco!

 

Chciałbyś urozmaicić swoją skrzynkę email? Skorzystaj z integracji dla takich portali jak Facebook, Twitter, Linkedin lub ulubiony kanał RSS. Zaloguj się na skrzynkę i kliknij w zakładkę Portal->Dodaj Widget.

Poprawiony komfort pracy

Wielokrotnie pytaliście jak dodać do maila prośbę o potwierdzenie przeczytania wiadomości przez odbiorcę. W nowym panelu dodaliśmy stosowną opcję, znajduję się obok priorytetów.

Nowe opcje dla dostarczanych wiadomości.

Nowe opcje dla dostarczanych wiadomości.

Zmianie uległa także lista kontaktów. Nowa ma bardziej przejrzysty wygląd, a sporym ułatwieniem jest możliwość tworzenia list dystrybucyjnych, które przyśpieszają wysyłkę wiadomości do wielu kontaktów. Wystarczy skonfigurować listę i dodać do niej adresy odbiorców. Książkę kontaktów można także uzupełnić o adresy, które mamy np. w aplikacji typu Outlook. Eksport książki adresowej do formatu CSV będzie w pełni wystarczający – w panelu webmail.home.pl zaimportujesz plik za pomocą 4 kliknięć myszą.

Masz dodatkowe sugestie odnośnie nowej poczty? Zamieść ją w komentarzu lub wejdź na forum.

forum-button